LKF taurės finale Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ – 81:69 (nuotraukos)

„Žalgirio“ – „Lietuvos ryto“ rungtynių akimirka
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Finalo akimirka
0

Pirmą šiame sezone trofėjų – Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurę – po dvejų metų pertraukos iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Sekmadienį Alytuje kauniečiai rezultatu 81:69 įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą.

Žalgiriečiai rungtynes laimėjo dviženkle persvara, tačiau tai neatspindi mačo metu aikštelėje virusių aistrų. Kova taškas į tašką truko tris su puse kėlinio, o pergalingą persvarą Ilio Zouro auklėtiniai susikrovė ketvirto kėlinio pabaigoje.

Geriausias LKF finalo ketverto krepšininkas – „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas (12 tšk. ir 4 rez. perd.). Jam atiteko 3 000 litų čekis.

Naudingiausiu „Lietuvos ryto“ krepšininku išrinktas Kenanas Barjamovičius (21 tšk. ir 9 atk. kam.).

„Žalgiris“: Travisas Watsonas 13, Paulius Jankūnas 12, Tadas Klimavičius 12 ir Mantas Kalnietis 9.

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 21 (9 atk. kam.), D.J.Strawberry 11, Milko Bjelica 11 (7 atk. kam.) ir Martynas Gecevičius 8.

Prieš rungtynes

Kaip ir pastaruosius ketverius metus, LKF taurės finale dalyvaus nuolatiniai varžovai Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“.

2007 ir 2008 metais triumfavo „Žalgiris“, o pastaruosius du sezonus LKF taurę į viršų kėlė „Lietuvos ryto“ krepšininkai.

Šeštadienį vykusiuose pusfinalių susitikimuose kur kas daugiau vargo turėjo „Žalgirio“ krepšininkai. Daugybę aistrų sukėlusiame mače I.Zouro auklėtiniai tik pabaigoje 75:73 palaužė LKF finalo ketverto debiutantą Prienų „Rūdupį“.

„Lietuvos rytas“ likimo už ūsų netampė. Nors Klaipėdos „Neptūnas“ ir priešinosi vilniečiams du su puse kėlinio, rungtynių pabaigoje nugalėtojas abejonių nekėlė – Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 84:65.

Verta paminėti, kad „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ ekipos šį sezoną kartą jau buvo susitikusios. Lapkritį vykusias LKL rungtynes Kaune įtikinamai – 85:60 – laimėjo „Žalgiris“.

Rungtynių eiga

Audringai pristatytos komandos pradeda apšilimą. Alytaus universali sporto arena – sausakimša.

Starto penketai

„Lietuvos rytas“: Kh.el Aminas, M.Gecevičius, B.Newley, K.Bajramovičius ir J.Valančiūnas.

„Žalgiris“: D.Collinsas, M.Kalnietis, M.Brownas, T.Klimavičius ir T.Watsonas.

Pirmas kėlinys

Rungtynes galingu dėjimu pradeda J.Valančiūnas (2:0). Žalgiriečiai į tai atsako taikliu dvitaškiu su bauda (2:3). Abi komandas Alytuje aktyviai palaiko sirgaliai. T.Klimavičius pataiko dvitaškį paskutinę atakos sekundę ir „Žalgiris“ kiek nutolsta (4:7), bet tik iki kitos „Lietuvos ryto“ atakos (6:7).

Komandos toliau keičiasi rezultatyviomis atakomis (10:11). Priekyje 1–3 taškais išlieka „Žalgiris“ (10:13). T.Delininkaitis pataiko dvitaškį (12:15). Pirmasis pavojaus signalas „Žalgirio“ stovykloje – jau pirmame kėlinyje kapitonas Paulius Jankūnas prasižengė tris kartus. Jis sėdasi ant suolo, o „Lietuvos rytas“ persveria rezultatą savo naudai (16:15). Po pirmų 10 minučių – minimali vilniečių persvara (18:17).

