TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mindaugo Balčiūno atsakas Liutaurui Varanavičiui: galvokite apie futbolą, o ne kovokite su krepšiniu

Liutauras Varanavičius ir Mindaugas Balčiūnas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Liutauras Varanavičius ir Mindaugas Balčiūnas
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Futbolo ir krepšinio federacijos skirtingai žiūri į realybę. Krepšininkai futbolininkams pavydi biudžeto ir UEFA paramos, futbolininkai krepšininkams – valstybinio finansavimo.

Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius prieš savaitę duotame interviu teigė, kad pasiruošimas Europos vyrų krepšinio čempionatui kirto per kišenę Lietuvos futbolui.

Krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas šalies futbolo vadovui atkirto sakydamas, jog milžinišką paramą iš UEFA gaunančiai futbolo federacijai verkšlenti nedera.

* * *

Liutauras VARANAVIČIUS: „Valstybė turėtų statyti ne tik krepšinio arenas“
Lietuvos futbolo federacijos prezidentas

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Liutauras Varanavičius
Š.Mažeikos/BFL nuotr./Liutauras Varanavičius

„Futbolo federacija šiandien užsiima masiniu futbolu, Futbolo federacija stato ir pati investuoja į objektus Lietuvoje. Pastaruosius septynerius metus Futbolo federacijos investicijos siekė apie 25 mln. litų. Ir mes neprašome, kad mums duotų tiek pat, kiek duoda krepšiniui, nes suprantame, kad krepšinis iš tarptautinių organizacijų negauna tiek, kiek mes. Bet mes prašome, kad prie mūsų investicijų valstybė prisidėtų tokia pačia suma, kokią mes investuojame. Antras dalykas – nuo visų šitų pinigų, kuriuos mes investavome, mes dar papildomai sumokame pridėtinės vertės mokestį. Vadinasi, jei mes investavome 25 mln. litų dovanodami savivaldybių mokykloms, sporto organizacijoms dangas, aikšteles ar kt., papildomai dar sumokėjome 5 mln. litų PVM. Mes prašome, kad mums nors tą sumą grąžintų, kurią mes mokesčiais sumokėjome valstybei, nesinaudotų, o kam nors dovanotų.

Krepšinio federacija nė vienos arenos, nė vienos aikštelės pati nestatė. Tai tada tegu prioritetai būna vienodi. Tegu valstybė stato, investuoja ir į futbolo infrastruktūrą. Mes juk nesame kalti, kad „FIBA Europe“ ar pati FIBA nenori investuoti pinigų į krepšinį.

Krepšinio federacija nė vienos arenos, nė vienos aikštelės pati nestatė. Mes įrengėme 50 aikštelių prie mokyklų, mes įrengėme aikščių, kurias naudoja visos sporto šakos: tiek regbininkai treniruojasi, tiek rankininkai. Mūsų įkurtose aikštelėse galima netgi krepšinį žaisti. Į tai mes investuojame. O valstybės pinigai investuojami į koncertų arenas. Nes tenai sporto nebus. Ten sportas tikrai negali konkuruoti. Aš nemanau, kad vaikų futbolo komanda gali išsinuomoti tokiomis sąlygomis „Siemens“ areną. Na, „Siemens“ – dar ne pats blogiausias variantas. Mes gavome Kauno arenos pasiūlymą, tai mums tikrai geriau ieškoti mokyklos salės, negu sportuoti ten. Niekas negalės sumokėti tokių sumų, kokių prašo Kauno arenos operatoriai.

Mes negavome finansavimo 19-mečių rinktinei pasirengti Europos čempionatui. Sunervino dvejopi standartai. Krepšinio federacija gavo finansavimą jaunimo rinktinių pasirengimui, o mes kažkodėl – ne. Nors čempionatas vyks 2013-aisiais Lietuvoje ir mes tikrai norėtume gerai jame pasirodyti. Pačiam čempionatui rengti mes iš valstybės neprašome nė cento, nes ne mes UEFA mokame, o UEFA sumoka rengimo išlaidas. Tad keista, kad Vyriausybė negalėjo sukrapštyti 100 tūkst. litų mūsų komandai pasirengti.

Jeigu yra bendros taisyklės, kad valstybė padeda jaunimo rinktinėms Europos ir pasaulio čempionatuose, kur dalyvauja mūsų sportininkai, tai kodėl, kai Lietuvoje vyksta Europos jaunimo krepšinio čempionatas, valstybė paremia pasirengimą, o kai futbolo – neparemia? Kur argumentacija? Mes tik kalbame, kad taisyklės turi būti vienodos visiems.

