2014 09 21

„Lietuvos rytas“ Vlado Garasto vardo turnyre įveikė „Neptūną“ 82:66 ir paliko jį be taurės

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa pergalingai užbaigė Vlado Garasto vardo taurės turnyrą, paskutiniame savo geriausių keturių ekipų mače įveikusi pirmą kartą Eurolygoje šiemet startuosiančią Klaipėdos „Neptūno“ komandą 82:66 (15:18, 24:15, 23:16, 20:17).
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Po pirmojo varžybų etapo – dviejų grupių kovų – iš 8 kovojusių klubų į naujai sudarytą keturių geriausių komandų ratą pateko Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Lietuvos rytas“, Klaipėdos „Neptūnas“ ir Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki“.

„Žalgiris“ ir „Chimki“ prasimušė į šį varžybų etapą su po vieną įskaitine pergale. Šeštadienį „Žalgiris“ nugalėjo „Lietuvos rytą“ 70:66, o „Neptūnas“ palaužė rusus 77:72 ir net trys komandos, be vilniečių, turėjo šansą virš galvos kelti V.Garasto taurę.

Tačiau sostinės komanda sekmadienį garsiai trinktelėjo durimis, prispausdama ir „Neptūną“.

Per pirmuosius du kėlinius „Lietuvos rytas“ pirmavo 3-5 tašku skirtumu, o solidžiausią persvarą įgijo trečiojo ketvirčio pradžioje, kaip pirmavo 14 taškų skirtumu – 47:33.

Klaipėdiečiai suskubo mažinti atotrūkį ir paskutinę ketvirčio minutę jį aptirpdė iki vienženklio 56:47.

Tačiau Vilniaus klubas atlaikė spaudimą ir po trijų kėlinių pirmavo vėl solidžiu atotrūkiu 62:49.

Ketvirtam kėliniui skaičiuojant trečiąją minutę „Neptūnas“ pakilo į lemiamą spurtą ir sumažino skirtumą iki vieno tolimo metimo – 61:64.

Tačiau jau kitose dvejose atakose „Lietuvos rytas“ įmetė 5 taškus ir nutolo 69:61.

Daugiau „Lietuvos rytas“ neleido kurti šeimininkams intrigos ir laimėjo 82:66.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 19, Travisas Leslie 16, Martynas Gecevičius 15 (5 rez. perd.).

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 13, Simas Galdikas 8, Deividas Gailius, Mustapha Shakuras ir Mindaugas Girdžiūnas po 7.

Turnyro dėl 1-4 vietų lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Kauno „Žalgiris“ 2 0 145:134

2. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) 1 1 147:129

3. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 2 200:211

4. Klaipėdos „Neptūnas“ 1 2 211:229

Palangos arenoje, kur kovojama dėl 5-8 vietų turnyre, sekmadienį Šiaulių „Šiauliai“ 93:82 (27:26, 23:19, 23:18, 20:19) nugalėjo autsaiderės pozicijoje likusią Dniepropetrovsko „Dnipro“

(Ukraina) ekipą, kurią treniruoja Valdemaras Chomičius.

20 taškų į svečių krepšį įmetė Rokas Giedraitis, 18 – Julius Jucikas, 13 – Ryanas Olanderis, po 10 – Jonathanas Lee bei Gintaras Leonavičius.

Ukrainiečių gretose rezultatyviai rungtyniavo Stanislavas Timofejenka (17 tšk.), Pavelas Revzinas (12 tšk.), Aleksejus Čigrinovas, Maksimas Zakurdajevas ir Vladislavas Koreniukas (po 11 taškų).

5. Kijevo „Budivelnik“ (Ukraina) 2 0 151:148

6. „Šiauliai“ 2 1 241:219

7. „Ventspils“ (Latvija) 1 1 154:144

8. Dniepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) 0 3 226:261