2011 05 05

LKL finalas: kvapą gniaužiančiose rungtynėse Marcusas Brownas išplėšė pergalę „Žalgiriui“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serija Kaune tarp vietos „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ prasidėjo permainingomis ir kvapą gniaužiančiomis rungtynėmis.
Marcusas Brownas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Mačo didvyriu tapo „Žalgirio“ veteranas Marcusas Brownas, pelnęs paskutinius keturis rungtynių taškus. Šį sezoną lygoje dar nepralaimėjęs „Žalgiris“ šventė pergalę rezultatu 83:81 (23:23, 16:18, 22:22, 22:18).

„Žalgiris“ pataikė vos 2 tritaškius iš 10 („Lietuvos rytas“ – 8/22), tačiau metė kone daugiau dvitaškių (28/60, „Lietuvos rytas“ – 15:32) ir pranoko varžovus kovoje dėl atšokusių kamuolių  (44:28). Vien puolime žalgiriečiai sugriebė net 20 kamuolių.

Itin blankiai sužaidė "Lietuvos ryto" vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas, kuris per 17 minučių pelnė 1 tašką ir atkovojo 2 kamuolius. Tiesa, „Žalgirio“ gretose ne pačias geriausias rungtynes sužaidė Paulius Jankūnas, kuris per 13 minučių pelnė 6 taškus ir surinko 5 pražangas.

Apskritai, abi komandos prasižengė net 57 kartus. Dėl pražangų limito aikštelę turėjo palikti ne tik P.Jankūnas, bet ir Trentas Plaisetdas (11,8 žaidimo minučių),Travisas Watsonas (12,5 min.), bei „Lietuvos ryto“ amerikietis Derrylas Strawberry.

Pastarojo netektis ketvirtjamae kėlinyje vilniečiams buvo itin skaudi. Vos per 15,5 min. 17 taškų surinkęs žaidėjas buvo akivaizdus vilniečių atakų lyderis ketvirtajame kėlinyje. „Žalgiriui“ pirmaujant 76:70, D.Strawberry individualių pastangų dėka pelnė 6 taškus be atsako ir išlygino rezultatą, o iškart po to prasižengė 5 kartą.

Tai jau ketvirtoji „Žalgirio“ pergalė prieš „Lietuvos rytą“ šį sezoną. Vilniečiai savo amžinų varžovų neįveikė nė karto.

„Tai finalas, ir visos rungtynės, kurias laimėjome iki šiol, buvo pamirštos. Treneris kaskart kartoja, kad turime būti agresyvūs gynyboje, kad turime atsikovoti kamuolius, nesuteikiant varžovams antrų šansų. Rungtynės buvo vertos finalo, manau, kažko panašaus galima tikėtis ir Vilniuje, nes lengvų rungtynių šioje serijoje nebus“, – po rungtynių kalbėjo 14 taškų pelnęs ir 10 kamuolių atkovojęs „Žalgirio“ puolėjas Tadas Klimavičius.

„Žalgiris“: M.Brownas 15, T.Klimavičius 14 (10 atk. kam.), D.Collinsas 12, M.Kalnietis 11, P.Jankūnas 6.

„Lietuvos rytas“: D.J.Strawberry 17, M.Bjelica 16, M.Gecevičius 13, B.Newley 12, S.Jasaitis 5.

Antrosios serijos rungtynės vyks pirmadienį, gegužės 9 dieną, Vilniuje.

LKL finalo serijoje komandos kovos iki 4 pergalių. Jei prireiks visų septynių rungtynių, ji baigsis Kaune, mat reguliariajame LKL sezone nepralaimėjęs nė karto „Žalgiris“ įgijo aikštės pranašumą.

„Lietuvos rytas“ gina LKL čempionų titulą, kurį praėjusių metų pavasarį iškovojo penktą kartą klubo istorijoje. „Žalgiris“ LKL aukso žiedais puošėsi 12 kartų, bet pastarąjį – tik 2009-aisiais.

Komandų statistika:
„Žalgiris“   „Lietuvos rytas“
83 Taškai  81
 28/80 (46,7 proc.)  Dvitaškiai  15/32 (46,9 proc.)
 2/10 (20,0 proc.)  Tritaškiai  8/22 (36,4 proc.)
 21/28 (75,0 proc.)  Baudų metimai  27/33 (81,8)

Rungtynės prasidėjo. Starto penketai:

„Žalgiris“: A.Milaknis, T.Plaistedas, D.Collinsas, M.Brownas, T.Klimavičius.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius, J.Valančiūnas, A.Rašičius, A.Jomantas, K.Bajramovičius.

1 kėlinys 5min.

„Lietuvos rytui“ kol kas taškus pelnė tik K.Bajramovičius. „Žalgiris“ sėkmingai taškus renka baudos aikštelėje ir įpusėjus kėliniui įgijo jau 7 taškų pranašumą (12:5).

1 kėlinys 7min.

