2012 11 05

LKL čempionate „Lietuvos rytas“ nušlavė nuo savo kelio „Nevėžį“ 102:80

LKL vicečempionai sostinės „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmadienį žaidė sav trečiąjį mačą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) ir šventė trečiąją pergalę. Vilniečiai išvykoje nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ rezultatu 102:80 (25:18, 29:26, 24:17, 24:19) .
"Lietuvos ryto" krepšininkai nugalėjo "Nevėžį" / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Šeimininkai nuo pat mačo pradžios kibo LKL vicečempionams vilniečiams į atlapus ir siekė pasivyti vis bandančius pabėgti svečius 5:8, 13:14, 18:25.

Nors po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 10 taškų skirtumu – 54:44 , trečiame ketvirtyje kėdainiečiai spurtavo 9:0 ir 4-ąją min. beveik išlygino rezultatą (54:53).

Maža to: pradžioje vien tik atsarginiais „Lietuvos ryto“ žaidėjais su „Nevėžiu“ bandęs kovoti strategas Darius Maskoliūnas privalėjo suklūsti. Įpusėjus trečiam kėliniui po Andriaus Aleksandrovo tritaškio „Nevėžis“ išsiveržė į priekį 59:57.

Tuomet iniciatyvos ėmėsi „Lietuvos ryto“ ekipos jaunasis talentas iš Serbijos Nemanja Nedovičius. Per penkias trečiojo kėlinio minutes jis pelnė 15 taškų, o „Lietuvos rytas“ įgijo pergalingą pranašumą ir jau neišleido pergalės iš savo rankų. – 78:61.

„Lietuvos rytą“ į pergalę vedė Deividas Dulkys. Traumuotą Renaldą Seibutį pakeitęs gynėjas per 31 minutę surinko 19 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Nevėžiui“ daugiausia taškų pelnė: Mindaugas Girdžiūnas 19, Andrius Aleksandrovas 14, Šarūnas Kulevičius 13, Gediminas Žylė 10.

„Lietuvos rytui“: Deividas Dulkys 19, Nemanja Nedovičius 17, Mindaugas Katelynas 11, Janis Blūmas 11, Artūras Jomantas 10, Eimantas Bendžius 10.

„Lietuvos rytas“ yra viena iš keturių LKL čempionate pirmaujančių komandų. Be nesėkmių taip pat žygiuoja „Prienai“ (5 pergalės), „Šiauliai“ (3 pergalės) ir Kauno „Žalgiris“ (2 pergalės).

Šį sezoną „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“ žaidžia tik išvykose, o reguliariojo sezono nugalėtoja taps didžiausią laimėtų rungtynių procentą turinti komanda.

Kitas rungtynes LKL pirmenybėse „Lietuvos rytas“ žais lapkričio 26 dieną, kai namie varžysis su „Žalgiriu“.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, laimėtų rungtynių procentas):