2012 11 14

Linas Kleiza ir Jonas Valančiūnas kartu pelnė 19 taškų, „Raptors“ iškovojo dramatišką antrąją pergalę NBA

Lietuvos krepšininkai įnešė svarų indėlį ir padėjo „Toronto Raptors“ ekipai iškovoti antrąją pergalę stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje NBA. Itin prastai sužaidę paskutinį ketvirtį svečiai 74:72 (29:21, 17:15, 23:22, 5:14) palaužė „Indiana Pacers“ komandą.
Linas Kleiza surinko 10 taškų
Linas Kleiza surinko 10 taškų / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sporto grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

Raptors“ tai buvo antroji pergalė, o „Pacers“ trečiasis pralaimėjimas NBA.

Po L.Kleizos tikslaus metimo iki mačo pabaigos buvo likusios 9 minutės ir 26 sekundės. Tuomet „Raptors“ pirmavo 71:59, tačiau prametė paskutinius devynis metimus ir pelnė vos tris taškus.

Iš viso per kėlinį svečiai tesurinko penkis taškus, o tai – blogiausias rezultatas klubo istorijoje.

„Raptors“ taip pat tapo pirmąja komanda, kuri nepaisant penkių taškų per kėlinį sugebėjo švęsti pergalę.

„Mūsų vaikinai ketvirtajame kėlinyje sužaidė itin prastai ir apsunkino savo padėtį. Jie žaidė tarsi be kojų, tačiau išliko kartu“, – sakė vyriausiasis treneris Dwane‘as Casey.

„Jautėmės išsekę. Turėjome kažkuo pasitikėti kažkuo ir tikrai nepademonstravome geriausio žaidimo puolime, “, – pridūrė DeMaras DeRozanas.

Jo vedama komanda antradienį žaidė tris pratęsimus ir 133:140 pripažino Jutos „Jazz“ pranašumą. Maža to, trys „Raptors“ žaidėjai patyrė traumas, ekipa beveik neturėjo poilsio, o jų priešininkai iš Indianos turėjo dvi laisvas dienas.

J.Valančiūnas ir L.Kleiza kartu surinko 19 taškų.

Vidurio puolėjas surinko 13 naudingumo balų ir buvo antras geriausias žaidėjas komandoje.

Jis per 22 minutes pelnė 9 taškus (4/8 dvitaškių, 1/2 baudų), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 1 kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Tiesioginis J.Valančiūno oponentas Roy Hibbertas pelnė 6 taškus ir atkovojo 6 kamuolius per 24 minutes.

„Mes tiek daug rungtynių pralaimėjome iš eilės ir kalbėjome tarpusavyje, jog ši pergalė labai reikalinga. Komanda atidavė visą savo širdį ir kovėsi nuo pirmos iki paskutinės minutės“, – sakė J.Valančiūnas.

L.Kleiza žaidė 24 minutes ir pelnė 10 taškų (2/8 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 6/6 baudų), atkovojo 4 kamuolius, 2 kartus suklydo, 2 kartus prasižengė ir surinko 10 naudingumo balų. Tiesa, lietuvis buvo nubaustas technine pražanga.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 15 (5/13 dvit., 5/6 baud.), Jose Calderonas 13 (3/8 dvit., 2/2 trit., 1/1 baud., 10 atk. kam., 10 rez. perd.), Linas Kleiza 10, Jonas Valančiūnas 9, Andrea Bargnani 8, Amiras Johnsonas ir Terrence‘as Rose‘as po 7.

„Pacers“: George‘as Hillas 18 (8/16 dvit., 0/4 trit., 2/2 baud.), Paulas George‘as 12 (9 atk. kam.), Davidas Westas 11, Lance‘as Stephensonas 7, Roy Hibbertas (9 atk. kam.) ir Geraldas Greenas po 6.

Kiti rezultatai:

Orlando „Magic“ (2/5) - Niujorko „Knicks“ (5/0) - 89:99 (23:27, 30:22, 23:28, 13:22).

Šarlotės „Bobcats“ (3/3) - Vašingtono „Wizards“ (0/6) - 92:76 (23:27, 29:12, 18:22, 22:15).

Bruklino „Nets“ (4/2) - Klivlando „Cavaliers“ (2/6) - 114:101 (29:30, 35:12, 21:33, 29:26).

Sakramento „Kings“ (2/6) - Portlando „Trail Blazers“ (3/5) - 86:103 (18:25, 24:21, 16:28, 28:29).

Los Andželo „Lakers“ - San Antonijaus „Spurs“ - 82:84 (24:18, 19:20, 16:22, 22:23).