2015 04 08

LKL: „Pieno žvaigždės“ nugalėjo „Lietkabelį“, „Nevėžis“ – „Prienus“

LKL čempionate pergalę iškovojo Manto Šerniaus treniruojama „Pieno žvaigždžių“ (20-15) ekipa. Pasvaliečiai išvykoje 95:78 (25:20, 27:24, 18:17, 25:17) įveikė „Lietkabelio“ (10-25) krepšininkus.
„Pieno žvaigždės“
„Pieno žvaigždės“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Rungtynes geriau pradėjo nuo pat pirmųjų akimirkų į priekį įsiveržę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai (2:6). Manto Kazono tritaškiai ir Evaldo Žabo baudos metimai sumažino skirtumą (15:17). Evaldo Kairio vedamos „Pieno žvaigždės“ iki kėlinio pabaigos susigrąžino 5 taškų persvarą – 20:25.

Per pirmąją antrojo kėlinio pusę aikštėje tęsėsi lygus komandų žaidimas ir keitimasis taškais (32:37). Arnui Labuckui pridėjus du taškus, „Pieno žvaigždės“ pelnė 11 taškų iš eilės į kuriuos J.Žūža ir Dainius Šalenga atsakė dėjimais (38:48). A.Labuckas ir E.Žabas bendromis pastangomis prieš pat ketvirčio pabaigą sumažino varžovų pranašumą iki 8 taškų – 44:52.

Po ilgosios pertraukos „Pieno žvaigždės“ dar kartą įgijo dviženklę persvarą (44:57). „Lietkabelis“ rezultatyvia atkarpa 10:2 neleido pasvaliečiams ir toliau tolti (54:59). Panevėžiečių deficitas smuktelėjo iki 3 taškų (58:61), tačiau kėlinio pabaigoje „Pieno žvaigždžių“ snaiperių neapgynęs „Lietkabelis“ vėl turėjo 9 taškų deficitą – 61:70.

„Pieno žvaigždės“ susigrąžino dviženklį pranašumą (63:75). Šią persvarą pasvaliečiai išlaikė ir nepaisant E.Žabo ir J.Žūžos dvitaškių (69:82). Toliau iš visų distancijų gerai pataikę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai dar labiau didino savo pranašumą (76:95). Paskutinės atakos net nerengę pasvaliečiai laimėjo rezultatu 95:78.

„Lietkabelis“: Dainius Šalenga bei Evaldas Žabas 15 tšk., Jurica Žūža 13 tšk., Arnas Labuckas 12 tšk., Mantas Kazonas 9 tšk.

„Pieno žvaigždės“: Gytis Sirutavičius 21 tšk., Laimonas Kisielius 19 tšk., Evaldas Kairys 18 tšk., Tauras Jogėla ir Aidas Viskontas po 8 tšk.

Svarbią pergalę iškovojo „Nevėžio“ (7-28) krepšininkai. Mindaugo Budzinausko auklėtiniai išvykoje 87:75 (18:21, 23:19, 24:19, 22:16) įveikė „Prienų“ (6-31) ekipą.

Rungtynių pradžioje 4 taškus iš eilės pelnė „Prienai“, bet spurtu 6:0 atsakė svečiai (4:6). Sėkmingai sužaista atkarpa šeimininkams leido išlyginti rungtynių rezultatą (14:14), tačiau taiklūs Andriaus Aleksandrovo baudų metimai svečiams sugrąžino pranašumą (14:16). Ekipų žaidėjai keitėsi rezultatyviomis atakomis, o kėlinio pabaigoje 5 taškus iš eilės pelnę „Prienų“ krepšininkai po pirmojo ketvirčio buvo priekyje – 21:18.

Antrąjį kėlinį taikliu tolimu metimu pradėjo Vidmantas Sragauskis, jam dvitaškiu atsakė Novaras Gadsonas (24:20). „Nevėžio“ krepšininkų spurtas 6:2 išlygino rungtynių rezultatą, tačiau tritaškį pataikęs Martynas Linkevičius šeimininkams sugrąžino pranašumą (38:35). Po pirmos rungtynių pusės priekyje buvo svečiai – 41:40.

Kėdainių krepšininkai didino turėtą persvarą, tačiau 5 taškus iš eilės pelnę prieniškiai priartėjo (57:59). Baigiantis ketvirčiui „Nevėžio“ žaidėjai sužaidė sėkmingą atkarpą, tad po trijų kėlinių svečiai turėjo 6 taškų pranašumą – 59:65.

Lemiamą ketvirtį spurtu 8:0 pradėję „Nevėžio“ krepšininkai įgijo dviženklį pranašumą (59:73). Šeimininkai sužaidė sėkmingą atkarpą bei sumažino turėtą deficitą (64:75). Rungtynių pabaigoje N.Gadsonas pataikė tolimą metimą, jam 4 baudos metimais atsakė „Prienų“ krepšininkai ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė „Nevėžio“ ekipos pergalę – 87:75.