2015 01 15

MKL „Olimpinė taurė“: dviejų komandų lyderystė ir du naudingiausi žaidėjai

Po šventinės pertraukos toliau tęsėsi „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ vyriausiųjų čempionatas. Jaunimo čempionate (gim. 1996 m.), kuris vadinasi „Olimpinė taurė“, po 8 turų – dvivaldystė. Lygoje pirmauja po 6 pergales turinčios Vilniaus krepšinio mokyklos ir Palangos sporto centro komandos. Šiame ture įspūdingus pasirodymus surengė M.Kuprijanovas ir T.Zdanavičius, kurie tapo naudingiausiais turo žaidėjais.
Tomas Zdanavičius
Tomas Zdanavičius / mkl.lt

„Olimpine taurė“ – tai po pertraukos organizuojamas dvyliktokų čempionatas, nes seniau tokio amžiaus jaunieji krepšininkai būdavo priversti baigti krepšinio mokyklas. Prieš šį sezoną atnaujinto čempionato ambasadoriumi tapo legendinis Lietuvos krepšininkas ir olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis.

Turnyro lentelėje į pirmą poziciją pakilo Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai (6/2). Gintauto Reginos auklėtiniai 72:57 įveikė iki tol pirmavusius Kauno krepšinio mokyklos „Perkūnas“ komandos „Vytrita“ krepšininkus (5/3). Po dviejų kėlinių vilniečiai šiame mače atsilikinėjo 4 taškais, tačiau trečiame perėmė rungtynių kontrolę, išlygino rezultatą, išsiveržė į priekį ir pasiekė pergalę.

Nugalėtojų gretose Vytautas Saulis surinko 17 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o Kristupas Totoris pridėjo 14 taškų ir 8 atkovotus kamuolius. „Perkūno“ komandoje Tadas Žūtautas surinko 18 taškų ir sugriebė 8 atšokusius kamuolius, o Martynas Zigmantavičius pridėjo 7 taškus.

„Olimpine taurė“ – tai po pertraukos organizuojamas dvyliktokų čempionatas, nes seniau tokio amžiaus jaunieji krepšininkai būdavo priversti baigti krepšinio mokyklas.

Puikią pergalę, kuri buvo antroji šiame sezone, iškovojo Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro komanda (2/6). Panevėžiečiai išvykoje 72:68 palaužė Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro komandą (4/4). Susitikimo pabaigoje „saboniukai“ pakilo į lemiamą šturmą, tačiau pakeisti rungtynių eigos jiems nebepavyko.

Nugalėtojus į priekį vedė Medas Kuprijanovas, kuris įmetė 30 taškų ir atkovojo 19 kamuolių. 13 taškų pridėjo Aurimas Davidonis. Kauniečių gretose Justas Vazalis surinko 20 taškų, o Arnoldas Januška pridėjo 17.

„Pergalę padėjo pasiekti geras nusiteikimas ir kovingumas, – po mačo sakė Panevėžio KKSC į pergalę vedęs M.Kuprijanovas. – Su „saboniukais“ visada sunku rungtyniauti, jie taiko kibią gynybą, kurią sunku įveikti. Šis sezonas mums nėra pats sėkmingiausias. Trūksta susižaidimo aikštėje, nors puikiai sutariame už aikštės ribų, tačiau to pritrūksta aikštelėje. Žinoma, sieksime kuo aukštesnės vietos, dar liko nemažai rungtynių. Po šios pergalės mūsų rezultatai turėtų pagerėti, įrodėme, kad galime žaisti ir laimėti prieš stiprias komandas“.

Šeštą pergalę „Olimpinės taurės“ turnyre iškovojo Palangos sporto centro „Lalila“ komanda (6/2), kuri kaunasi dėl pirmosios vietos turnyro lentelėje. Regimanto Juškos treniruojami pajūrio krepšininkai namuose 77:69 nugalėjo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ auklėtinius (3/5). Po trijų kėlinių aikštės šeimininkai priekyje buvo vos 1 tašku, tačiau sėkmingai sužaistos paskutinės 10 minučių leido švęsti pergalę.

