2014 02 28

LKL lyderį „Lietuvos rytą“ nuo pralaimėjimo čempionato autsaideriui „LSU-Atletui“ skyrė vos 3 sekundės

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas buvo itin arti pirmosios nesėkmės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Be pralaimėjimo iki penktadienio žengusią sostinės komandą galėjo nurungti ne į nugarą alsuojanti LKL pirmenybių ekipa, o čempionato autsaideris Kauno rajono „LSU-Atletas“. Kauniečiai beveik visą mačą pirmavo, tačiau sėkmingai sužaistos paskutinės mačo 40 sek. padėjo Vilniaus komandai išvengti nesėkmės 83:82 (21:27, 14:17, 28:19, 20:19).
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Įspūdingas Karolio Babkausko šou pirmajame rungtynių kėlinyje bei pasyvus vilniečių žaidimas kauniečiams leido laimėti pirmąjį kėlinį 27:21.

Antrasis kėlinys vėl priklausė „LSU-Atletui“, kuris ne tik kad neatidavė iniciatyvos, tačiau prieš ilgąją pertrauką dar labiau padidino pranašumą.

Trečiajame ketvirtyje Aleksandras Petrovičius į aikštę metė savo lyderius ir daugiausiai Renaldo Seibučio bei Juano Palacio pastangomis, vilniečiai rezultatą išlygino, o ketvirtojo viduryje – vienu tašku išsiveržė į priekį.

Visgi, fantastišką atkarpą 11:0 laimėję „LSU-Atleto“ atstovai, iki ketvirto kėlinio pabaigos likus vos 48 sekundėms, įgijo dešimties taškų persvarą 82:72. Tačiau per 40 sek. „Lietuvos rytas“ Martyno Gecevičiaus, Gedimino Oreliko ir Renaldo Seibučio pastangomis sumažino skirtumą iki 81:82.

Martynas Gecevičius pataikė tritaškį, Gediminas Orelikas – tris baudų metimus, perėmęs kamuolį Renaldas Seibutis – iš po krepšio. Vos per 13 sekundžių iš tos solidžios kauniečių persvaros liko vos 1 taškas.

Aikštės šeimininkai krepšį atakavo nesėkmingai, o netrukus tas pats R.Seibutis stojo prie baudų metimų linijos ir likus dvylikai sekundžių, tačiau vienas iš dviejų bandymų buvo nesėkmingas.

Likus kovoti 3 sekundes „LSU-Atletas“ vis turėjo vieno taško persvarą, tačiau „Lietuvos rytas“ paėmė minutės pertraukėlę, o po jos G.Orelikas pelnė du taškus ir išplėšė pergalę vilniečiams 83:82. Tiesa, kauniečių ekipos žaidėjas Ž.Skučas paskutinę sekundę dar išmetė kamuolį, tačiau šis nepasiekė tikslo.

„LSU-Atletas“: Karolis Babkauskas (6/14 tritaškiai, 6 atk. kam., 8 rez. perd.) 22, Tomas Urbonas (8/12 dvitaškiai, 8 atk. kam.) 17, Žygimantas Skučas (12 atk. kam.) 16, Taurantas Tamošiūnas 12, Paulius Malašauskas (11 rez. perd.) 7.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis (9/13 dvitaškiai, 7 atk. kam., 7 rez. perd., 33 naud. bal.) 21, Juanas Palaciosas (8/14 dvitaškiai, 7 atk. kam.) 18, Martynas Gecevičius 17, Gediminas Orelikas ir Darius Songaila po 10.

„LSU–Atleto” treneris Edas Nickus: „Norėčiau pasakyti visiems kritikams, kad turime puikią komandą. Jei būtų sudarytos geresnės sąlygos, nuveiktume dar daugiau. Gaila, kad mūsų komanda niekam neįdomi, tačiau joje žaidžia ne vienas talentingas krepšininkas. Šiandien parodėme, ką galime. Gaila, kad pralaimėjome, pergalė būtų didelė paskata tobulėti. Jei komandą sustiprintume talentingais krepšininkais, nustebintume ne vieną varžovą. Džiaugiuosi, kad šiandien susirinko daug žiūrovų, dėkoju už palaikymą. „Lietuvos rytas“ mūsų neįvertino, tačiau ir mes kovėmės puikiai. Šis pralaimėjimas, kaip pergalė“.

„Lietuvos ryto” treneris Aleksandras Petrovičius: „Aikštės šeimininkai sužaidė puikias rungtynes. Pataikė iš įvairių padėčių, kovojo negailėdami jėgų. Mes prastai nusiteikėme rungtynėms, žaidėme nesusikaupę, darėme neleistinų klaidų. Tam įtakos turėjo ir įtemptas rungtynių grafikas, žaidžiame daug rungtynių, neturime laiko poilsiui.“

Kitas LKL rungtynes „LSU–Atletas“ žais kovo 4 dieną išvykoje su Prienų „TonyBet“.

„Lietuvos rytas“ iškovojo 13-ąją pergalę LKL čempionate, o kauniečiai patyrė 20-ąją nesėkmę per 23 rungtynes.

Antrą vietą LKL pirmenybėse užima Prienų „TonyBet“ (19/5) ekipa, o trečiojoje pozicijoje lieka Klaipėdos „Neptūno“ (9/3) klubo krepšininkai. Čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgirio“ (10/4) klubas lieka ketvirtas.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):