TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Melo strėlės krepšinio federacijos neglumina – kodėl Marčiulionis „pamiršo“ LKF paramą?

M.Balčiūnas (kairėje) ir Š.Marčiulionis žarstosi kaltinimais
15min.lt montažas / M.Balčiūnas (kairėje) ir Š.Marčiulionis žarstosi kaltinimais
Šaltinis: 15min
0
A A

Žiniasklaidos atstovus pasikvietęs buvęs krepšininkas Šarūnas Marčiulionis dar kartą pasiskundė, kad per 18 metų Š. Marčiulionio krepšinio akademijos gyvavimą nėra gavęs nė lito iš Lietuvos krepšinio federacijos (LKF). Išgirdusi tokius žodžius LKF išplatino viešą pranešimą, kuriame apkaltino Š.Marčiulionį šimtatūkstantinę paramą „pamiršus“.

„Iš federacijos niekada negavome jokio finansavimo. Galima būtų apie tai ir nekalbėti, bet jei nekalbėsime, niekas ir nesikeis“, — pareiškė Š. Marčiulionis.

Šie buvusio krepšininko žodžiai, kaip ir kiti dažnai reiškiami priekaištai, yra toli nuo tikrovės. Tiesiogiai iš LKF, arba jos užsakymu už įvairias paslaugas, per pastaruosius trejus metus Š. Marčiulionį pasiekė per 100 tūkst. litų.

„Teiginiai, kad LKF Š. Marčiulionio krepšinio mokyklai neskiria nė lito yra atviras melas, — tvirtino LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. — Priešingai, jei paskaičiuotume kiek LKF (tiesioginiu rėmimu ar per įvairias paslaugas) sumoka šiai organizacijai, galima būtų tvirtinti, kad ši mokykla yra krepšinio federacijos remiama dosniausiai iš visų jaunimo krepšinio organizacijų. Rėmimas vyksta ne tik skiriant pinigus tiesiogiai už parengtus Europos čempionatų prizininkus. Vien šią vasarą, rengdami jaunių rinktinių stovyklas Vilniuje, turėjome galimybę rinktis iš 3 krepšinio salių — MRU, VPU ir Š. Marčiulionio akademijos. Būdami solidarūs ir norėdami padėti krepšinio mokyklai, nuomojomės būtent Š. Marčiulionio krepšinio akademijos aikšteles, nors jos yra praktiškai brangiausios iš išvardintų. Vien šiais metais Š. Marčiulionio krepšinio akademijai sumokėjome apie 55 tūkst. litų — tiek kainavo aikštelių nuoma bei krepšininkų apgyvendinimas Šarūno viešbutyje. Ten 2 treniruočių stovyklas surengė Lietuvos merginų jaunių (iki 18 metų) rinktinė, 1 stovyklą — vaikinų jaunių ekipa. Be to, būtent Š. Marčiuliono akademijoje rengėme ir Baltijos jaunių taurės turnyrą. Tie pinigai galėjo nukeliauti ir į kitus objektus“.

Kvedaravicius2009-aisiais per LKF DnB NORD taurės turnyro finalo mačo pertrauką buvo įteikti piniginiai prizai Europos jaunųjų krepšininkų čempionatų prizininkus parengusioms mokykloms. Čekis buvo įteiktas ir tuometiniam Š. Marčiulionio akademijos direktoriui Linui Kvedaravičiui.

Nuo 2002 metų iš Kūno kultūros ir sporto departamento Š. Marčiulionio akademija gavo per 120 tūkst. litų. Šios lėšos taip pat skiriamos tik suderinus su LKF.