Antras kėlinys

Simas Jasaitis pataiko iš toli (21:19). „Žalgiris“ antro kėlinio pradžioje jau yra praradęs net 7 kamuolius. „Lietuvos rytas“ taip pat klysta dažnai – 5. Tęsiasi kova taškas į tašką (23:22). Aikštelėje tiesiog verda kova – netrūksta kontaktų, šiurkščių pražangų, kietų užtvarų (27:24).

„Lietuvos rytas“ spurtuoja – 31:24, bet „Žalgiris“ netrukus mažina deficitą (33:30). Komandas vėl skiria vos taškas (33:32). D.J.Strawberry pataiko tik vieną baudų metimą (34:32). Po dviejų kėlinių dviem taškais pirmauja vilniečiai.

Trečias kėlinys

Kh.el Aminas pataiko dvitaškį (36:32), tačiau „Žalgiris“ netrukus perima iniciatyvą. M.Brownas pelno du taškus su pražanga ir persveria rezultatą kauniečių naudai (38:39). M.Brownas klysta du kartus iš eilės, o B.Newley pataiko iš toli (41:39). Rezultatas lygus – 43:43.

T.Watsonas prameta abu baudų metimus (43:45). Fantastiškas M.Pociaus metimas iš po krepšio (43:47). P.Jankūnas smeigia pirmą „Žalgirio“ tritaškį šiame mače, o kauniečių persvara išauga iki rekordinės 7 taškų (43:50). K.Bajramovičius pelno 3 taškus iš eilės (46:50). Bosnis imasi lyderio vaidmens „Lietuvos ryto“ gretose – dar 3 jo taškai (49:50).

Įsisiautėjęs K.Bajramovičius rezultatą išlygina (53:53), tačiau paskutinėmis trečio kėlinio sekundėmis T.Klimavičius pataiso M.Pociaus bandymą (53:55). Prieš lemiamą, ketvirtą, kėlinį pirmauja „Žalgiris“ – 55:53.

Ketvirtas kėlinys

Dar vienas aštrus M.Pociaus reidas, sudraskantis „Lietuvos ryto“ gynybą (53:57). M.Brownas pataiko iš toli (56:60), o Kh.el Aminas užsidirba nesportinę pražangą, bet „Žalgiris“ persvarą padidina tik vienu tašku (56:61). P.Jankūno tritaškis taip pat skrodžia varžovų krepšio tinklelį (58:64). Dvitaškį prideda T.Pleistedas ir kauniečių persvara šokteli iki rekordinės 8 taškų (58:66).

K.Bajramovičius toliau vienas tempia „Lietuvos ryto“ komandą. Bosnis ir pataiko netaiklų komandos draugo metimą, ir atlieka rezultatyvų perdavimą (62:66). Vilniečiams pavyksta priartėti, o I.Zouras prašo minutės pertraukėlės.

Keturi iš eilės T.Watsono taškai, o iki mačo pabaigos lieka jau mažiau nei 3 minutės (62:70). K.Bajramovičius pataiko iš toli (65:70). T.Delininkaitis sumeta baudas (65:72), bet dvitaškiu su pražanga atsako Kh.el Aminas (67:72). Amerikietis prameta baudų metimą.

T.Watsonas pataiko tik vieną baudų metimą (67:73). Lieka kiek daugiau nei minutė. Kh.el Aminas prameta iš toli ir „Lietuvos ryto“ svajonės bliūkšta. M.Kalnietis prameta antrą baudą, bet pats sugriebia kamuolį ir įtvirtina „Žalgirio“ pranašumą (67:75).

A.Trifunovičius už ginčus su teisėjais dar užsidirba techninę pražangą, o M.Kalnietis krauna kamuolį dėjimu (67:79). Vilniečiai dar bando gelbėtis prasižengdami, bet žalgiriečiai neklysta nuo baudų metimo linijos. Galutinis finalo rungtynių rezultatas – 81:69 „Žalgirio“ naudai.

LKF taurę „Žalgiris“ iškovoja po dvejų metų pertraukos.