2015 02 06

LMKL lyderė „Utena“ pralaimėjo pirmą kartą – ją įveikė „Sūduva“

Nesėkmę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) patyrė iki tol be pralaimėjimų žygiavusi „Utenos“ (20/1) komanda, kuri išvykoje 75:93 (23:18, 26:24, 11:25, 15:26) nusileido Marijampolės „Sūduvos“ (15/6) krepšininkėms.
Rungtynių akimirka / Augusto Didžgalvio nuotr.

Šioje dvikovoje „Utena“ vertėsi be vienos iš lyderių Sandros Linkevičienės. Debiutines rungtynes sužaidė tik antradienį į Lietuvą atvykusi amerikietė Hollie Mershon.

Pirmajame kėlinyje prabėgus kiek daugiau nei 5 minutes marijampolietės dar pirmavo (14:11), bet pralaimėjo atkarpą 0:8 ir į priekį išsiveržė „Utena“ – 19:14. Viešnių pranašumas nepakito ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 23:18. Antrajame ketvirtyje toliau vyko kova taškas  į tašką, bet visą laiką priekyje išliko „Utenos“ ekipa, kuri pirmavo ir įpusėjus mačui – 49:42.

Po didžiosios pertraukos Alfredo Vainausko auklėtinės įmetė dvitaškį (51:42), bet pralaimėjo 3 minučių atkarpą 0:12 ir priekyje jau atsidūrė „Sūduva“ – 54:51. Po Hollie Mershon taiklių baudų skirtumas buvo 2 taškai (60:62), tačiau per likusias 2 minutes taškus rinko tik šeimininkės – 67:60. Lemiamame ketvirtyje prabėgus 2 minutėms „Sūduva“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 73:63. Nors „Utena“ buvo keliskart priartėtusi, bet Rimvydo Samulėno treniruojama komanda išlaikė persvarą ir šventė pergalę.

„Sūduva“: S.Baliutavičiūtė (9 atk. kam., 4 rez. perd.) 22, R.Milieškienė (5 atk. kam.) 20, S.Okockytė 13, D.Saurazaitė 11, I.Šalkauskė 10, S.Dukate (5 atk. kam.) 9.

„Utena“: H.Mershon 15, E.Šulčiūtė (10 atk. kam.) 13, G.Šniokaitė 12, E.Šikšniūtė (6 atk. kam.) 11, K.Alminaitė (12 atk. kam.) 9.