Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mindaugas Balčiūnas apie ambicijas organizuoti 10 mln. litų kainuosiantį atrankos turnyrą: „Rizika pasverta“

Mindaugas Balčiūnas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mindaugas Balčiūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune vykusio Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdžio metu buvo nuspręsta dalyvauti konkurse dėl olimpinio atrankos turnyro organizavimo.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas pripažino, kad tai avantiūra, tačiau pridūrė – rizika pasverta.

„Suprantame, kad tai šiokia tokia avantiūra, tačiau žinant, kokią turime patirtį, infrastruktūrą ir investicijas, kurias esame jau padarę, nusprendėme šios avantiūros griebtis“, – kalbėjo M.Balčiūnas.

Kaip žinoma, Lietuvos galimybėmis surengti šį turnyrą labiausiai abejoti verčia kaina. 10 mln. litų – tiek reikia sumokėti FIBA organizacijai už teisę organizuoti turnyrą.

„Galutinai niekad nebuvome atsisakę šios idėjos. Tiesiog vyko skaičiavimai, konsultacijos. Aišku, ta suma yra baisi. Valstybiniam sektoriui ji neįkandama. Visuomet sakiau, kad šią šventę Lietuvai gali padovanoti krepšinio sirgaliai ir Lietuvos verslas“, – teigė M.Balčiūnas. 

„Lietuvos krepšinis yra pavyzdys visam pasauliui, kaip sporto šaka gali būti rentabili. Ar bent kai kurie renginiai. Rizika pateisina tikslą. Tos priemonės, kurias taikysime, nėra neįmanomos. „EuroBasket 2011“ patirtis, ypač bilietų prekyba, rodo, kad yra į ką atsiremti“, – dėstė LKF generalinis sekretorius.

Europos čempionato metu buvo parduota 150 tūkst. bilietų, kai vieno bilieto vidutinė kaina siekė 214 litų. Skaičiuojama, kad rengiant olimpinį atrankos turnyrą reiktų parduoti 50 tūkst. bilietų, kurie vidutiniškai kainuotų po 230 litų.

Pinigų dar neturi

Kandidatavimo mokestį – 55 tūkst. litų – reikia sumokėti iki mėnesio pabaigos, šie pinigai nebus grąžinami. 1,3 mln. litų užstatą reikią sumokėti iki gruodžio pradžios, o visą mokestį – 10 mln. litų – į FIBA sąskaitą būtina pervesti iki gruodžio 13 dienos, kai bus patvirtintas turnyro organizatorius.

Ta suma yra baisi. Valstybiniam sektoriui ji neįkandama.

LKF turi pinigų pirmiems dviem mokėjimams.

Skelbiama, kad yra bent kelios įmonės, susidomėjusios galimybe investuoti. Viena kol kas neskelbiama bendrovė sutinka sumokėti 10 mln. litų mainais į visus čempionato bilietus. M.Balčiūnas atskleidė tik tiek, kad bendrovė – viena iš LKF rėmėjų.

„Verslas į atrankos turnyrą žiūri kaip į dar vieną gerą galimybę. Europos čempionatas nebuvo nesėkmingas tiems verslininkams, kurie žiūrėjo labai realistiškai. Nudegė tie, kurie per kelias savaites norėjo milijonus susikrauti. Bet tie, kurie numatė kantrius žingsnius ir juos darė, užsidirbo ir liko patenkini. Neabejoju, kad pasinaudos ir dar viena galimybe“, – teigė M.Balčiūnas.

Pasak jo, viltis LKF deda ir į savivaldą. „Kalbamės su dviejų didžiųjų miestų savivaldybėmis. Finansiškai tokį turnyrą labiausiai apsimokėtų rengti didžiausioje arenoje, t.y. Kaune“, – pridūrė M.Balčiūnas.

Kalbina rusus atsitraukti

Pagrindine konkurente organizuoti turnyrą LKF laiko Rusiją. „Sunkiai įsivaizduoju, kad atrankos turnyras būtų iškeltas į kitą žemyną, kadangi būtent Europoje vyks olimpiada“, – sakė M.Balčiūnas.

Pasak LKF vadovų, Makedonijos ir Graikijos federacijų atstovai jau patvirtino, kad konkurse dėl atrankos varžybų šios šalys nedalyvaus. Panašų pažadą LKF siekia išpešti ir iš Rusijos.

„Kokius argumentus pateikiame, bandydami juos įtikinti? Sakome, kam jiems tas galvos skausmas, jei jį galime prisiimti mes. Mes turime struktūras, žmones, arenas, sirgalius, esame ką tik pravedę  Europos čempionatą. Atstumas jiems nedidelis, o Lietuvoje rusams žaisti visuomet smagu. Lietuvos sirgaliai vertina Rusijos komandą“, – teigė M.Balčiūnas.

Pasak jo, tikimybė, kad rusai nusileis lietuvių prašymui, yra „50 ant 50“.

„Pinigų jie turi žymiai daugiau, viskas atsiremia į jų geranoriškumą“, – pridūrė M.Balčiūnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek