Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Marijampolėje apdovanotas Darius Songaila: esame geriausi Lietuvos žaidėjai

Darius Songaila ir Jonas Mačiulis
Fotodiena/Krepšinio Širdis/15min / Darius Songaila ir Jonas Mačiulis
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Marijampolėje buvo surengtos iškilmingos sutiktuvės Sūduvoje gimusiam ir augusiam olimpiečiui Dariui Songailai. Pirmąkart Lietuvos krepšinio rinktinė nepateko tarp keturių geriausių pasaulio krepšinio komandų. Visgi marijampoliečiai krepšininką sutiko gausiais plojimais ir ovacijomis.

Į sutikimo renginį susirinkusius miestiečius ir krepšininką sveikino Marijampolės savivaldybės atstovai, seimo narys Albinas Mitrulevičius, pirmasis D. Songailos treneris Gintautas Žibūda, Marijampolės krepšinio federacijos viceprezidentas Kęstutis Svitojus bei krepšinio klubo „Mantinga“ prezidentas Klemencas Agentas.

Treneris G. Žibūda prašė D. Songailos pasirašyti ant marškinėlių su jo 9 numeriu, kurie bus pakabinti  buvusioje krepšininko sporto mokykloje bei kvietė susirinkusį jaunimą sketi suvalkiečio krepšininko pavyzdžiu ir pakartoti jo pasiekimus. 

Susitikimo su aukštaūgiu krepšininku metu buvo iškelta idėja įsteigti jo vardo krepšinio mokyklą Marijampolėje. Pabaigus karjerą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje, tikimasi, kad Darius skirs daugiau laiko ir energijos savo gimtajam kraštui. Išreikšdamas pagarbą už nuopelnus krepšinio ir Marijampolės vardo garsinimui K. Agentas pakvietė D. Songailą tapti Marijampolės krepšinio federacijos garbės prezidentu.

Marijampoliečiai savo kraštietį stengėsi pasveikinti kuo išradingiau. Štai Arvi įmonių grupės atstovas sveikinimo kalboje kalbėjo, kad per tūkstantis įmonių grupės darbuotojų krepšinio varžybų metu mesdavo darbus šalin ir stebėjo rinktinės žaidimą. Atsidėkodamas už įspūdingus metimus Dariui Songailai jis įteikė „Arvi kalakutai“ iš kalakutienos pagamintą krepšinio kamuolį.

„Ačiū mamai, kad išleido į tris olimpiadas“  – juokaudamas savo kalbą pradėjo krepšinio žaidėjas. Vėliau diskusijai pakrypus apie Lietuvos krepšinio rinktinės sudėtį rezultatyviausias jos žaidėjas atsakė, kad komandą sudarė patys geriausi Lietuvos žaidėjai. „Kai laimi komanda – laimi žaidėjai ir sirgaliai. Komandai pralaimėjus – pralaimi treneris. Tačiau galiu pasakyti vienareikšmiškai, šiuo metu esame geriausi Lietuvos žaidėjai“, – sakė krepšininkas. 

34 metų D. Songaila iš Londono olimpiados grįžo, kaip rezultatyviausias žaidėjas. Nacionalinėje krepšinio rinktinėje su pertraukomis žaidė nuo 2000-ųjų. Per savo karjerą nacionalinėje komandoje D. Songaila laimėjo olimpinę bronzą Sidnėjaus olimpiadoje, 2003 metų Europos čempionate Švedijoje užsikabino aukso medalį bei 2007 metais su Lietuvos rinktine Europos pirmenybėse Ispanijoje iškovojo bronzą.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek