Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LMKL ketvirtfinalio apžvalga: „Rūta“ klaipėdietėms žada kovą, „Sirenų“ ir „Utenos“ poroje favoričių nėra

„Lemminkainen“ ir „Rūtos“ rungtynių akimirka
lmkl.lt nuotr. / „Lemminkainen“ ir „Rūtos“ rungtynių akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį, kovo 27-ąją, LMKL čempionate prasideda ketvirtfinalio kovos. Šiame etape iki dviejų pergalių kausis Klaipėdos „Lemminkainen“ ir Šiaulių „Rūta“ bei Kauno rajono „Sirenos“ ir „Utena“.

Dukart klaipėdietes įveikusi „Rūta“ ir ketvirtfinalyje žada kovą

Pirmojo ketvirtfinalio pora „Lemminkainen“  ir „Rūta“ reguliariajame sezone yra pasidalijusios po dvi pergales, kurias iškovojo žaisdamos namuose. „Rūta“ laimėjo pirmajame ir ketvirtajame ratuose (73:72 ir 68:63), „Lemminkainen“ – antrajame ir trečiajame (87:73 ir 94:83).

„Rūta“ lemiamam čempionato etapui, kaip jau skelbta, iš Kauno „LKKA-Aisčių“ pasiskolino vidurio puolėją Laurą Svarytę, kuri paskutiniajame mače su „Lemminkainen“ buvo viena geriausių komandos žaidėjų. O čempionato pradžia šiaulietėms buvo sunki, vėl teko būti autsaiderių pozicijoje. Tačiau žingsnis po žingsnio „Rūtos“ žaidimas gerėjo, regis, pasiteisino ir sprendimas gruodį į komandą pasikviesti naują vyriausiąjį trenerį Arūną Kačerauską. Ketvirtajame rate „Rūta“ iškovojo keturias pergales iš septynių galimų ir tai leido komandai prasibrauti į ketvirtfinalį.

„Ketvirtfinalyje daug lems šaltakraujiškumas, nes drebančiomis rankomis sunku pataikyti, o krepšinyje juk pirmiausia ir reikia įmesti į krepšį. Turėsime kovoti dėl kiekvieno kamuolio, dėl kiekvieno aikštės centimetro“, – sakė A. Kačerauskas.

Ketvirtfinalyje daug lems šaltakraujiškumas, nes drebančiomis rankomis sunku pataikyti, o krepšinyje juk pirmiausia ir reikia įmesti į krepšį

Treneris mano, kad paskutinė pergalė prieš „Lemminkainen“ yra svarbi psichologiškai, ji turėtų komandai pridėti dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Be to, iškart komandoje pritapo aukštaūgė L. Svarytė, kuri turėtų gerokai sustiprinti „Rūtos“ priekinę liniją. Pristatydamas žaidėjoms L. Svarytę, kuri prisijungė prie šiauliečių paskutiniojo mačo su „Lemminkainen“ išvakarėse, treneris sakė, kad ji nėra komandos naujokė – juk Laura grįžo namo, į gimtuosius Šiaulius ir į ekipą, kurioje pradėjo karjerą.

„Lemminkainen“ strategas Dalius Ubartas sako, kad atkrintamosiose varžybose sėkmę lemia daug veiksnių, tarp jų – psichologija, komandos darna, žaidėjų patirtis, noras laimėti. Jo manymu, kovoje su „Rūta“ ne paskutinį vaidmenį gali atlikti ir namų aikštės pranašumas, kurį turi klaipėdietės. „Vis dėlto moterų krepšinyje rezultatui įtakos turi daug šalutinių veiksnių, todėl moterų krepšinis ir yra sunkiai nuspėjamas“, – teigė D. Ubartas.

