2014 05 18

„Lietuvos ryto“ krepšininkai VTB lygos ketvirtfinalyje iškovojo antrą pergalę po pratęsimo

VTB Jungtinės lygos ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių Vilniaus „Lietuvos“ ryto krepšininkai laiko nešvaisto. Sekmadienį vilniečiai savo arenoje po pratęsimo 96:94 (17:21, 21:22, 24:27, 21:13, 13:11) antrą kartą įveikė Liubercų „Triumf“ ir serijoje pirmauja 2-0.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Šeimininkai rungtynes pradėjo kur kas geriau nei pirmą susitikimą – „sausa“ atkarpa 7:0. Po svečių nesportinės pražangos vilniečiai jau pirmavo 13:4, tačiau iki ketvirčio pabaigos jų persvara ištirpo. Po kelių klaidų ir netaiklių metimų „Triumf“ jau pirmavo 21:17.

Po kelių sėkmingų svečių legionierių atakų antro ketvirčio pradžioje skirtumas pasiekė pavojingą ribą – 33:25. Atkarpa 6:0 ketvirčio pabaigoje leido vilniečiams kiek priartėti (36:39), tačiau „Triumf“ po pirmos dalies pirmavo 43:38.

Po pertraukos svečiai surengė spurtą 8:2 ir susikrovė dviženklę persvarą (51:40). „Lietuvos rytui“ koją kišo vos vienas pataikytas tritaškis iš 12-os. M.Gecevičius antrą komandos tolimą metimą pataikė tik likus daugiau nei trims minutėms iki trečio kėlinuko pabaigos (48:59). Netrukus tritaškį pridėjo ir S.Babrauskas (55:63), o paskutinę minutę dar vieną pataikė M.Gecevičius – 62:70.

Kiaura „Lietuvos ryto“ gynyba nieko negalėjo padaryti „Triumf“ atakoms ir svečiai laikė persvarą.  O.Cooko tritaškis ir D.Songailos du taškai greitoje atakoje leido „Lietuvos rytui“ atkurti intrigą likus 6 minutėms – 73:76. Likus žaisti 4 min. J.Palaciosas prametė abi baudas ir neleido vilniečiams dar labiau priartėti (75:79). Netrukus su penkiomis pražangomis rungtynės baigėsi D.Songailai ir K.Landry.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Darius Songaila

Likus 1 min. 20 sek. M.Gecevičiaus baudos metimai priartino „Lietuvos rytą“ iki minimumo – 82:83. Vilniečiai apsigynė, „Triumf“ taip pat neįmetė ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai turėjo lemiamas 20 sek. paskutinei atakai. O.Cookas prametė iš po krepšio, tačiau kamuolys liko šeimininkams, o „Triumf“ pražanga sustabdė J.Palaciosą likus žaisti 2,8 sek. Kolumbietis pataikė tik kartą, G.Orelikas sugriebė kamuolį, tačiau taip pat neįmetė.

Pratęsimas prasidėjo keturiais iš eilės taikliais M.Gecevičiaus baudų metimais ir dvitaškiu – 89:83. „Triumf“ priartėjo (87:89), tačiau M.Gecevičius šaltakraujiškai pataikė tritaškį, o O.Cookas pridėjo dvi baudas (94:89). Likus 11 sek. (94:91) prie baudų metimo linijos stojo G.Orelikas ir pataikė abukart, C.Higginsas spėjo įmesti tritaškį ir laikas baigėsi.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius (2/2 dvit., 4/9 trit., 10/10 baud., 8 išprov. praž.) 26, D.Songaila (11/17 dvit., 1/1 baud.) 23, S.Babrauskas 12, J.Palaciosas 10, O.Cookas (1/1 trit., 6/6 baud., 7 rez. perd.) 9, T.Lydeka 8, G.Orelikas ir Z.Dowdellas po 4.

„Triumf“: C.Higginsas (11/18 dvit., 2/5 trit., 5/5 baud.) 33, K.Landry (6/8 dvit., 2/2 trit., 3/3 baud., 8 atk. kam.) 21, M.Rakovičius ir J.Chappellas po 12.

Trečiosios (geg. 21 d.) ir, jei reikės, ketvirtosios (geg. 22 d.) rungtynės vyks Rusijoje, o jei prireiks penktųjų – Vilniuje (geg. 25 d.).