Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Krivickas: „Mažas ūgis motyvavo tapti krepšininku“

Linas Krivickas
P.Bakanausko nuotr. / Linas Krivickas
Šaltinis: 15min
0
A A

VDU antroji komanda šiais metais viršijo visus lūkesčius, tapdama antrosios Lietuvos studentų krepšinio lygos čempione. Iš pirmakursių sudarytai komandai tai buvo pirmasis sezonas kartu, todėl pergalė finale buvo dar smagesnė.

Sutapimas, jog sezoną ši komanda pradėjo ir pabaigė rungtynėmis prieš tą pačią ekipą – Kauno kolegiją. Pirmąsias rungtynes VDU krepšininkai kitam Kauno universitetui pralaimėjo triuškinančiai 73:94, o tuo tarpu finale šią komandą įveikė 88:85.

Tai turbūt geriausiai parodo kiek per sezoną ši komanda patobulėjo, kaip sukūrė stiprų tarpusavio ryšį, kurio dėka pasiekė šį netikėtą rezultatą. Arūno Juknevičiaus auklėtiniai išsiskyrė komandiniu žaidimu, sugebėjimu susivienyti bendro tikslo link ir didžiuliu noru nugalėti.

Ir nors kiekvieną kartą komandoje sužibėdavo vis kitas žaidėjas, niekada nepastebėtas nelikdavo komandos kapitonas Linas Krivickas.

Vos 170 cm ūgio įžaidėjas buvo tikras komandos lyderis tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Ketvirtakursis komandos kapitonas išsiskyrė didžiuliu noru nugalėti ir buvo kovingumo pavyzdys visiems savo komandos draugams.

Finalinėse varžybos Linas tapo naudingiausiu žaidėju, pelnydamas 22 taškus bei atlikdamas 9 rezultatyvius perdavimus, nors teko žaisti susileidus į koją nuskausminamųjų. Pusfinalio varžybose įžaidėjas pasižymėjo trigubu dubliu, pelnydamas 20 taškų, atlikdamas 10 rezultatyvių perdavimų ir po krepšiu atsikovodamas 10 kamuolių.

Prieš šį sezoną Linas tris metus žaidė pirmojoje VDU krepšinio komandoje, tačiau dažnai likdavo už LKL žaidėjų nugarų. Todėl sezono pradžioje treneris Arūnas Juknevičius paprašė įžaidėjo, kad šis prisijungtų prie antrosios komandos, kuriai buvo labai reikalingas žaidėjas galintis suvienyti iš naujokų sudarytą komandą. Jo paėmimas į antrąją komandą atsipirko su kaupu.

Trenerio A. Juknevičiaus žodžiais „Linas yra būtent toks, koks turi komandos kapitonas. Vienijantis, kovojantis iš paskutiniųjų, užkrečiantis komandos draugus savo pavyzdžiu.“

Tad nusprendėme pakalbinti Liną ir sužinoti daugiau apie iš Radviliškio kilusį įžaidėją.

– Pradėsime nuo daugumai turbūt įdomaus klausimo: kaip jūs, žemo ūgio, nusprendėte pradėti krepšininko karjerą?

– Tiek čia tos karjeros. (šypsosi) Jaunystei išbandžiau daug kitų sporto šakų, bet mintys visada sukdavosi apie krepšinį. Lankyti krepšinio mokyklą pradėjau vėliau nei įprasta, nes dauguma sakydavo, jog esu per žemas šiai sporto šakai. Tačiau, manau, tos kalbos tik dar labiau mane motyvavo išbandyti save ir įrodyti, kad ir aš galiu žaisti krepšinį. Gaila tik, kad paskutiniu metu sunkiai sekasi tą įrodyti.

– Kaip nusprendėte stoti į VDU ir patekote į šią komandą?

– Į VDU nusprendžiau stoti, nes čia mokėsi mano sesė, tad nemažai žinojau apie universitetą, patiko čia vykdoma tvarka. Buvau įspėtas apie tai, jog VDU turi daug aukščiausio lygo žaidėjų ir, kad man bus labai sunku „prasimušti“. Reiktų trenerio klausti kodėl manimi pasitikėjo ir priėmė žaisti.

– Kodėl po trijų metų žaidimo pirmojoje komandoje nusprendėte prisijungti prie antrosios komandos?

– Na, sezono pradžioje rimtai susėdom pasikalbėti su treneriu ir taip nusprendėm, kad bus geriausia. Buvo daugmaž aišku, jog jokiai kitai ekipai neatstovausiu, taigi pasirinkau komandą, kurioje galėčiau save realizuoti. Pirmoje komandoje buvo didelis klausimas ar gausiu pakankamai laiko ir ar iš vis manęs reikės. Tuo tarpu, antrosios komandos žaidėjus puikiai pažinojau ir viduje jaučiau, kad galime nuveikti kažką gero. Manau sprendimas pasiteisino ir tikiuosi, jog nenuvyliau trenerio!

– Ką Jums kaip žaidėjui davė keturi VDU komandoje praleisti sezonai?

– Davė labai daug! Norėčiau padėkoti treneriui, jog pasitikėjo manim ir priėmė žaisti būtent VDU komandoje. Daug kur keliavom, žaidėm. Teko žaisti pirmojoje komandoje, kurioje daugumą sudaro LKL žaidėjai, tai suteikė pasitikėjimo savimi bei leido pasisemti daug patirties.

– Kaip susiklostė situacija, jog VDU buvo vienintelė komanda, kuriai atstovavote šį sezoną?

– Na liūdnokai susiklostė. Tačiau, tikriausiai, nebe priežasties taip atsitiko. Galbūt prastai pasirodžiau pastaraisiais metai, tai niekam ir neprireikė manęs.

– Ką jums kaip žaidėjui davė toks sudėtingas sezonas?

– Pamokų, kad reikia stengtis ir treniruotis dar daugiau!

– Kokie kito sezono planai, lūkesčiai?

– Žinoma, esu atviras pasiūlymams, bet manau jei jau šiemet niekam neprireikė, tai sunku tikėtis, jog kitąmet kažkam manęs prireiks.

Linas Krivickas atstovaudamas VDU antrajai komandai, kuri laimėjo LSKL-2 taurę, buvo užtikrintas lyderis. Įžaidėjas pelnydavo po 15,3 taško, atlikdavo po 10,5 rezultatyvių perdavimų ir atkovodavo po 5,5 kamuolio. Visi šie rezultatai buvo geriausi komandoje. Kauno miesto krepšinio lygoje atstovaudamas VDU, Linas lygoje atsiėmė daugiausia rezultatyvių perdavimų atlikusio žaidėjo apdovanojimą.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Krepšinis
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek