„Žalgiris“ be didesnio vargo žengė į LKF taurės finalą (nuotraukos, komentarai)

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Šiauliai“ neprilygo aktyviai gynyboje žaidusiems žalgiriečiams
0

Penktadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje startuoja lemiamos 2009-2010 metų sezono Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro kovos. Pirmajame pusfinalyje lauktos intrigos nebuvo – Kauno „Žalgiris“ nuo pat mačo pradžios tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir nugalėjo „Šiaulių“ klubą rezultatu 94:69 (19:12, 23:16, 20:18, 32:23).

Žalgiriečiai pateko į šeštadienį vyksiantį finalą, kuriame dėl LKF taurės kausis su kitos pusfinalio poros – nugalėtojų titulą ginančio Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kėdainių „Nevėžio“ komandų ¬– laimėtoju.

Startiniai komandų penketai

„Žalgiris“: M.Kalnietis, M.Brownas, D.Šalenga, T.Klimavičius ir T.Watsonas.

„Šiauliai“: D.Low, A.Šikšnius, M.Kuzminskas, M.Žukauskas ir R.Graifas.

Rungtynių eiga

Dėl LKF taurės varžybose galiojančio 4 legionierių limito pusfinalio rungtynėms su „Šiauliais“ kauniečiams vadovaujantis Darius Maskoliūnas neįregistravo estos Simo-Sanderio Vene ir kroato Mario Delašo.

Antano Sireikos treniruojami „Šiauliai“ analogiškų problemų neturi. Komandai galės padėti visi stipriausi krepšininkai.

Pirmas kėlinys

Dvikovą įspūdingai pradeda M.Kuzminskas. „Šiaulių“ puolėjas pataiko tritaškį, dar prideda ir įspūdingą dejimą, o „Šiauliai“ išsiveržia į priekį (5:2). „Žalgiris“ į tai atsako dviem tritaškėmis bombomis iš eilės - pasižymi M.Kalnietis ir M.Brownas (5:8). „Šiaulių“ ekipoje taškus ir toliau renka tik M.Kuzminskas (8:8). Sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio A.Sireika prašo pirmosios minutės pertraukėlės.

Gynyboje nespėjantys „Šiauliai“ varžovus priversti stabdyti tik pražangomis, o „Žalgiris“ tuo sėkmingai naudojasi - po T.Klimavičiaus tritaškio ir M.Browno taiklių baudos metimų kauniečiai atitrūksta (10:18). Pirmasis kėlinys baigiasi „Žalgiriui“ pirmaujant 7 taškų skirtumu (12:19).

Antras kėlinys

Po A.Čapino dvitaškio su M.Prekevičiaus pražanga „Žalgirio“ persvara pirmą kartą rungtynėse pasiekia dviženklę (12:22). Kauniečių persvara toliau auga (14:29). Sėkmingą atkarpą sužaidę „Šiauliai“ kiek priartėja (20:29), tačiau M.Kalniečio tritaškis ir M.Begičiaus vienas taiklus baudos metimas grąžina iniciatyvą į žalgiriečių rankas (20:33).

Bandydamas perimti kamuolį iš varžovų susižeidžia šiauliečių aukštaūgis V.Šarakauskas. Tuo tarpu „Žalgiris“ didnina persvarą (26:42). Ilsėtis į didžiąją pertrauką komandos išeina kauniečiams pirmaujant 14 taškų pranašumu (28:42).

Trečias kėlinys

Po pertraukos komandoms niekaip nesiseka pelnyta taškų - nesėkmingą vienos ekipos ataką seka nesėkmingas varžovų išpuolis. Taškų sausrą tritaškiu nutraukia M.Brownas (28:45). „Žalgirio“ persvara pasiekia rekordinę 18 taškų ribą (32:50).

Komandos keičiasi sėkmigomis atakomis, o skirtumas nuolat svyryuoja tarp 15-18 taškų (42:57). Paskutinė „Žalgirio“ ataka baigiasi netaikliu D.Šalengos dvitaškiu (46:62).

Ketvirtas kėlinys

Paskutinio ketvirčio pradžioje D.Šalenga pažeidžia taisykles prieš nuo trijų taškų zonos atakuojantį D.Gailių, tačiau pastarasis pataiko tik vieną baudos metimą iš trijų (47:63). Kauniečiai į tai atsako taikliu A.Milaknio tritaškiu ir M.Kalniečio dvitaškiu (47:68).

Likus žaisti 5 minutėms komandas skiria 18 taškų (60:78).Tačiau „Žalgiris“ čia pelno penkis taškus iš eilės ir susigrąžina daugiau nei 20 taškų pranašumą (60:83). Dvikovos nugalėtojas nekelia jokių abejonių.

Rungtynes be didesnio vargo rezultatu 94:69 laimėjo „Žalgiris“.

Rezultatyviausi žaidėjai

„Žalgiris“: A.Čapinas 16 (6 rez. perd.), M.Pocius 14, M.Kalnietis 14, M.Brownas 12, T.Klimavičius 11 (9 atk. kam.).

„Šiauliai“: M.Kuzminskas 14 (6 atk. kam.), D.Gailius 12, D.Low 8, R.Grafas 8, M.Prekevičius 8.