* * *

Mindaugas BALČIŪNAS: „Futbolas ir krepšinio metais nėra nuskriaustas“
Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius

„Pradėkime nuo to, kad mums futbolas labai patinka, kitaip nei futbolininkams krepšinis. Ir mes jam linkime tiktai gero, mes labai norime, kad futbolas atsigautų. Mano asmeninė nuomonė: tol, kol futbolas ne apie futbolą galvos, bet kovos su krepšiniu, tol jie tokiose pačiose pozicijose ir bus.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Mindaugas Balčiūnas
Š.Mažeikos/BFL nuotr./Mindaugas Balčiūnas

Mes svajojame turėti tokį finansavimą, kokį turi Futbolo federacija. Turėdami tokį biudžetą, mes patys sales statytume. Mums nereikėtų verkti, skųstis, kaltinti ir pan.

Noriu pasakyti, kad ta jų minima jaunimo rinktinė kainuoja 150 tūkst. litų, iš jų 100 tūkst. litų eina iš privačių rėmėjų ir apie 50 tūkst. litų – iš valstybės. Tad apie kokią skriaudą futbolui dėl jaunimo rinktinių galima kalbėti? Kai mūsų rinktinei – pernykštei Europos čempionei – skyrė 50 tūkst. litų! Man graudu kalbėti, kai sporto žmogus gina save tokiais teiginiais.

Tol, kol futbolas ne apie futbolą galvos, bet kovos su krepšiniu, tol jie tokiose pačiose pozicijose ir bus. Jeigu pasigilinsime į krepšinio ir futbolo reikalus, tai pamatysime, kad futbolas ir krepšinio metais tikrai nėra nuskriaustas. Galbūt eilutės kitaip išdėliotos. Pernai mes iš sporto biudžeto fondo gavome apie 2,7 mln. litų valstybinių pinigų federacijos reikmėms, tai tiek gavom pernai – po vienų iš sėkmingiausių metų. Jeigu futbolui surinktume iš visų eilučių, sakykim: sporto klubeliams, lygoms, tai jie juk gauna nė kiek ne mažiau iš valstybės, iš sporto fondų, biudžeto. Jų teiginiai „baltais siūlais susiūti“ ir akivaizdžiai matyti, kad pačiame futbolo mechanizme yra bėdų, o ne aplinkinius reikia kaltinti. Mes toliau dirbsime savo darbą, gyvensime ir nesiskųsime.

Aš nežinau, ar ponas L.Varanavičius žino, ar ne, bet visą žiemą Šiaulių arenoje – taip pat ir kitose arenose – žaidžiamas futbolas. Todėl jei kas nors mano, kad arenos statomos vien krepšiniui, tai labai siaurai viską supranta. Tai yra ir kultūra, ir menas, ir visos sporto rūšys. Rankininkai žaidžia. Kas trukdo tinklininkams žaisti? Tai kuo kaltas tas krepšinis? Kaip tik galėtų pasidžiaugti, kad krepšinis padeda proveržiui visoje sporto infrastruktūroje. O dėl stadiono nebuvimo, tai palaukit...

Atsiprašau, bet turėdami tokį finansavimą, kokį turi jie, mes – Krepšinio federacija – tikrai pasikeistume S.Dariaus ir S.Girėno stadiono dangą be problemų. Aš nenoriu skaičiuoti svetimų pinigų, bet kiek jie iš UEFA gauna ir pan., tai mes geriausiais laikais net arti to nebuvome.“

* * *

FAKTAI. Lietuvos futbolo federacija teigia per septynerius metus į futbolo infrastruktūrą investavusi apie 25 mln. litų ir sumokėjusi 5 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio. *** Įvairiems Krepšinio federacijos projektams šiemet skirta apie 2,7 mln. litų iš valstybės biudžeto. Futbolo federacijos projektams skirta per 628 400 litų. *** Lietuvos krepšinio federacija 2009 m. rengė jaunučių, 2010 m. – jaunių Europos čempionatus, šiemet rengs suaugusiųjų Europos čempionatą, 2015 m. (kartu su Baltarusija) pretenduoja rengti Europos moterų pirmenybes. Lietuvos futbolo federacija 2013 m. rengs 19-mečių Europos pirmenybes.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 24sek