2012 02 11

Linas Kleiza svariai prisidėjo prie „Raptors“ siurprizo NBA lygoje

Netikėtą pergalę NBA pirmenybėse iškovojo Lino Kleizos atstovaujama Toronto „Raptors“ (9-19) komanda, namuose 86:74 (26:14, 15:20, 22:17, 23:23) patiesusi Bostono „Celtics“ (14-12) krepšininkus.
Linas Kleiza
Linas Kleiza tritaškiais sustabdė „Celtics“ bandymus išsigelbėti ketvirtajame kėlinyje. / AP/Scanpix nuotr,

„Raptors“ jau pačioje mačo pradžioje įrodė, jog mėgins kovoti dėl pergalės – 8:2. Po kelių akimirkų Amiras Johnsonas įdėjo iš viršaus ir skirtumas tarp komandų tapo dviženklis – 16:6. Kėlinio pabaigoje DeMaras DeRozanas tiksliai prasiveržė krepšio link ir sukrovė Toronto krepšininkams jau 16 taškų persvarą – 25:9.

„Raptors“ kone visą likusį laiką laikė žaidimo vadžias savo rankose. Nors Bostono klubas buvo sumažinęs skirtumą iki vienženklio, Toronto krepšininkai vėl spurtavo ir po puikaus Jameso Johnsono dėjimo trečiame kėlinyje vėl susigrąžino turėtą persvarą – 61:45.

Ketvirtame kėlinyje „Celtics“ porą kartų buvo priartėjusi iki aštuonių taškų, tačiau „Raptors“ turėjo savų atsakymų – šiame ketvirtyje du tolimus metimus pataikė L.Kleiza, o Toronto klubas išsaugojo pranašumą ir šventė netikėtą pergalę.

Per paskutinius 20 šių komandų tarpusavio susitikimų „Raptors“ iškovojo vos trečią pergalę. „Net neatsimenu, kada paskutinį kartą laimėjome prieš Bostono komandą. Jie visada mus nugalėdavo“, – pripažino „Raptors“ gynėjas Jose Manuelis Calderonas.

„Esu labai nusivylęs šiomis rungtynėmis. Net ir po minutės pertraukėlių žaidėme taip pat prastai. Galbūt mums trūksta susikaupimo. Vis tik turime šią problemą išspręsti. Pastaruoju metu žaidėme pernelyg gerai, jog vėl grįžtumėme į nesėkmių ruožą“, – nusivylęs kalbėjo „Celtics“ treneris Docas Riversas.

Paskutinį kartą „Raptors“ Bostono krepšininkams nusileido nepadoriu rezultatu – 64:100.

Prie „Raptors“ pergalės svariai prisidėjo ir L.Kleiza. Lietuvis per 17 minučių pelnė 9 taškus (0/2 dvit., 3/6 trit.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir 3 sykius pažeidė taisykles.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 21, Jose Manuelis Calderonas 17 (14 rez. perd.), Jamesas Johnsonas 14 (7 atk. kam.), Amiras Johnsonas 12 (12 atk. kam., 4/4 dvit.), Linas Kleiza 9.

„Celtics“: Kevinas Garnettas 17 (8 atk. kam., 6/9 dvit.), Paulas Pierce'as 12 (5 rez. perd.), Mickealas Pietrusas 11, Brandonas Bassas 10 (7 atk. kam.).