2012 02 18

LKL: „Lietuvos rytas“ šventė pergalę, Jonas Valančiūnas į gimtojo miesto komandos krepšį įmetė 18 taškų

Penkioliktą pergalė septynioliktose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo bei dvylikos komandų turnyro lyderio poziciją susigrąžino LKL vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Šeštadienį svečiuose vilniečiai 96:70 (18:6, 28:18, 28:22, 22:24) sutriuškino septintojoje pozicijoje esančius Utenos „Juventus“ (6 pergalės ir 10 pralaimėjimų) krepšininkus.

Didesnės intrigos šiame mače neliko jau nuo pirmųjų mačo minučių. Spurtu 11:0 dvikovą pradėję Jono Valančiūno ir Renaldo Seibučio vedini vilniečiai daugiau taip ir neleido atkurti intrigos aikštės šeimininkams.

Antrajame kėlinyje po Mindaugo Katelyno ir Vilmanto Dilio dėjimų skirtumas jau tapo triuškinantis (42:18), o iki didžiosios pertraukos uteniškiams pavyko tik minimaliai priartėti – 24:46.

Įpusėjus trečiajam kėliniui „Juventus“ deficitas viršijo trisdešimties taškų ribą (30:61), o per likusį laiką situacija aikštelėje jau daug nepakito. Po Žygimanto Šeštoko ir Arūno Vasiliausko tritaškių serijos aikštės šeimininkai buvo kiek priartėję (65:84), tačiau daugiau nieko nuveikti uteniškiams nepavyko – 70:96.

18 taškų prie pergalės prisidėjo Jonas Valančiūnas (10 atkovotų kamuolių), 14 – Renaldas Seibutis, po 12 – Mindaugas Katelynas ir Aleksandras Rašičius, 11 – Artūras Jomantas.

Aikštelės šeimininkų gretose sėkmingiausiai žaidė Žydrūnas Urbonas (15 tšk.) bei Žygimantas Šeštokas (11 taškų).

Antrąją vietą pirmenybėse su 14 pergalių ir eilės užima čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“, trečiojoje pozicijoje – LKL bronzos medalininkai – Prienų „Rūdupio“ (13/3) krepšininkai.

Lietuvos krepšinio lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškai):