2011 10 21

LKL: pergales iškovojo Prienų „Rūdupis“, „Šiauliai“ ir „Neptūnas“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynėse Prienų „Rūdupis“ namuose 95:62 pranoko Palangos „Naglio“ krepšininkus, „Šiauliai“ savų žiūrovų akivaizdoje 93:69 nugalėjo Panevėžio „Techaso“ ekipą, o Klaipėdos „Neptūnas“ išvykoje 74:71 įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“.
Rungtynių akimirkos
Rungtynių akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Rūdupis“  geriau pradėjo mačą ir  sužaidus keturias minutes pirmavo 13:5. Tačiau netrukus palangiškiai pasivijo varžovus (13:13). Bet šeimininkai nesutriko – iki pirmojo ketvirčio pabaigos „Rūdupio“ krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą ir, leidę Palangos komandai per likusį kėlinuko laiką įmesti vos du taškus, nutolo dviženkliu skirtumu   – 30:15

Antrajame ketvirtyje „Rūdupis“ kontroliavo situaciją aikštėje ir išlaikė solidų pranašumą. Įpusėjus kėliniui, ekipas skyrė 20 taškų (37:17), dar po penkių minučių Prienų komandos persvara dar padidėjo – 49:25. Antroji rungtynių dalis buvo tik formalumas. Prienų ekipa žaidė drausmingai ir šventė pelnytą pergalę.

„Rūdupis“: Gediminas Orelikas 16, Edgaras Želionis 15, Aidas Viskontas ir Adas Juškevičius po 14, Simas Buterlevičius 13 taškų.

„Naglis“: Paulius Kleizas 18, Bilalas Bennas 13, Dane'as Johnsonas 11 taškų.

Dvikova  Šiauliuose prasidėjo šeimininkų spurtu 8:0, tačiau Panevėžio krepšininkai nesutriko ir pamažu pradėjo vytis varžovus (8:14, sužaidus 4min.). Baigiantis kėliniui „Šiaulių“ persvara sumenko iki 4 taškų -  22:18.

Antrajame ketvirtyje sužaidus dvi minutes, „Techasas“ įsiveržė į priekį (27:25), tačiau pirmavo neilgai. Vėliau „Šiauliai“ susigrąžino pranašumą ir sugebėjo visiškai nuginkluoti panevėžiečių puolimą.  Prasidėjus didžiajai pertraukai „Šiauliai“ jau pirmavo 18 taškų skirtumu  – 50:32

Trečiajame kėlinyje „Šiaulių“ pranašumas jau nekėlė abejonių. Šeimininkai kontroliavo situaciją aikštėje  ir neleido svečiams priartėti. Likus žaisi 4 minutes, šiauliečiai  buvo priekyje  – 61:44. Per likusį ketvirčio laiką  situacija nepasikeitė – 68:49    „Šiaulių“ naudai.  Paskutiniame kėlinyje „Šiauliai“  neatsipalaidavo ir užtikrinta pergale baigė rungtynes.

„Šiauliai“: CAmeronas Longas 19, Valdas Vasylius, Denzelis Bowlesas ir Arvydas Šikšknius po 11 taškų.

„Techasas“: Osvaldas Matulionis (4/7 tritaškiai, 8 atk. kam.) 16, Šarūnas Kulevičius 15, Mindaugas Kalvelis 12 taškų.

Antrąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Klaipėdos „Neptūnas“ (2/1), kuris svečiuose 74:71 (15:18, 20:20, 26:13, 13:20) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (1/3).

Trečiojo kėlinio viduryje „Pieno žvaigždės“ dar buvo priekyje (42:41), tačiau tuomet „Neptūnas“ perėmė iniciatyvą ir kėlinio pabaigoje pirmavo jau dešimties taškų skirtumu – 61:51. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje šeimininkai dar bandė vytis varžovus, tačiau laiko tam tiesiog neužteko, o pavyko tik sumažinti persvarą – 71:74.

Nugalėtojams Martynas Mažeika įmetė 19 taškų (6 atk. kam.), Arinze'as Onuaku pridėjo 18 (6 atk. kam.), Evaldas Dainys – 11 (7 rez. perd., 9 kld.).

Pralaimėjusiems Žydrūnas Kelys surinko 15 taškų, Leroy'us Noblesas ir Paulius Morkeliūnas pridėjo po 12 (7 atk. kam.).