Jis nesureikšmina paskutiniojo pralaimėjimo „Rūtai“, nes tose rungtynėse eksperimentavo ir rengėsi ketvirtfinaliui. „Svarsčiau, ar žaisti dėl pergalės, ar bandyti tam tikras naujoves, kurių gali prireikti atkrintamosiose varžybose. Vis dėlto reikia pripažinti, kad mūsų komanda sužaidė prastai. Tikiuosi, tai privertė žaidėjas susimąstyti, nes kitu atveju sezonas gali labai anksti baigtis. O mūsų varžovėms apetitas kyla bevalgant, jos jau laimėjo, patekdamos į ketvirtfinalį, tad žais nesusikausčiusios ir tai bus jų svarbiausias koziris. Mano auklėtinės, kovodamos dėl pergalės, privalės išnaudoti savo patirtį ir meistriškumą. Laukiu labai atkaklios serijos“, – dalijosi mintimis „Lemminkainen“ vyriausiasis treneris.

Komandų palyginimas
„Lemminkainen“ - „Rūta“
Komanda reguliariajame sezone laimėjo 17 rungtynių, patyrė 11 pralaimėjimų. „Lemminkainen“ svečiuose iškovojo 6 pergales, namuose – 11, taip pat  4 kartus pralaimėjo (žaidžiant su „VIČI-Aistėmis“ ir „Kibirkštimi-Tiche-IKI) Ką kalba skaičiai? Komanda reguliariajame sezone laimėjo 9 rungtynes, patyrė 19 pralaimėjimų. Namuose „Rūta“ iškovojo 8 pergales, svečiuose laimėjo tik sykį (prieš „Sūduvą“)
Rita Milieškienė (vid. 15,29 tšk.), Monika Grigalauskytė (10,26), Lina Aglinskaitė (9,86) Rezultatyviausios žaidėjos Lidija Panasiuk (vid. 15,52), Sandra Baliutavičiūtė (15,18), Laura Svarytė (įskaitant ir žaidimą „LKKA-Aistėse“, 15,18)
Monika Grigalauskytė (8,57), Julita Bungaitė (6,04), Rita Milieškienė (5) Geriausios kovotojos dėl kamuolių Sandra Baliutavičiūtė (9,64), Laura Svarytė (8), Lidija Panasiuk (6,91)
Rita Milieškienė (16,04 balo) Naudingiausia žaidėja Sandra Baliutavičiūtė (17,75)
  • Ketvirtfinalio rungtynių laikas: kovo 27 d. 17 val. (Klaipėdoje), kovo 29 d. 18 val. (Šiauliuose), jei reikės trečiųjų rungtynių – balandžio 3 d. 17 val. (Klaipėdoje).
Augusto Didžglavio nuotr./Rungtynių akimirka
Augusto Didžglavio nuotr./„Sirenų“ lyderė Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė

„Sirenos“ prieš „Uteną“ – favoričių nėra

LMKL čempionato antrajame ketvirtfinalyje kovos Kauno rajono „Sirenos“ ir Utenos „Utena“. Kurią iš šių ekipų galima būtų įvardyti poros favorite? Panašu, kad nė vienos. Ir nustebintų ne kurios nors komandos pergalė, o tik tai, jeigu ketvirtfinalio serija baigtųsi po dviejų mačų.

Abi komandos reguliariajame sezone pasidalijo po dvi pergales ir po kartą laimėjo žaisdamos svečiuose. Pirmuosiuose dviejuose ratuose laimėjo „Utena“ (76:69 svečiuose ir 70:64 namuose), trečiajame ir ketvirtajame nugalėjo „Sirenos“ (77:58 namuose ir 63:51 svečiuose). Ir nors dar visai neseniai būtų buvę galima šios poros favorite vadinti „Sirenas”, baigiantis reguliariajam sezonui padėtis kiek pasikeitė.

Visą sezoną žaidėjų dėl traumų jaučiančios „Sirenos“ ketvirtfinalio laukia itin neramiai. Komanda turėjo visus šansus užimti antrąją vietą reguliariajame sezone, tačiau pralaimėjimas „Rūtai“ komandą nubloškė į ketvirtąją vietą.

„Utena“ taip pat neišvengė traumų, prarado savo lyderę Jurgą Budrytę, tačiau rado jai pamainą – amerikietę Gabriellę Rosiji. Su vidurio puolėja iš JAV kartu atvyko ir gynėja Bianca Smith. Be to, „Utena“ turi nemažai patyrusių krepšininkių, ir tai, „Sirenų“ vyriausiojo trenerio Lino Šalkaus manymu, gali būti svarbus veiksnys.