M.Brownas prasižengia 2 kartą. „Žalgiris“ kol kas dominuoja po krepšiu: kauniečiai atkovojo 10, „Lietuvos rytas“ vos 2 kamuolius.

1 kėlinys 9min.

A.Rašičių, kuris dukart prametė iš toli ir dukart suklydo, keičia D.Strawberry. Po jo baudos metimų „Žalgirio“ pranašumas tirpsta iki 3 taškų – 20:17.

1 kėlinys 10min.

B.Newley periima „Lietuvos ryto“ lyderio vaidmenį. Jo sąskaitoje jau 9 taškai, o „Žalgiris“ priekyje vos 2 taškais – 23:21.

M.Bjelica pataiko dvitaškį ir po pirmojo kėlinio rezultatas lygus – 23:23.

2 kėlinys 1min.

„Žalgiris“ per pirmą kėlinį atkovojo 15 kamuolių, iš jų net 10 – po varžovų krepšiu. Vilniečiai atkovojo vos 4 kamuolius.

2 kėlinys 3min.

„Lietuvos rytas“ ir toliau neleidžia atitrūkti „Žalgiriui“. Šeimininikai priekyje tik 2 taškais – 30:28.

2 kėlinys 5min.

Daugybė pražangų, taškus komandos renka kone tik baudų metimais. „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjai Jonas Valančiūnas ir Cemalis Nalga jau turi po tris pražangas, net keturi žalgiriečiai turi po 2. Rezultatas lygus – 30:30. Aikštėje pasirodo ir O.Samhanas.

2 kėlinys 7min.

Po 4 iš eilės „Lietuvos ryto“ taškų – 34:36 ir minutės pertraukėlė, kurios prašo I.Zouras.

2 kėlinys 8min.

P.Jankūnas vis dar su 0 taškų, bet prasižengęs jau 3 kartus.

2 kėlinys 9min.

Antrajame kėlinyje likus žaisti 1 min. 40 sek. „Žalgiris“ atsilieka – 34:38.

2 kėlinys 10min.

Po B.Newley tritaškio greitos atakos metu – 34:41. Australo sąskaitoje jau 12 taškų.

Kėlinys baigiasi 5-iais M.Browno taškais. Ilsėtis komandos eina rezultatui esant 39:41.

3 kėlinys 1min.

3 kėlinys prasideda A.Rašičiaus dvitaškiu ir M.Gecevičiaus tritaškiu, tad „Lietuvos rytas“ susigrąžina tai, ką prarado antro kėlinio pabaigoje – 39:46.

3 kėlinys 3min.

D.Strawberry tritaškis nuo lentos didina vilniečių persvarą iki 8 taškų – 41:49.

3 kėlinys 5min.

M.Gecevičiui ir P.Jankūnui skiriamos nesportinės pražangos. P.Jankūnui tai ketvirtoji asmeninė.

3 kėlinys 6min.

T.Pleistadas prasižengia 4 kartą. J.Valančiūnas pelno 1-ąjį tašką, rezultatas 47:55 po K.Bajramovičiaus tritaškio.

M.Brownas taip pat užsidirba 4 pražangą.

3 kėlinys 8min.

Po O.Samhano ir T.Klimavičiaus metimų iš po krepšio „Lietuvos ryto“ persvara tirpsta iki 3 taškų – 55:58.

3 kėlinys 10min.

Kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ išvaistė pranašumą – 61:63. Sėkmingai atkarpą „Žalgirio“ gretose sužaidė T.Klimavičius.

4 kėlinys 2min.

Penkiskart prasižengęs T.Plaistedas pasirodymą baigia. Rezultatas lygus – 63:63.

4 kėlinys 6min.

Komandos įsivėlė į taškų rinkimo lenktynes. „Žalgiris“ priekyje 4 taškais – 74:70.

4 kėlinys 7min.

Po M.Kalniečio dėjimo iš viršaus „Žalgiris“ susikrauna 6 taškų persvarą – 76:70. Tai didžiausia kauniečių persvara šiose rungtynėse.

4 kėlinys 8min.

6 taškus pelnęs P.Jankūnas prasižengia 5 kartą.

D.Strawberry pelno 4 taškus be atsako – 76:74.

4 kėlinys 9min.

Dar du D.Strawberry taškai ir rezultatas lygus 76:76. Tačiau gynyboje D.Strawberry prasižengia 5 kartą.

T.Klimavičius sudrebina krepšį dėjimu – 79:76.

T.Watsonas prisijungia prie T.Plaistedo ir P.Jankūno ant atsarginių žaidėjų suolo – visi jie prasižengę 5 kartus. M.Bjelica sumeta du baudos metimus – 79:78.

M.Bjelica paliktas prie tritaškio linijos išnaudoja progą – 79:81.

4 kėlinys 10min.

M.Brownas lygina rezultatą – 81:81.

M.Brownas pataiko dvitaškį ir „Lietuvos rytui“ palieka 4 sekundes – 83:81.

M.Bjelicos sudėtingas tolimas metimas buvo netikslus. Rungtynės baigėsi „Žalgirio“ pergale – 83:81.