TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos žvaigždes gesina NBA: Jonas Valančiūnas kol kas dažniau aikštę palieka nusivylęs, nei patenkintas

Jonas Valančiūnas
Linos Paulauskaitės nuotr. / Jonas Valančiūnas kol kas dažniau aikštę palieka nusivylęs, nei patenkintas.
Šaltinis: Savaitraštis „15min“
0
A A

Didžiausios Lietuvos krepšinio žvaigždės NBA vidutiniokų klubuose – tik vargo pelės. Toks kol kas šis sezonas Linui Kleizai, Jonui Valančiūnui ir Donatui Motiejūnui.

Lietuvos krepšinio rinktinės treneriui Jonui Kazlauskui viešnagė Amerikoje optimizmo neįkvėpė. Anapus Atlanto nesijaučia gerai nei Jonas Valančiūnas, nei Linas Kleiza, nei juo labiau Donatas Motiejūnas.

Visi trys NBA lygoje rungtyniaujantys lietuviai turi savų rūpesčių. Ir susijusių su krepšiniu, ir ne. Psichologiškai nelengva kiekvienam – Donatas negauna žaidimo laiko NBA ir vis išsiunčiamas į antrinę lygą, Jonui sunku atsiskleisti, o Linas užsisklendęs savyje dėl asmeninių problemų, apie kurias jis nenori viešai kalbėti.

Rinktinės treneris J.Kazlauskas norėjo išklausyti kiekvieną žaidėją. Arba, kaip švelniai sako pats, aplankyti savo vaikus Amerikoje. Vaikus, su kuriais nori tiesti pergalių tiltus Lietuvos krepšinio rinktinėje.

„Stengiausi suprasti, kaip jaučiasi Jonas ir Linas, bet juk negali įlįsti į žmogaus vidų. Daugiausiai kalbėjomės apie žaidimą, pasidalijome praktiniais patarimais, bet tuo pačiu ir padrąsinome. Šie žaidėjai labai reikalingi rinktinei, todėl susitikimas su jais buvo labai svarbus“, – Toronte savaitraščiui „15min“ sakė J.Kazlauskas.

Pažintis atidėta ateičiai

Toks pats, o gal net dar svarbesnis, turėjo būti susitikimas su D.Motiejūnu. Jis neįvyko, todėl J.Kazlauskui buvo apmaudu. Iš NBA į NBDL lygą mėtomas lietuvis, treneriui kelia vis daugiau nerimo. 22-ejų aukštaūgis nė karto neatstovavo Lietuvos rinktinei, bet išgirsti atsakymą į klausimą „kodėl“, J.Kazlauskas norėjo iš paties krepšininko.

„Nepažįstu Donato, bet noriu pažinti ir jį suprasti. Turime visiems laikams išsiaiškinti, koks yra jo požiūris į rinktinę“, – sakė J.Kazlauskas.

Treneris įsitikinęs, kad „Houston Rockets“ naujokui ne vieta antrinėje lygoje NBDL.

„Tikrai nemanau, kad NBDL lygoje Donatas gali patobulėti. Jei bent sugrįžęs į NBA gautų žaisti, bet, kaip matėme, po pirmojo karto negavo. Padėtis gana kritiška, viliuosi, ji pasikeis. Priešingu atveju, visiems būtų buvę kur kas geriau, jeigu šis krepšininkas būtų likęs Europoje. Visi matėme, kaip galingai ir stabiliai žaidė šis jaunasis Lietuvos talentas“, – savo nuomone dalijosi J.Kazlauskas.

Vienatvę praskaidrins mama

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Toronto Raptors“ NBA čempionate įveikė „Orlando Magic“ ir iškovojo NBA čempionate trečiąją pergalę
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Toronto Raptors“ NBA čempionate įveikė „Orlando Magic“ ir iškovojo NBA čempionate trečiąją pergalę

Kartu su Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu Arvydu Saboniu ir direktoriumi Pauliumi Motiejūnu, J.Kazlauskas pamatė, kaip Toronte įsikūrė karjerą „Raptors“ klube pradėjęs J.Valančiūnas.

Vidurio puolėjas turi puikias sąlygas gyventi ir treniruotis – jo apartamentai sujungti su arena, tad tik kelios minutės ir jis atsiduria „Air Canada Center“ arenos sporto komplekse.

Iki šiol J.Valančiūnas gyveno vienas, bet ketvirtadienį iš Lietuvos atvyko jo mama Danutė. „Turbūt pagerės ir jo buities reikalai“, – šyptelėjo J.Kazlauskas.

J.Valančiūnas prisipažino, kad didžiąją laisvalaikio dalį praleidžia vienas ir naujų pažinčių neieško.  

„Visi reikalauja rezultato, pergalių ir gero žaidimo, bet aikštelėje ne visada pavyksta tą įgyvendinti. O laisvalaikio aš beveik neturiu, tad neturėjau kada užmegzti naujų pažinčių“, – pasakojo J.Valančiūnas.

Krepšininkas „15min“ sakė, kad dabar visą savo dėmesį laisvomis valandomis skirs mamai. Kartu su ja sutiks ir didžiausias metų šventes – Šv.Kalėdas ir Naujuosius metus.

Praeities ir ateities žvaigždės

Vos už kelių metrų nuo atsarginių žaidėjų suolelio dvejas „Raptors“ rungtynes stebėjęs J.Kazlauskas iš arti matė, kokias emocijas išgyvena jaunoji Lietuvos krepšinio žvaigždė.