„Gerbiame Š. Marčiulionį kaip buvusį krepšininką, tačiau kaip žmogus jis turėtų elgtis kitaip. Stengiamės padėti visoms krepšinio mokykloms, tarp jų ir Š. Marčiulionio akademijai. Su MKL aprengiame nuo 7 iki 9 Š. Marčiulionio mokyklos komandų, kasmet skiriame po 30-40 kamuolių, kurie taip pat kainuoja pinigus. Kartais akademijos prašymu nuo seminarų mokesčio atleidžiame ir jų trenerius, nors dalyvio mokestis siekia vos 30 litų. Tai yra faktai. Todėl tokie Š. Marčiulionio teiginiai, kaip ir visas pastarųjų metų elgesys, LKF atžvilgiu yra mažų mažiausiai nekultūringi“, — pažymėjo M. Balčiūnas.

Š. Marčiulionis, bendraudamas su žurnalistais, pažymėjo, kad jo akademijoje sunkmetis niekada nesibaigia.

„Kitose privačiose Lietuvos krepšinio mokyklose mėnesinis mokestis yra 3-4 kartus mažesnis nei Š. Marčiulionio akademijoje, tačiau jos išsilaiko be paramos. Jos neturi nuosavų salių, yra priverstos jas nuomotis, tačiau yra rentabilios. Teiginiai, kad akademija nesugeba išsilaikyti, kai Lietuvoje vis kuriasi naujos krepšinio mokyklos, tik parodo abejotiną vadybos lygį“, — svarstė M. Balčiūnas.

Prieš mėnesį, gavusi LKF rekomendaciją, FIBA Š. Marčiulionį delegavo į Singapūre vykusias pirmąsias jaunimo olimpines žaidynes.

„Iš Š. Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtinių Lietuvos rinktinę papildė Simas Jasaitis, Martynas Gecevičius ir Martynas Pocius. Broliai Lavrinovičiai krepšinio pagrindus gavo Vilniaus krepšinio mokykloje, Linas Kleiza — Kauno „Merkurijaus“ mokyklos auklėtinis (Š. Marčiulionio mokykloje treniravęsis nepilnus metus). Š. Marčiulioniui paramos pirmiausia reikėtų ieškoti ne krepšinio federacijoje. Federacijos nefinansuoja sporto mokyklų, juo labiau privačių, jokioje šalyje ir jokioje sporto šakoje, nebent tik išimtiniais atvejais. Federacijos skiria lėšas tiems projektams, kuriuos pačios steigia. Kaip pavyzdį galiu paminėti LKF steigiamus moterų krepšinio centrus. Pastaraisiais metais, LKF skiriant didžiulį dėmesį jaunimo krepšinio programoms, pasiektas iš tiesų puikus rezultatas — jaunimo rinktinės per ketverius metus iškovojo dvigubai daugiau medalių Europos ir pasaulio čempionatuose nei iki tol per 16 metų. Š. Marčiulioniui reikėtų prisidėti siekiant, kad būtų įvestas popamokinės veiklos moksleivių krepšelis, inicijuojant kitus projektus, galinčius pagerinti padėtį krepšinio mokyklose. Tačiau, kiek man žinoma, pastaraisiais metais net ir KKSD nesulaukė Š. Marčiulionio akademijos projektų finansavimui iš Sporto paramos fondo skirti“, — sakė M. Balčiūnas.

Panašu, kad buvęs krepšininkas vadovaujasi principu: Lietuvos krepšinio pergalės — jo nuopelnas, pralaimėjimai — kitų klaidos.

Pasak M. Balčiūno, akivaizdu, kad Š. Marčiulioniui sunku susitaikyti su situacija, kurioje jis yra tik gilių tradicijų ir laiko patikrinto krepšinio modelio produktas, modelio, kurį kūrė tokie žmonės kaip prof. Stanislovas Stonkus, Stepas Butautas, Kazimieras Petkevičius ir daug kitų, atidavusių krepšiniui savo gyvenimus, negalvojusių apie finansinę grąža, nejuodinusių ir nepagrįstai nekaltinusių kitų už savo nesėkmes bei niekada taip ir nesulaukusių Š. Marčiulionio pagarbos... Modelis, kuris ilgai ir sėkmingai gyvavo prieš Š. Marčiulionį,  daug metų gyvuos ir po jo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek