2011 05 12

„Žalgiris“ išplėšė pergalę Kaune ir LKL finalo serijoje išsiveržė į priekį 2:1

Kauno sporto halėje pasibaigė trečiosios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynės. Nervų karas tęsėsi iki paskutinių rungtynių sekundžių - pergalę rezultatu 70:67 (19:18, 20:9, 17:25, 14:15) išplėšė Kauno „Žalgiris“, kuris serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2:1.
Rungtynių eiga
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo nestandartiniu penketu. Nors klubo savininkas V.Romanovas po antrųjų serijos rungtynių kritikavo legionierius D.Collinsą ir M.Browną, abu šie žaidėjai pasirodė starto penkete. Kartu su M.Kuzminsku, T.Plaistedu ir T.Klimavičiumi. 26 taškus antrose surinkęs P.Jankūnas rungtynes pradėjo ant atsarginių žaidėjų suolo.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ starto penkete staigmenų nebuvo. Rungtynes pradėjo  A.Rašičius, A.Jomantas, J.Valančiūnas, K.Bajramovičiaus, M.Gecevičius.

Pirmajame kėlinyje virė lygi kova, „Žalgiris“ ketvirtį laimėjo vos vienu tašku 19:18. Šeimininkų spurtą antrajame kėlinyje lėmė puiki gynyba ir M.Kalniečio sėkmingas įsijungimas į žaidimą nuo atsarginių suolo. M.Kalniečio sąskaitoje po dviejų kėlinių, kuriuos „Žalgiris“ laimėjo 39:27, buvo 10 taškų.

Trečiajame kėlinyje tritaškių šou surengęs „Lietuvos rytas“ (triskart pataikė M.Gecevičius, kartą – K.Bajramovičius) prisivijo varžovus, o ketvirtjame kėlinyje ir persvėrė rezultatą.  Užvirė nervų karas. Du P.Jankūno taškai laikrodžiui skaičiuojant paskutinę rungtynių minutę leido „Žalgiriui“ išsiveržti į priekį 69:67. „Lietuvos rytas“ nesugebėjo suregzti sėkmingos atakos, ir turėjo pripažinti žalgiriečių pranašumą – 70:67.

„Pirmaujame serijoje 2:1 ir į Vilnių važiuosime dar vienos pergalės, – į priekį po laimėtų rungtynių žvelgė „Žalgirio“ treneris Ilias Zouras. – Sėkmingas žaidimas gynyboje ir vėl mums padėjo laimėti, kaip ir, be abejo, „Žalgirio“ fanai, kurie, nebijau to pasakyti, yra geriausi fanai Europoje“.

I.Zouras pažadėjo, kad pergalės Vilniuje atveju „Žalgiris“ LKL čempionų žiedus šampanu laistys jau kitose rungtynėse Kauno sporto halėje. Ketvirtosios serijos rungtynės „Siemens“ arenoje vyks pirmadienį, gegužės 16 dieną.

„Neketiname sėdėti nuleistomis galvomis ir galvoti, kad kažkas atsitiko. Mes kovėmės ir, manau, halę galime palikti iškeltomis galvomis, nepaisant to, kad rezultatas mums nėra palankus. Ši serija dar nesibaigia. Suprantame, kaip svarbu išlyginti rezultatą Vilniuje, nes su kiekvienomis rungtynėmis ši serija tampa vis trumpesnė“, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ strategas Darius Maskoliūnas.

Jis apgailestavo, kad komanda neišvengia duobių, tačiau auklėtinių pastangomis liko patenkintas. „Mūsų žaidimas nėra blogas, tiesa – pernelyg banguotas. Žaidžiame taip, kad esame arti pergalės prieš tokią komandą kaip „Žalgiris“, o tai yra teigiamas ženklas. Kitose rungtynėse stengsimės žaisti su dar didesne energija“, – pridūrė D.Maskoliūnas.

„Tai, kad įgiję persvarą leidžiame varžovui atsitiesti, yra mūsų pačių kaltė, ir tai tampa rimta mūsų problema, – „Sport1“ televizijai kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas. – Norėtume išspręsti rungtynių baigtį anksčiau, tačiau „Lietuvos rytas“ yra kovinga komanda, kuri niekada nepasiduoda. Šioje serijoje nebuvo ir nebus lengva. Šįkart mūsų pergalę, manau, lėmė gynyba ir kantrus žaidimas puolime ketvirtajame kėlinyje“.

„Žalgiris“: DeJuanas Collinsas 18, Paulius Jankūnas 17, Mantas Kalnietis 12, Tomas Delininkaitis 6.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 17, Jonas Valančiūnas 12, Kenanas Bajramovičius 8, Simas Jasaitis 7.

Kaip žinia, LKL finalo serija prasidėjo „Žalgirio“ pergale Kaune 83:81, tačiau „Siemens“ arenoje vilniečiai atsirevanšavo 81:70.

LKL finalo serijoje komandos kovoja iki 4 pergalių. Jei prireiks visų septynių rungtynių, ji baigsis Kaune, mat reguliariajame LKL sezone nepralaimėjęs nė karto „Žalgiris“ įgijo aikštės pranašumą.

„Lietuvos rytas“ gina LKL čempionų titulą, kurį praėjusių metų pavasarį iškovojo penktą kartą klubo istorijoje. „Žalgiris“ LKL aukso žiedais puošėsi 12 kartų, bet pastarąjį – tik 2009-aisiais.

8. Travisas Watsonas 3 11,8 3,3
9. Mindaugas Kuzminskas 3 11,0 3,0