2012 11 21

LKL rungtynėse uteniškiai išvengė netikėtos nesėkmės prieš „Sakalus“

Tris kėlinius nei vieno tritaškio nepataikę Utenos „Juventus“ (4/2) krepšininkai iškovojo sudėtingą pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse. Uteniškiai antradienį namuose po įtemptos kovos 82:75 (16:16, 23:27, 18:16, 25:16) palaužė Vilniaus „Sakalų“ (1/5) ekipą.
„Juventus“ nutraukė bronzinę „Šiaulių“ seriją LKL čempionate
„Juventus“ nutraukė bronzinę „Šiaulių“ seriją LKL čempionate / Mato Valiulio nuotr.

Utenos klubui tai buvo pirmoji pergalę prieš „Sakalus“ oficialiose varžybose nuo praėjusių metų sausio.

Trečiajame kėlinyje sužaidus šešias minutes rezultatas dar buvo lygus (53:53), tačiau dvitaškius pataikė Karolis Petrukonis bei Darrickas Leonardas ir aikštės šeimininkai šiek tiek nutolo – 57:53. Sostinės komanda į tai atsakė spurtu 6:0 ir daugiausiai Jokūbo Gintvainio pastangomis prieš lemiamas dešimt minučių turėjo dviejų taškų persvarą – 59:57.

Likus žaisti septynias minutes rezultatas ir vėl buvo lygus (62:62), tačiau įpusėjus ketvirčiui svečiai susigrąžino keturių taškų pranašumą – 68:64. Nerijaus Varnelio ir Aido Viskonto tritaškiai netruko persverti rezultatą „Juventus“ naudai (70:68).

Tikra drama virto paskutinės rungtynių minutės. Likus žaisti pusantros minutes aikštės šeimininkų persvara pasiekė tris taškus (75:72), o po N.Varnelio dvitaškio skirtumas šoktelėjo iki penkių taškų – 77:72. Per likusį laiką vilniečiams išsigelbėti jau nepavyko.

Nugalėtojams 16 taškų surinko Nerijus Varnelis (dvitaškiai 5/7, 10 atk. kam.), 15 – Paulius Morkeliūnas, 14 – Aidas Viskontas (tritaškiai 2/2), po 9 – Darius Gvezdauskas (7 atk. kam.) ir Gintautas Matulis, 8 – Karolis Petrukonis, 7 – Laimonas Kisielius, po 2 – Darrickas Leonardas ir Arvydas Čepulis.

Svečių ekipoje išsiskyrė Jokūbas Gintvainis (13 tšk.), Justas Sinica (11 tšk.) bei Rolandas Matulis, Evaldas Baniulis ir Paulius Dambrauskas (po 10 tšk.).

Lygoje pirmauja visus šešis susitikimus laimėjęs Prienų „Prienų“ klubas bei po tris pergales iškovoję favoritai – čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ bei vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, laimėtų rungtynių procentas):