„Marčiulioniukų“ ekipoje puikiai sužaidė Tomas Zdanavičius. Vidurio puolėjas pelnė 28 taškus ir atkovojo 15 kamuolių. 24 taškus pridėjo Mantas Pigaga. Šiauliečių gretose Augustas Pampikas surinko 30 taškų, o M.Margis įmetė 16 ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojų gretose Ernestas Bružas pelnė 23 taškus, atkovojo 10 ir perėmė 6 kamuolius. Rokas Mažionis pridėjo 15 taškų ir 17 atkovotų kamuolių. „Aisčių“ gretose Jurgis Čėsna įmetė 22 taškus, o Lukas Tumpa – 12.

Pergalę pasiekė ir Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos „Blancomet“ komanda. Vilniečiai išvykoje 84:81 palaužė Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ ekipą. Likus 10 sekundžių šiaulietis Mantas Margis tolimu metimu galėjo išlygino rezultatą, tačiau jo šūvis buvo netaiklus.

Jaunimo čempionato „Olimpinės taurės“ turnyro lentelės viršuje dvivaldystė. Pirmauja po 6 pergales turintys Vilniaus KM ir Palangos SC krepšininkai. Trečioje vietoje rikiuojasi „Perkūnas“, laipteliu žemiau – „saboniukai“, o ant penktojo laiptelio – Š.Marčiulionio KA. 3 pergales iškovoję „Aisčiai“ užima šeštą poziciją, 2 pergalę iškovoję panevėžiečiai – septinti, o 1 pergalę šį sezoną turinti Šiaulių KA „Saulė“ užima aštuntą poziciją.

Naudingiausiais aštunto turo žaidėjais tapo du krepšininkai. Po 38 naudingumo balus surinko Panevėžio KKSC lyderis Medas Kuprijanovas ir Š.Marčiulionio KA žaidėjas Tomas Zdanavičius.

M.Kuprijanovas mače su „saboniukais“ per 36 minutes pelnė 30 taškų (9/15 dvitaškiai, 0/1 tritaškis, 12/17 baudos), atkovojo 19 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavo metimą.

„Aš pats pajutau žaidimą, treneris ir komandos draugai suteikė daug progų, aikštėje jaučiausi gerai, – sakė 38 naudingumo balus surinkęs M.Kuprijanovas. – Individualių pasirodymų nesureikšminu, tačiau, manau, kad tai buvo geriausios šio sezono rungtynės. Net neabejoju, kad šis čempionatas labai reikalingas. Anksčiau žaidėjai nesulaukę profesionalių klubų pasiūlymų jau turėdavo mesti krepšinį, o dabar jie gali rungtyniauti. Tai papildomi metai jauniems žaidėjais parodyti save“.

T.Zdanavičius susitikime su „Saulės“ krepšininkais per 38 minutes pelnė 28 taškus (13/23 dvitaškiai, 2/3 baudos), atkovojo 15 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 2 metimus blokavo.

„Olimpinės taurės“ komandos IX turą pradės sausio 21 dieną.

Savo kovas tęsia ir Jaunimo čempionato II diviziono dalyviai, kur pergales šventė Plungės sporto ir rekreacijos centras, Joniškio sporto centras, Akmenės sporto centras, Rokiškio kūno kultūros ir sporto centras ir Molėtų sporto centras.

Plungės SRC – Mažeikių SM 70:65
Joniškio SC – Radviliškio ŠSPC 79:70
Skuodo KKSC – Akmenės SC 73:118
Ukmergės SC – Rokiškio KKSC 56:75
Molėtų SC – Kazlų Rūdos SC 76:67

„Olimpinės taurės“ II diviziono komandos kovas tęs sausio 18 dieną.