J.Valančiūno jausmus lengva nuspėti – kada jis jaučiasi patenkintas ir ramus žygiuoja prie komandos draugų, o kuomet liūdnomis akimis ir nusivylimo perkreiptu veidu atsisėda ant suolelio.

„Psichologiškai Jonas nesijaučia gerai, nes didžiulis jo noras ir pastangos aikštėje ne visuomet duoda rezultatą. Kol kas Jonas komandoje nustumtas į šoną. Jis gauna mažai kamuolių ir stato daug užtvarų, bet norėtųsi didesnio jo indėlio į komandą. Svarbiausia, kad Jonas netaptų ir nebūtų vieno vaidmens žaidėju“, – mano J.Kazlauskas.

Panašios nuomonės yra ir garsiausias visų laikų krepšininkas A.Sabonis. „Susidarė įspūdis, kad čia Jonas turi vienintelę užduotį – statyti užtvaras. Žinoma, jam dar reikia dirbti, bet ir trenerių požiūris turi būti kitoks“, – kiek pyktelėjęs ištarė A.Sabonis.

A.Sabonis: „Jonas turi vienintelę užduotį – statyti užtvaras. Žinoma, jam dar reikia dirbti, bet ir trenerių požiūris turi būti kitoks.

Rungtynes jis stebėjo kaip paprastas žiūrovas. Ne kokioje VIP ložėje, o įsitaisęs įprastoje kėdėje šalia tūkstančių kitų „Raptors“ aistruolių.

Toronto žurnalistus tai stebino. „Buvo labai keista matyti Arvydą Sabonį sėdintį minioje ir tokioje mažoje kėdėje“, – šypsojosi reporteris Dougas Smithas.

Po rungtynių užkulisiuose kelios dešimtys žurnalistų laukė, kada galės pakalbinti legendinį krepšininką.

Paklaustas, ką galvoja apie savo J.Valančiūną, A.Sabonis su neslepiamu pasididžiavimu reiškė savo nuomonę.

„Nuostabus jausmas NBA turėti krepšininką iš tokios mažos šalies, kaip mūsų. Į Joną žiūrime kaip į savo krepšinio ateitį. Pažįstu jį penkerius metus ir kasmet matydavau neįtikėtiną pažangą. Bet dabar jis pateko į NBA. Čia jam kur kas sunkiau, todėl Jonas turi dar daugiau dirbti. Tikiu juo. Jonui dar tik 20 metų ir visa jo karjera dar prieš akis“, – tikino A.Sabonis.

Prie skausmų priprato

„Raptors“ sezono pradžia nebuvo tokia, kokios laukė ir tikėjosi tiek pati ekipa, tiek jos gerbėjai. Vienas pralaimėjimas po kito ardė komandos vienybę, tačiau būtent tada, kai į Torontą atvyko delegacija iš Lietuvos, papūtė pergalių vėjai.

Toronto klubas laimėjo ketverias rungtynes iš eilės. Į ekipos stovyklą sugrįžo viltis bei šypsenos. Bent jau persirengimo kambaryje tai buvo akivaizdu.

L.Kleizos ir J.Valančiūno vietos persirengimo kambaryje – visai šalia viena kitos, iš dešinės pusės sėdi Jonas, iš kairės – Linas. Jas skiria įėjimas į dušą. Linas priminė savo humoro jausmą, kuomet išgirdo, ko paklausėme Jono. Iš jo spintelės kyšo vaikiška rožinės spalvos kuprinė, jos viduje – pliušinis Barto Simpsono žaisliukas.

„Jonui patinka mergaitės ir žaislai“, – žiūrėdamas į savo tautietį juokėsi L.Kleiza.

Netrukus jis surimtėja ir nuoširdžiai prisipažįsta: sezono pradžia nelengva ne tik komandai, bet ir jam pačiam.

L.Kleiza: Patikėkit, kai pralaimėjimų tiek daug, gyvenimas nėra geras ir laimingas.

„Mūsų darbas yra laimėti ir, patikėkit, kai pralaimėjimų tiek daug, gyvenimas nėra geras ir laimingas“, – neslepia L.Kleiza.

Dėl traumų ir asmeninių problemų vienas geriausių Lietuvos krepšininkų šį sezoną dar nespėjo įsivažiuoti NBA. Jis jaučia pasekmes po sunkios vasaros su Lietuvos krepšinio rinktine – kojų ir nugaros skausmai vis kartojasi, tačiau laiko ilsėtis Kanadoje nėra.

„Žinoma, kad traumos trukdo ir žaisti, ir treniruotis. Metai bėga, aš senstu (šypsosi). Po sunkios vasaros buvo pora traumų, bet nieko negaliu padaryti. Bandau žaisti, kaip galiu. Tempas toks žvėriškas, kad neturiu laiko ilsėtis“, – teigė L.Kleiza.

Jis atskleidė, kad po virtinės nesėkmių komandoje vyravo itin prastas mikroklimatas. Pasak L.Kleizos, suvienyti ir sustiprinti „Raptors“ ekipos žaidėjus gali tik geresni rezultatai: „Mūsų komandą gali suartinti tik pergalės. Turime visada išlikti kaip vienas kumštis, bet kai tų pralaimėjimų tiek daug – to nėra. Svarbiausia neieškoti kaltų, o pirmiausia paklausti savęs, ką aš blogai darau. Kai kalti kiti, bet tik ne tu, atsiranda labai daug problemų.“

Savaitraštis „15min“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek