Publikuota: 2013 rugsėjo 30d. 17:53 , atnaujinta: 2013 rugsėjo 30d. 20:37

Kauno „Žalgiris“ sezoną pradėjo pralaimėjimu Kazanės „Uniks“

Šarūnas Jasikevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šarūnas Jasikevičius

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionas – Kauno „Žalgiris“ sezono atidarymo rungtynėse patyrė pralaimėjimą. Žalgiriečiai 58:79 (12:23, 18:12, 16:24, 12:20) nusileido Kazanės „Uniks“ ekipai. Tai buvo debiutinės rungtynės prie komandos prisijungusiam Šarūnui Jasikevičiui.

„Žalgiris“ itin prastai sužaidė visų kėlinių pirmąją pusę. Jau rungtynių pradžioje žalgiriečiai atsiliko 5:13. Iki pirmojo kėlinio pabaigos atsilikimo sumažinti ženkliai nepavyko ir „Uniks“ pirmavo 23:12. Antrojo kėlinio pradžia ir vėl nieko gero nežadėjo – pirmas 4 minutes niekam pasižymėti nepavyko. Tačiau per likusį laiką kauniečiai spurtavo ir po dviejų kėlinių atsiliko tik 5 taškais 30:35.

Trečiojo kėlinio antroji pusė ir vėl „Žalgiriui“ klostėsi gana palankiai, tačiau paskutinę kėlinio minutę Jevgenijus Kolesnikovas sugebėjo pelnyti 9 taškus ir „Uniks“ vėl atitrūko 59:46. Ketvirtajame kėlinyje ir vėl pirmosios minutės buvo sunkios. Atsigavus antroje kėlinio pusėje laiko kažką pakeisti nebeužteko.

Šiose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė 17 taškų pelnęs įžaidėjas Justinas Dentmonas, Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis pridėjo po 9 taškus.

Naująjį sezoną „Žalgiris“ pasitinka smarkiai atsinaujinęs. Komandoje liko kapitonas Paulius Jankūnas, Tadas Klimavičius, Vytenis Lipkevičius, Kšištofas Lavrinovičius bei Robertas Javtokas. Po pertraukos Kaune vėl rungtyniaus Martynas Pocius, estas Siim Sander-Vene, Artūras Milkanis bei Vytenis Čižauskas.

Klubas pasipildė būriu jaunų žaidėjų: Artūru Gudaičiu, Vaidu Kariniausku, Tauru Jogėla, latviu Kasparu Vecvagaru, Mindaugu Kupšu bei Tomu Dimša.

Jaunimo ir patirties lydinį sustiprino ir du stiprūs naujokai: legionierius iš JAV Justinas Dentmonas bei „auksinis berniukas“, bene garsiausias Lietuvos įžaidėjas – Šarūnas Jasikevičius. Prisijungęs prie vaikystės svajonių komandos, Š.Jasikevičius galutinai padėjo tašką šio sezono „Žalgirio“ komplektacijos procese.

Tarpsezoniniu Kauno ekipa nesnaudė ir sužaidė nemažai draugiškų rungtynių. S.Butauto taurės turnyre Kauno halėje „Žalgiris“ užėmė antrąją vietą. O V.Garasto taurės turnyre kauniečiai tapo čempionais.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais spalio 13 d., kai savo aikštėje LKL rungtynėse susitiks su Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkais.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas 17, Paulius Jankūnas 9, Artūras Milaknis 9, Tadas Klimavičius 7, Šarūnas Jasikevičius 6, Vytenis Lipkevičius 6, Robertas Javtokas 4 tšk.

„Uniks“: Andrew Goudelockas 28, Tywainas McKee 14 tšk.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Kazanės „Uniks“ 12:23

Vos vieną treniruotę išvakarėse turėjęs pilnos sudėties „Žalgiris“ pirmajame kėlinyje buksavo. Nors pirmuosius taškus pelnė Justinas Dentmonas, po to per 6 minutes vienintelį šeimininkų metimą pataikė Artūras Milaknis – 5:13. Ilgą tylą nutraukė Tado Klimavičiaus tikslios baudos ir Kauno „Žalgirio“ sudėtyje debiutavusio Šarūno Jasikevičiaus rezultatyvus perdavimas Pauliaus Jankūno tritaškiui – 10:16. Vėliau P.Jankūnas sumetė baudas, bet „Uniks“ gynėjas Andrew Goudelockas padidino „Žalgirio“ deficitą – 12:23.

Antrasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Kazanės „Uniks“ 30:35

Pirmosios keturios antrojo kėlinio minutės Kauno ekipai vėl buvo visiškai tuščios – 12:29. Sunkiausiu momentu komandą į priekį patempė P.Jankūnas ir pirmąjį metimą „Žalgiryje“ pataikęs Š.Jasikevičius (16:29). Jų pavyzdžiu pasekė ir J.Dentmonas, realizavęs visus tris baudos metimus ir pridėjęs ryžtingą prasiveržimą (23:32). Skirtumą dar labiau sumažino po dvi baudas įmetę Vytenis Lipkevičius ir Robertas Javtokas (25:33). Antrąjį kėlinį dviem puikiais reidais po krepšiu užbaigė V.Lipkevičius – 30:35.

Trečiasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Kazanės „Uniks“ 46:59

Trečiojo kėlinio pradžia buvo beveik identiška pirmiems dviem. Per 7 minutes A.Milaknis pataikė tritaškį bei du taškus pelnė P.Jankūnas, o kiti žalgiriečių metimai apmaudžiai išsisukdavo iš krepšio. Per tą laiką „Uniks“ susigrąžino solidžią persvarą – 50:35. Reikalai ėmė taisytis, kai aikštelėje vėl kartu pasirodė Š.Jasikevičius ir J.Dentmonas. Šaras pelnė 4 taškus ir atliko porą rezultatyvių perdavimų, o J.Dentmonas sumetė baudas ir smeigė tritaškį (46:53). Deja, per paskutinę trečiojo kėlinio minutę Jevgenijus Kolesnikovas surinko net 9 taškus ir „Žalgiris“ vėl atsiliko – 46:59.

Ketvirtasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Kazanės „Uniks“ 58:79

Kėlinio pradžios prakeiksmas suveikė ir paskutiniajame ketvirtyje. Beveik keturių minučių atkarpą „Unics“ laimėjo 12:2 ir atsiplėšė 71:48. Kamuolį po krepšiu atsikovojęs R.Javtokas , dvitaškį su pražanga pelnęs Tadas Klimavičius, tritaškį pataikęs A.Milaknis ir dar vieną dvitaškį įmetęs J.Dentmonas surinko paskutinius „Žalgirio“ taškus šiose rungtynėse – 58:79.