2014 03 22

LKL: „Šiauliai“ nugalėjo „Tonybet“, „Dzūkija“ – Utenos „Juventus“

Šeštadienį Šiauliuose buvo sužaistos pirmosios LKL lygos rungtynės tarp vietos „Šiaulių“ ir Prienų „Tonybet“. Ketvirtajame kėlinyje spurtavę šiauliečiai varžovus nugalėjo dvidešimties taškų skirtumu. Po šių rungtynių Prienų komanda Lietuvos krepšinio lygos (BEKO LKL) pirmenybėse nukrito į trečiąją turnyro lentelės vietą, į priekį praleisdama Klaipėdos „Neptūną“. Kitose rungtynėse Utenos „Juventus“ kiek netikėtai nusileido Alytaus „Dzūkijai“.
Prienų „TonyBet“
Prienų „TonyBet“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Šiauliai“ – Prienų „Tonybet“ 90:70 (19:20, 21:17, 22:15, 28:18)

Per pirmąjį susitikimo ketvirtį abi ekipos keitėsi taikliais metimais, o rezultatas net keturis kartus buvo lygus.

Ypač aktyvus rungtynių pradžioje buvo „Šiaulių“ naujokas Bambale Osby, kuriam neprireikė nei dviejų minučių, kad atidarytų sąvo sąskaitą LKL lygoje.

Prienų stovykloje rezultatyviai rungtynes pradėjo Martynas Linkevičius per trumpą laiką pataikęs ir tritaškį, ir dvitaškį. Jo ir Žygimanto Janavičiaus tolimi metimai pirmojo kėlinio pirmoje pusėje buvo pusė visų Prienų krepšininkų pataikytų tritaškių šiose rungtynėse.

Maža to, Virginijaus Šeškaus auklėtiniai silpnai atakavo ir iš dviejų taškų zonos, varžovams pagal šį rodiklį procentais nusileisdami (45 – 63).

Prasidėjus antrajam ketvirčiui, šiauliečiai laimėjo atkarpą 12:1, taip pirmą kartą rungtynėse atsiplėšdami nuo varžovų.

Prieniškiai dėjo pastangas atsilikimą sušvelninti. Besibaigiant antrajam kėliniui, pavyko tą padaryti – komandas skyrė vos trys taškai.

Labai rezultatyviai abiem komandoms prasidėjo trečiasis rungtynių kėlinys, kurio metu visos atakos baigdavosi arba metimais iš žaidimo, arba pražangomis, už kurias būdavo skirti baudų metimai.

Kėlinio viduryje „Šiaulių“ vėl atsiplėšė, o spurtą inicijavo buvęs Prienų ekipos narys Arnas Labuckas. Jis per pora minučių pelnė keturis taškus, o šiauliečių pranašumas nuo trijų taškų šoktelėjo iki devynių. Kėliniui besibaigiant, pirmą kartą buvo pasiektas dviženklis skirtumas.

Ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai pradėjo dominuoti, o skirtumas augti, lyg ant mielių. Besibaigiant rungtynės, atotrūkis tarp ekipų siekė 20 taškų.

Nugalėtojams Derekas Needhamas ir Travis Leslie pelnė po 16 taškų, Darius Pakamanis 13, Vytautas Šulskis 12.

Pralaimėjusiems po 12 taškų įmetė Mindaugas Lukauskis ir Artūras Valeika, Ž.Janavičius 11, Vaidas Čepukaitis 10.

Alytaus „Dzūkija“ – Utenos „Juventus“ 73:61 (21:12, 18:9, 14:21, 20:19)

Vos penkis tritaškius iš 32 bandymų pataikęs Utenos „Juventus“ (10/16) klubas patyrė šešioliktąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate.

Nors rungtynes dėjimu iš viršaus pradėjo A.J.Matthewsas, aikštės šeimininkai netruko atsakyti spurtu 12:0 ir po Dariaus Gvezdausko bei Adamo Lapetos dvitaškių įpusėjus kėliniui jau turėjo dviženklę persvarą – 12:2. Nors aikštelėje pasirodęs Edgaras Stanionis kiek pagyvino „Juventus“ puolimą, po pirmųjų dešimties minučių Alytaus komandai išlaikė beveik visą sukauptą pranašumą – 21:12.

Niekas nesikeitė ir antrajame kėlinyje. Aktyvi alytiškių gynyba ir toliau vertė nuolat klysti bei netiksliai atakuoti „Juventus“ krepšininkus, o patys tik didino savo persvarą. Surengę spurtą 13:0, aikštės šeimininkai padidino atotrūkį iki 21 taško (39:18), o svečių situaciją per likusį laiką minimaliai pagerino tolimą metimą pataikęs Keyronas Sheardas – 21:39.

Trečiajame kėlinyje „Juventus“ ir toliau itin netiksliai metė iš toli, todėl vytis nutolusius aikštės šeimininkus sekėsi labai sunkiai. Likus žaisti tris minutes Utenos klubo atsilikimas sumažėjo iki keturiolikos taškų (35:49), bet Sauliaus Kulvietis buvo nubaustas technine pražanga, o keturis baudų metimus realizavęs Paulius Dambrauskas vėl gerokai padidino dzūkų atotrūkį – 53:35. Visgi kėlinyje „Juventus“ baigė penkiais Aido Viskonto taškais bei K.Sheardo dvitaškiu ir šios tikslios atakos vėl leido uteniškiams kiek sumažinti atsilikimą – 42:53.

Tritaškį ketvirtojo kėlinio pradžioje pataikęs Jeremy Hazellis po labai ilgos pertraukos sumažino Utenos ekipos deficitą iki vienženklio (45:54), o netrukus po dar vieno J.Hazellio tritaškio komandas skyrė aštuoni taškai – 48:56. Visgi aikštės šeimininkai atsakė atkarpa 4:0 ir sužaidus tris minutes skirtumas vėl išaugo iki dvylikos – 60:48. Per likusį laiką situacija jau nepasikeitė. Uteniškiai ir toliau desperatiškai bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau visi jie skriejo pro šalį. Tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai tik dar labiau padidino persvarą ir laimėjo rungtynes rezultatu 73:61.

„Juventus“ ekipai 15 taškų pelnė į septintąją vietą rezultatyviausių visų laikų ekipos krepšininkų sąraše pakilęs Aidas Viskontas (tritaškiai 1/6, baudos 6/6, 9 išprov. praž.), 13 – Edgaras Stanionis (tritaškiai 0/6), 9 – Jeremy Hazellis (tritaškiai 3/10), 8 – Saulius Kulvieits (tritaškiai 0/4, 7 atk. kam.), 6 – Keyronas Sheardas, 5 – A.J.Matthewsas, 4 – Nikita Barinovas (tritaškiai 0/5), 1 – Karolis Petrukonis.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Paulius Dambrauskas (16 tšk., baudos 6/8), Giedrius Staniulis (16 tšk., 11 atk. kam.) bei Darius Gvezdauskas (11 tšk.) ir Martynas Paliukėnas (9 tšk.).