LKF taurėje „LSU-Atletas“ paskutinę akimirką palaužė „Juventus“

Lietuvos krepšinio feredacijos (LKF) taurės turnyre prasidėjo IV etapas.
Tomas Urbonas
Tomas Urbonas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šiandien Lietuvos krepšinio federacijos taurės IV etapo pirmas rungtynes Galiavoje žaidė Kauno rajono „LSU-Atletas“ ir Utenos „Juventus“. Po dramatiškos kovos pergalę rezultatu 79:78 (17:17, 17:24, 19:26, 26:11) iškovojo aikštės šeimininkai.

Atkakli kova vyko jau nuo pirmųjų susitikimo minučių, tačiau sėkmingiau sužaidę antrą kėlinį, Utenos krepšininkai trečiojo kėlinio viduryje įgijo 16 taškų persvarą – 56:40. Nors LSU krepšininkai po Karolio Babkausko tritaškio ir Arūno Sakalausko dvitaškio priartėjo 49:56, svečiai krepšininkai po trijų kėlinių išlaikė solidžią 14 taškų persvarą – 67:53.

Dramatiška kova vyko ketvirtame kėlinyje, kai jam įpusėjus „LSU-Atletas“ priartėjo iki keturių taškų – 67:71. Likus 2 minutėms po Karolio Babkausko tritaškio, LSU komanda įsiveržė į priekį 75:74.

Likus 13 sekundžių iki sutikimo pabaigos „Juventus“ krepšininkai prarado kamuolį, o lemiamą metimą, aidint rungtynių pabaigos sirenai, iš po krepšio pelnė Tomas Urbonas. „LSU-Atletas“ paskutinį kėlinį laimėjo net 15 taškų persvara.

„LSU-Atletui“ daugiausia taškų pelnė: Karolis Babkauskas 19 (5/10 trit., 6 atk.kam., 7 rez.perd.), Tomas Urbonas 17 (9 atk.kam., 5 blokai), Arūnas Sakalauskas ir Vidmantas Sragauskis po 12, Taurantas Tamošiūnas 9.

„Juventus“ komandoje rezultatyviausi: Saulius Kulvietis 17, Edgaras Stanionis ir A.J. Matthews po 13 taškų.

Atsakomąsias DNB LKF taurės „LSU-Atletas“ ir „Juventus“ žais sausio 9 dieną Utenoje.

„LSU-Atleto“ vyr.treneris Edas Nickus: „Džiaugiuosi pergale, išskirčiau Tomą Urboną ir Karolį Babkauską. Tomas šiandien šeimininkavo po krepšiu, įmetė lemiamą dvitaškį. Vis dėlto ne visų savo krepšininkų žaidimu esu patenkintas.

Ypatingai Žygimanto Skučo, trūko didesnio Šarūno Beniušio ir Šarūno Vingelio indėlio. Ne kartą sakiau, kad mūsų komanda jauna, žaidimas banguoja. Vaikinai rado savyje jėgų sužaisti geriau nei prieš kelias dienas Utenoje. Šią savaitę mums buvo labai nepalankus grafikas: žaidėme net trejas rungtynes, pirmadienį – Lietuvos studentų, antradienį – Lietuvos krepšinio lygose, šiandien – LKF taurės varžybose. Vaikinai net neturėjo laiko pailsėti, o kada treniruotis? “.

„LSU-Atleto“ žaidėjas Tomas Urbonas: „ Per karjerą nepamenu, kad būčiau pataikęs lemiamą metimą paskutinę sekundę. Nors man šios rungtynės buvo sėkmingos, bet gerai žaidė visa komanda.“

„Juventus“ vyr. treneris Virginijus Sirvydis: „Prastai gynėmės, padarėm neleistinų klaidų, trečiojo kėlinio viduryje žaidėjai, matyt, buvo patikėję pergale, kai komandas skyrė 16 taškų. Negalima iššvaistyti tokios persvaros. Šiandien leidau žaisti daugumai žaidėjų, o lemiamu momentu suklydome“.

Atsakomąsias rungtynes Utenoje komandos žais sausio 9 dieną.

Artimiausios DNB LKF taurės turnyro IV etapo rungtynės gruodžio 11 dieną vyks Alytuje — „Dzūkija“ priims „Šiaulius“.