2014 12 19

LKL: emocingose rungtynėse „Šiauliai“ turėjo vargo su „Nevėžiu“

Emocingose ir įtemptose rungtynėse trečią pergalę iš eilės iškovojo Šiaulių „Šiaulių“ (9-7) krepšininkai, 88:83 (27:24, 20:19, 21:24, 20:16) palaužę atkakliai besipriešinusį Kėdainių „Nevėžį“ (3-16).
„Šiauliai“ po taiklaus Courtney Fellso tolimo metimo pralaimėjo Turkijos „Ušak Sportif“ / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Rungtynes geriau pradėjo šiauliečiai, kurie, sužaidus pusę pirmojo kėlinio, pirmavo 16:11, o netrukus į priekį išsiveržė ir 9 taškų skirtumu – 20:11. Vis dėlto, sėkmingiau likusią pirmojo kėlinio dalį sužaidė „Nevėžis“, per tris minutes sumažinę skirtumą iki 24:27.

Antrajame kėlinyje, „Šiauliams“ pirmaujant 37:34, dvi technines pražangas užsidirbo ir techninę zoną turėjo palikti „Nevėžio“ strategas Mindaugas Budzinauskas, išbėgęs į aikštę protestuodamas prieš nepalankų teisėjų sprendimą.

Svečiai iš Šiaulių pasinaudojo šia situacija ir surengė spurtą 7:0, po kurio jų persvara išaugo į dviženklę – 44:34. Tačiau „Nevėžis“ atsitiesė ir, daugiausiai Thomaso Ray Daviso pastangomis, iki kėlinio pabaigos skirtumą sušvelnino iki 43:47.

Po ilgosios pertraukos, net ir be vyriausiojo trenerio, kėdainiškiai ir toliau alsavo „Šiauliams“ į nugaras, o likus pusantros minutės iki trečiojo kėlinio pabaigos, po Daviso dvitaškio, dar ir persvėrė rezultatą savo naudai (63:62). Vis dėlto, pataikęs metimą iš vidutinio nuotolio prieš pat ketvirčio pabaigą, Jonathanas Lee grąžino „Šiauliams“ minimalią persvarą – 68:67.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus penkiomis minutėms priekyje 78:73 buvo „Šiauliai“, tačiau Vaidoto Volkaus tritaškis sumažino svečių atotrūkį, o vėliau ir vėl išvedė „Nevėžį“ į priekį – 79:78. Tačiau jau kitoje atakoje Gintaras Leonavičius smeigė tritaškį į buvusios komandos krepšį (81:79), o Ryanas Olanderis likus minutei iki rungtynių pabaigos pridėjo dar du taškus nuo baudos metimų linijos – 83:79.

Roderickas Camphoras buvo sušvelninęs deficitą iki dviejų taškų, tačiau Martynas Linkevičius „Šiaulių“ pergalę įtvirtino taikliu tritaškiu, palaidojusiu „Nevėžio“ viltis pakovoti dėl pergalės.

„Nevėžis“: Thomasas Ray Davisas 21 tšk. (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Vaidotas Volkus 15 tšk. (7 atk. kam.), Roderickas Camphoras 14 tšk., Aleksandras Kliujevas 13 tšk. (11 atk. kam.), Rytis Biliartas 8 tšk. (10 atk. kam.), Lukas Brazdauskis 8 tšk. (6 atk. kam.).

„Šiauliai“: Gintaras Leonavičius 17 tšk. (7 atk. kam.), Rokas Giedraitis 16 tšk., Jonathanas Lee 13 tšk., Tyleris Olanderis  9 tšk. (6 atk. kam.), Ryanas Olanderis 9 tšk. (4 atk. kam.), Vytautas Šulskis 9 tšk. (8 atk. kam).