Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Kleiza: „Visi žinome, ko trūksta, bet neverta apie tai kalbėti“ (nuotraukos)

Treniruotės akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / L.Kleiza
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stovyklos pajūryje sekmadienį prisidėjus Linui Kleizai ir Arvydui Eitutavičiui treniruotėse padaugėjo derinių. Pasak komandos stratego Kęstučio Kemzūros, treniruojantis pasiekta ypač gera kokybė.

Neseniai su NBA komanda Toronto „Raptors“ ketverių metų kontraktą pasirašęs L.Kleiza sakė esąs pasirengęs imtis komandos lyderio vaidmens. „Problemų nebuvo, tik laukimas iki datos, kada galėjau atvažiuoti sportuoti. Viskas sutvarkyta, kontraktas pasirašytas, sutvarkyti draudimo reikalai“, – tikino puolėjas.

– Pamatėte rinktinės stovyklą, susidarėte pirmąjį įspūdį. Kokia jūsų nuomonė apie komandą ir trenerį?

– Turime jauną komandą, daug gerų jaunų žaidėjų. Manau, jie turėtų sublizgėti čempionate. Bus tikrai panašaus pajėgumo, palyginti su kitomis rinktinėmis. Kiekvienas žaidėjas skirtingas, per kelerias rungtynes parodys, ką gali. O su treneriu Kemzūra man jau teko dirbti pasaulio čempionate prieš penkerius metus. Jis – labai geras specialistas. Žino, ką daro. Mes esame jo kareiviai.

– Kokios nuotaikos komandoje?

– Labai geros nuotaikos. Visi dirba, stengiamės iš visų jėgų. Kolektyvas geras, visi sutariame, rinktinėje linksma. Kaip visada.

– Ko labiausiai trūksta iš senųjų žaidėjų?

– Visi žinome, ko trūksta, bet neverta apie tai kalbėti.

– Kaip vertinate savo sportinę formą?

– Mano sportinė forma yra kylanti. Kalbant apie bendrą žaidėjų formą, sunku pasakyti, nes vyrai gerokai atkentėjo, kol manęs nebuvo. Vyko rimtos ilgos treniruotės, taigi forma dar neišryškėjo. Mes ir nenorime, kad ta forma išryškėtų dabar. Norime, kad geriausia ji būtų prieš pat pasaulio čempionatą.

Eitutavičius svajojo apie vietą rinktinėje

Iš kontrolinių rungtynių Kinijoje su rezervine rinktine neseniai grįžęs A.Eitutavičius taip pat sekmadienį trenerių sprendimu prisidėjo prie pagrindinės rinktinės treniruočių stovyklos. Klaipėdietis džiaugėsi  sulaukęs šio kvietimo ir tikino dėsiąs visas pastangas, kad pakliūtų į pagrindinę komandos sudėtį.

– Kokie pirmieji įspūdžiai prisidėjus prie rinktinės?

– Įspūdžiai geri, vyrai sunkiai dirba, o aš bandau sau rasti vietą komandoje.

– Ar užteko laiko atsikvėpti po kelionės iš Kinijos?

– Aš jau nebegalvoju, ar užteko. Esu labai laimingas prisidėjęs prie rinktinės ir toliau sunkiai dirbsiu.

– Ką jums reiškia šis kvietimas?

– Labai daug reiškia. Tai didžiulis įvertinimas. Lietuvos rinktinė yra Lietuvos rinktinė. Nuo mažens žiūrėdavau rungtynes ir svajodavau būti vienas iš jų.

– Kaip vertinate savo galimybes patekti į pagrindinę komandos sudėtį?

– Kiekvieną dieną stengsiuosi, o treneris matys, ar būsiu reikalingas. Savęs vertinti negaliu.

Kemzūra: smogikas bus visa komanda

A.Eitutavičiaus pasirodymu nenusivylęs K.Kemzūra pastebėjo, kad rinktinės naujokas nenusileidžia senbuviams. „Jis tik sekmadienį prisidėjo. Kol kas niekuo nenusileidžia kitiems žaidėjams, bet žiūriu realiai. Per keletą dienų pamatysime. Jis vos spėjo kojas apšilti, tad dar bus laiko. Nusprendėme patikrinti Arvydą, kad neiškiltų klausimų kitąmet“, – kalbėjo rinktinės treneris.

– Kas pasikeitė komandoje prisidėjus Linui Kleizai?

– Papildėme žaidimą deriniais. Linas iki šiol ruošėsi individualiai, bet vienoks pasiruošimas yra sportuojant vienam ir kitas, kai prisidedi prie komandos. Mes nepuolame iškart „žudyti“, atsižvelgiame į tai, kad jis neseniai prisidėjo. Jam ir Arvydui skiriama kita programa, neduodame visos porcijos, į žaidimą įtraukiame pamažu. Dar turime laiko, nenorime, kad kas negero atsitiktų ar būtų traumų. Vakar (sekmadienį – aut. past.) turėjome labai gerą treniruotę. Aš jau minėjau anksčiau, kad visada vyrai dirbo gerai, o vakar buvo pasiekta ypač gera kokybė. Bandysime išlaikyti tą patį ritmą ir dar žengti žingsnelį pirmyn.

– Kada turėtų paaiškėti pagrindinės komandos sudėtis?

– Manau, kad sužaidę dvejas kontrolines rungtynes su Suomijos ir Čekijos rinktinėmis nuspręsime ir liksime su 14-a žaidėjų. Stipriosios ir silpnosios savybės paaiškės per kelerias rungtynes. Reikia mūšio, kad būtų galima vertinti.

– Ar jau yra koks nors ryškėjantis lyderis komandoje?

– Norėčiau, kad smogikas būtų visa komanda. Tikiuosi, kad rezultatyvumas bus pasiektas ne iš vieno žaidėjo pagal jo surinktų taškų skaičių, o kad agresyvumas ir galimybė pelnyti taškus būtų pastebima iš kiekvieno. Mano manymu, lyderis yra ne tas žmogus, kuris įmeta daugiausia taškų, svarbios kitos savybės. Tokių žmonių rinktinėje yra.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek