2014 01 17

LMKL: „Kibirkštis“ trečią kartą šį sezoną įveikė Klaipėdos krepšininkes

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda Lietuvos moterų krepšinio lygoje iškovojo šešioliktą pergalę. Šalies pirmenybių laimėtojos trečio rato mače namuose 76:69 (19:13, 19:22, 20:11, 18:23) nugalėjo Klaipėdos „Fortūnos“ ekipą ir toliau išlieka vienvaldėmis turnyro lentelės lyderėmis. Sostinės klubas LMKL bronzos medalių laimėtojas šį sezoną įveikė jau trečią kartą.
Mantė Kvedaravičiūtė
Mantė Kvedaravičiūtė / Augusto Didžgalvio nuotr.

Mačą geriau pradėjo viešnios iš Klaipėdos, kurios po penkių minučių kovos pirmavo devyniais taškais (13:4), tačiau likusią ketvirčio dalį uostamiesčio atstovės taškų nepelnė, „Kibirkštis-VIČI“ spurtavo 15:0 ir po dešimties minučių kovos jau buvo priekyje (19:13).

Antro kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliomis atakomis, o ketvirčio viduryje vilnietės jau susikrovė dviženklę persvarą (35:24). Vis tik „Fortūnos“ ekipa nesudėjo ginklų, spurtavo 8:0 ir sumažino atsilikimą (35:38).

Trečią kėlinį puikiai pradėjo „Kibirkšties-VIČI“ žaidėja Marina Solopova, kuri pataikė tris tolimus metimus iš eilės (49:36). Po pusvalandžio kovos komandas skyrė aštuoni taškai (58:46).

Per paskutines dešimt rungtynių minučių vilnietės toliau kontroliavo mačo situaciją. Kėlinio viduryje skirtumas pasiekė penkiolika taškų (73:58). Galutinis teisėjo švilpukas paskelbė šešioliktą Vilniaus klubo pergalę šalies pirmenybėse.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė M.Solopova. Krepšininkė per 18 minučių pelnė 17 taškų (5/7 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Sofija Aleksandravicius pelne 14 taškų (10 atk. kam.), Mantė Kvederavičiūtė – 10, Greta Šniokaitė – 9.

„Fortūnos“ gretose Monika Grigalauskytė pelnė 20 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, o Lina Aglinskaitė pelnė 18 taškų.

Kitos penktadienio rungtynės:

Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ – Vilniaus „Jaunieji talentai“ 73:56

„Hoptrans-Sirenos“:  Iveta Šalkauskė 18, Eglė Tarasevičiūtė ir Kornelija Balčiūnaitė po 9

„Jaunieji talentai“: Laura Juškaitė 10, Evelina Mauraitė 9, Laurita Jurčiūtė 8.

Šiaulių „Rūta-Universitetas“ – Marijampolės „Sūduva“ 63:90

„Rūta-Universitetas“: Ieva Kazlauskaitė 18, Silvija Kuodienė 13, Aistė Tamutytė 8.

„Sūduva“: Rita Mileškienė 17, Dovilė Saurazaitė 15, Sabina Dukatė 13.

„Utena“ – Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ 71:60

„Utena“: Sakellie Daniels, Kristina Alminaitė ir Lidija Panasiuk po 18.

„Aistės-LSU-Paradis“: Rasa Knyzaitė 20, Laura Svarytė 17, Jolanta Marmienė 11.

LMKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ 17 17 1 1378:945 33
2. Kauno raj. „Hoptrans-Sirenos“ 17 15 2 1223:947 32
3. Marijampolės „Sūduva“ 17 12 5 1299:1024 29
4. Klaipėdos „Fortūna“ 17 9 8 1228:1140 26
5. Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ 17 8 9 1121:1061 25
6. „Utena“ 17 5 12 998:1226 22
7. Vilniaus „Jaunieji talentai“ 18 3 15 1061:1378 22
8. Šiaulių „Rūta-Universitetas“ 18 0 18 1008:1595 18