2010 12 30

LKL: „Rūdupis“ staigmenos nepateikė, metus lengva pergale baigė „Lietuvos rytas“ (nuotraukos)

Paskutinėse šių metų Lietuvos krepšinio lygos LKL rungtynėse devintąją pergalę pasiekė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Vilniečiai namuose 115:82 nugalėjo trečią nesėkmę patyrusią Prienų „Rūdupio“ komandą. Po šios nesėkmės prieniškiai antrąją turnyrinės lentelės vietą užleido vilniečiams.
Rungtyniu akimirka
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šiame mače sostinės klubo gretose nerungtyniavo Khalidas El-Aminas. Gynėjas gavo kelias dienas atostogų ir išvyko į JAV aplankyti šeimos narių. Rungtynėms taip pat nebuvo registruotas Martynas Gecevičius.

Šeimininkai rungtynes pradėjo kur kas sėkmingiau nei svečiai ir pirmajame kėlinyje buvo įgiję dešimties taškų persvarą. Nuolat pirmavę sostinės krepšininkai po pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo 7 taškų skirtumu (29-22). Vien pirmajame kėlinyje keturiolika taškų pelnė Simas Buterlevičius.

Antrajame kėlinyje svečiai iš Prienų nenorėjo pasiduoti ir žaidimas tapo apylygis. Daugiausia B.Newley pastangomis „Lietuvos rytui“ pavyko įgyti dviženklį pranašumą (47:36), tačiau svečiams pavykdavo deficitą sumažinti.

Artėjant ketvirčiui į pabaigą aikštės šeimininkams pavyko pelnyti penkis taškus be atsako ir dar labiau atitrūkti nuo varžovų. „Lietuvos ryto“ krepšininkai per didžiąją pertrauką išėjo ilsėtis turėdami dviženklę persvarą - 59:48.

Po ilgosios pertraukos į aikštę grįžusios komandos savo žaidimą labiau grindė gynyba. Įpusėjus ketvirčiui atotrūkis tarp ekipų buvo nepakitęs - 65:54. Vis dėlto, viso ketvirčio metu persvara labiau nekrypo nei į vienos, nei į kitos komandos pusę. „Lietuvos ryto“ krepšininkai kėlinio pabaigoje surengė kelias tikslias atakas ir ketvirtį baigė didesniu skirtumu, nei turėjo įpusėjus susitikimui - 78:65.

Paskutinis ketvirtis prasidėjo dviem individualiais Kenano Bajramovičiaus išpuoliais. „Rūdupiui“ priartėti progą suteikė Šarūnui Jasikevičiui skirta techninė pražanga. Tačiau ja varžovams pasinaudoti nepavyko - A.Juškevičius pataikė tik vieną baudos metimą.

Įpusėjus ketvirčiui „Lietuvos rytas“ jau buvo susikrovęs solidų pranašumą (94:75). Vėliau sekė dar kelios tikslios atakos, o Vilniaus klubo kapitonas Steponas Babrauskas baudos metimu pelnė šimtąjį komandos tašką. „Rūdupio“ krepšininkams niekaip nepavyko stabdyti „Lietuvos ryto“ puolimo mašinos - visi aikštėje esantys vilniečiai lengvai rinko taškus iš visų pozicijų.

Paskutinę 2010-ųjų metų pergalę įtvirtino J.Valančiūno dėjimas. Susitikimas baigėsi triuškinančia „Lietuvos ryto“ pergale rezultatu 115:82.

„Lietuvos rytas“: S.Buterlevičius 19 (5/5 trit.), B.Newley 17, Š.Jasikevičius, J.Johnsonas (8 rez. perd.) ir S.Babrauskas (4 per. kam.) po 14, J.Valančiūnas 13 (10 atk. kam.), K.Bajramovičius 11, M.Bjelica 8, C.Nalga 3, A.Jomantas 2.

„Rūdupis“: G.Jankauskas 23, P.Butkevičius 16, G.Orelikas 13 (6 atk. kam.), V.Lipkevičius 9.