LKF moterų taurė – „VIČI-Aisčių“ krepšininkėms

„VIČI-Aisčių“ krepšininkės.
Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus / „VIČI-Aisčių“ krepšininkės.
0

Kauno „VIČI-Aistės“ antrus metus iš eilės tapo DNB LKF taurės savininkėmis. Lietuvos čempionės finale po atkaklios kovos palaužė Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ pasipriešinimą ir nugalėjo rezultatu 73:64 (14:18, 19:20, 26:13, 14:13).

„VIČI-Aistės“ rungtynes pradėjo trejomis klaidomis ir privertė Mantą Šernių prašyti minutės pertraukėlės, sužaidus vos 2 minutes ir „Kibirkščiai-Tichei-IKI“ pirmaujant 4:0. Abi komandos stengėsi išnaudoti priekinę liniją, taškus rinko tiek Gintarė Petronytė, tiek Lina Pikčiūtė – 8:12. Po dar vieno vilniečių vidurio puolėjos dvitaškio sostinės klubas įgijo 6 taškų persvarą. Kėlinuką metimu iš po krepšio užbaigė Vaida Sipavičiūtė – 14:18.

Antrąją antrojo ketvirčio minutę po Courtnay Pilypatitis tolimo metimo skirtumas sumažėjo iki minimumo, tačiau „Kibirkštis-Tichė-IKI“ spurtavo ir, Kristinai Vengrytei pataikius tritaškį, atitrūko 8 taškų atstumu – 19:27. Skirtumas ėmė tirpti „VIČI-Aistėms“ pagerinus gynybą. Iki didžiosios petraukos likus mažiau nei 4 minutėms, Vita Kuktienė dvitaškiu sumažino komandos atsilikimą iki 2 taškų, bet sostinės krepšininkės atsakė 2 minučių spurtu, kurį prasiveržimu užbaigė G. Šniokaitė. „Kibirkštis-Tichė-IKI“ susikrovė rekordinę rungtynėse persvarą – 28:37. Ją „VIČI-Aistėms“ iki didžiosios petraukos pavyko šiek tiek sumažinti.

Pirmoje rungtynių pusėje nesulaikomai žaidė G. Petronytė, surinkusi 17 taškų.
Nors pirmuosius taškus trečiajame kėlinuke pelnė vilnietės, dar vieno metimo sostinės krepšininkėms teko laukti ilgiau nei 4 minutes. „VIČI-Aistės“ pademonstravo puikią zoninę gynybą, kurios dėka perėmė iniciatyvą ir be atsako pelnė 15 taškų, išsiverždamos į priekį – 49:40. V. Kuktienei pataikius du tolimus metimus iš eilės, Kauno komanda susikrovė 13 taškų pranašumą.

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ puolimą atgavino taiklus tolimas Kristinos Vengrytės metimas. Kėlinukui baigiantis, vilnietės sumažino atsilikimą iki vienženklės persvaros – 59:51. Lietuvos čempionės visiškai iš žaidimo išjungė G. Petronytę, kuri per trečiąjį ketvirtį nepelnė nei taško.

Per paskutines 10 minučių virė nervų kova. Per pusę kėlinuko taškus savo komandos rinko tik C. Pilypaitis ir Eglė Šniokaitė. Jo viduryje tuščią savo atkarpą nutraukė G. Petronytė, Sakelle Daniels pridėjo tritaškį, o „VIČI-Aisčių“ persvara sumažėjo iki 6 taškų – 66:60. Kaunietės iniciatyvos nepaleido  ir dar kartą spurtavo. C. Pilypaitis pataikė dar vieną tolimą metimą, po kurio sostinės komanda paprašė minutės petraukėlės – 73:60, likus žaisti 2 minutes. Per likusį laiką skirtumas sumažėjo nežymiai. DNB LKF taurė antrus metus iš eilės liko „VIČI-Aisčių“ rankose.

„VIČI-Aistėms“ V. Kuktienė pelnė 18 (7 atk. kamuoliai), C. Pilypaitis – 16  (8 atk. kamuoliai), V. Sipavičiūtė – 14 taškų.

„Kibirkščiai-Tichei-IKI“ G. Petronytė surinko 21 (7 atk. kamuoliai), K. Vengrytė – 12, S. Daniels (5 rez. perdavimai).

Mantas Šernius („VIČI-Aisčių“ vyr. treneris): „Po rungtynių merginoms padėkojau, kad išlikome komanda. Buvo keli sunkūs momentai, tačiau parodėme charakterį, ketvirtame kėlinyje puikiai pataikėme, atitrūkome ir iškovojome pergalę. Šiandien išlaikėme egzaminą – žinojome, kad atėjome laimėti, o ne žaisti.“

Tadas Stankevičius („Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyr. treneris): „Šiandien turėjome vienintelę problemą – trečiajame kėlinyje neužpuolėme varžovėms ginantis aikšte. Be to, „VIČI-Aistės“ pataikė net 9 iš 12 tritaškių. Mums reikia išmokti laimėti tokias rungtynes. Pusė mano auklėtinių tokį mačą žaidė turbūt pirmą kartą gyvenime. Mūsų komanda yra visiškai nauja, todėl galima sakyti, kad iš šio turnyro išspaudėme maksimumą.“

Mažajame DNB LKF moterų taurės finale Kauno „LKKA-Aistės“po atkaklios kovos 85:82 (17:24, 25:19, 27:18, 16:21) palaužė Klaipėdos „Lemminkainen“ ekipą.