Pagal sudėtį mūsų varžovės atrodo stipresnės. Vis dėlto, manau, komandos yra apylygės ir spėlioti, kas būtų, jeigu būtų, nėra prasmės, sakė „Sirenų“ treneris L.Šalkus.

„Pagal sudėtį mūsų varžovės atrodo stipresnės, turi daugiau žaidėjų, sugebėjo pasistiprinti. Vis dėlto, manau, komandos yra apylygės ir spėlioti, kas būtų, jeigu būtų, nėra prasmės. Eisime kautis, o kaip viskas bus, matysime“, – nedaugžodžiavo L. Šalkus.

Jo teigimu, aikštės pranašumas šioje poroje įtakos neturės. Daugiausia įtakos rezultatui turės tai, ar atsarginės žaidėjos sugebės padėti komandos lyderėms Rasai Žemantauskaitei-Matlašaitienei, Kristinai Alminaite bei Eglei Tarasevičiūtei. Apmaudu, kad neseniai buvo sulaužyta nosis Laurai Rakutytei – jai penktadienį atlikta operacija ir gynėja žaisti negalės.

Sinilga Bartaševičiūtė nusiteikusi ryžtingai: „Esame pasirengusios kautis dėl pergalės. Nenorėtume pasirodyti blogiau nei praėjusį sezoną („Utena“ pernai užėmė ketvirtąją vietą – red.past.), nors visi suprantame, kad bus sunku.“

Trenerė neakivaizdžiai pritarė savo kolegai L.Šalkui, kad namų aikštės pranašumas šiuo atveju neturės didelės įtakos. Juolab kad „Utenos“ žaidėjos apskritai suvažiuoja iš įvairių miestų ir, pasak S.Bartaševičūtės, joms visos varžybos yra tarsi išvykoje. Trenerė santūriai vertino ir faktą, kad ji turi didesnę žaidėjų pasirinkimo laisvę: „Tokiose kovose net ne patirtis kartais viską lemia. Gal tuo klausimu man truputį lengviau, tačiau vis tiek galutinei pergalei įtakos turės daug dalykų. Žinau tiek, kad laukia įdomi kova.“

Paskutinių reguliariojo sezono rungtynių nežaidė G. Rosiji, kuri skundžiasi nugaros skausmais. Ar ji kovos ketvirtfinalyje, kol kas neaišku.

Komandų palyginimas
„Sirneos“ - „Utena“
Komanda reguliariajame sezone iškovojo 17 pergalių, patyrė 11 pralaimėjimų. Svečiuose „Sirenos” laimėjo 7 kartus, namuose – 10. Namų arenoje jos suklupo tik 4 kartus Ką kalba skaičiai? Komanda reguliariajame sezone iškovojo 10 pergalių, patyrė 18 pralaimėjimų. Namuose uteniškės laimėjo šešis kartus, svečiuose – keturis. Žaisdamos namuose jos patyrė 8 pralaimėjimus
Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė (vid. 17,37 tšk.), Kristina Alminaitė (14,75), Eglė Tarasevičiūtė (9,82) Rezultatyviausios žaidėjos Ela Briedytė (13,89), Gabrielle Rosiji (10,75), Giedrė Kirstukaitė (9,36)
Kristina Alminaitė (9,32), Eglė Tarasevičiūtė (8,5), Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė (6,41) Geriausios kovotojos dėl kamuolių Gabrielle Rosiji (5,5), Kristina Palaimaitė (4,88), Giedrė Kirstukaitė (4,57)
Kristina Alminaitė (20,75 balo) Naudingiausia žaidėja Ela Briedytė (14,57 balo)

  • Ketvirtfinalio rungtynių laikas: kovo 27 d. 18 val. (Garliavoje), kovo 31 d. 15 val. (Utenoje), jei reikės trečiųjų rungtynių – balandžio 2 d. 18 val. (Garliavoje).
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Krepšinis
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek