Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moksleivių varžybos – pagal Lietuvoje vyksiančio Europos vyrų krepšinio čempionato modelį

Krepšinio kamuolys
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Krepšinio kamuolys
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje pristatytas bendrojo lavinimo mokyklų vaikinų krepšinio čempionatas „Manija“. Šias varžybas organizuos Moksleivių krepšinio lyga (MKL) kartu su „Eurobasket 2011“ organizaciniu komitetu ir užsienio šalių ambasadomis Lietuvoje. Čempionatas „Manija“ bus vykdomas pagal Lietuvoje vyksiančio Europos vyrų krepšinio pirmenybių modelį.

„Tai bus aukšto lygio varžybos, kadangi jose netruks krepšininkų, rungtyniaujančių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ar Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatuose, – pasakojo Moksleivių lygos vadovas Dainius Čiuprinskas. – Mūsų vienas tikslų yra siekti glaudesnio bendradarbiavimo su atvykstančių šalių komandomis ir jų aistruoliais. Norime, kad rinktines palaikytų ne tik iš jų šalies atvykę sirgaliai, bet ir mokyklos, kurios rungtyniaus su tos valstybės pavadinimu. Tikimės, kad rinktinių sutiktuvės bus surengtos tose mokyklose. Vyktų tokie bendri mainai, kurie skatintų platesnį bendravimą.“

24 geriausios Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos spaudos konferencijoje, pagal geografinius regionus, ištraukė šalį, kuriai jie atstovaus naujame „Manijos“ čempionate. Mokykloms padės Europos vyrų čempionato valstybių – dalyvių ambasados Lietuvoje.

Ambasados ne tik palaikys jų šalis išsitraukusias mokyklas, bet ir organizuos juose šventes ir skatins visokeriopą bendradarbiavimą. Ambasados nori, kad lietuviai palaikytų ne tik savo šalies rinktinę, bet suburtų ir kitų valstybių palaikymo grupes.

„Labai džiaugiamės, kad šis procesas į savo gretas įtrauks ir jaunimą. Mes taip pat galėsime pristatyti savo šalį jaunai Lietuvos kartai. Tikimės, kad ta mokykla, kuri išsitraukė Ukrainos vardą (Šilutės pirmoji gimnazija –  red. past.) palaikys mus ir Europos čempionato metu, – sakė Ukrainos ambasados pirmasis sekretorius Olegas Dolgichas. – Mūsų šaliai tai bus puiki pamoka prieš 2012 metų Europos futbolo čempionatą. Juk Lietuva maža šalis, o tokiomis puikiomis atrakcijomis sugebės pritraukti begalę jaunimo. Tikimės tai pritaikyti pas save.“

MKL direktorius atskleidė, kad ambasados ne tik palaikys jų šalis išsitraukusias mokyklas, bet ir organizuos įvairias šventes. Geriausiai pasirodžiusios mokyklos turės galimybę apsilankyti „savo“ komandos rungtynėse, o paties laimingiausiems gal net pavyks susitikti ir pabendrauti su užsienio rinktinėmis.

Savo triumfą mokyklų čempionate pasiryžusi pakartoti Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija. Jaunieji sostinės krepšininkai nugalėtojų sosto neužleidžia keletą metų iš eilės.

„Šiemet bus žymiai sunkiai. Nors ir turime daug gerų žaidėjų, ne visus galime pasikviesti į komandą. Mūsų lyderis Jonas Valančiūnas finalo ketverte nežaidė, veikiausiai nerungtyniaus iš šiemet. Turime ir kitų neblogų žaidėjų. Tačiau, čia ne profesionalus klubas, negalime daugybę metų išlaikyti tokią pačią sudėtį. Vaikai keičiasi kasmet. Tikimės į finalo ketvertą patekti“, – vylėsi M. Biržiškos krepšinio mokyklos treneris Jonas Ramaška.

Moksleivių čempionatas, kuriame varžysis 1992 metais gimę ir jaunesni krepšininkai, vyks iki gegužės mėnesio pirmo savaitgalio. Jauniausi šalies krepšininkai mėgins spėti Europos čempionato dalyvių rikiuotę.

„Dar prieš prasidedant Europos čempionatui žinosime jo nugalėtoją. Bandysime nuspėti ateitį. Kaip per pasaulio futbolo čempionatą tai darė aštuonkojis, taip šį kartą mes tai darysime. Gal tapsime pranašais“, – juokavo MKL direktorius Dainius Čiuprinskas.

Moksleivių vaikinų krepšinio čempionato „Manija“ dalyviai bus aprengti „Tūtos“ aprangomis, kurias puoš mokyklos ištrauktos šalies vėliavos spalvos ir pavadinimas. Visoms turnyre dalyvaujančioms komandoms „Molten“ dovanojo kamuolius.

Burtų rezultatai:

III etapas – B pogrupis („Eurobasket 2011“ A grupė, Panevėžys)

1. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija – Ispanija
2. Ukmergės Antano Smetonos gimnazija – Lenkija
3. Molėtų gimnazija – Turkija
4. Panevėžio Minties gimnazija – Didžioji Britanija
5. Kupiškio Lauryno Stuokos–Gucevičiaus gimnazija – Vengrija
6. Ignalinos rajono gimnazija – Lietuva

III etapas – C pogrupis („Eurobasket 2011“ B grupė, Šiauliai)

1. Joniškio Aušros gimnazija – Italija
2. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija – Izraelis
3. Kauno Gedimino vid. m–kla – Prancūzija
4. Kauno Jėzuitų gimnazija – Vokietija
5. Kauno raj. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija – Serbija
6. Prienų Žiburio gimnazija – Latvija

III etapas – A pogrupis („Eurobasket 2011“ C grupė, Alytus)

1. VilkaviškioAušros gimnazija – Juodkalnija
2. Šakių Žiburio gimnazija – Bosnija ir Hercogovina
3. Druskininkų Atgimimo vidurinė mokykla – Makedonija
4. Vilniaus M.Biržiškos gimnazija – Kroatija
5. Kalvarijos gimnazija – Suomija
6. Vilniaus Šv.Kristoforo gimnazija – Graikija

III etapas – D pogrupis („Eurobasket 2011“ D grupė,Klaipėda)

1. Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija – Bulgarija
2. Plungės Saulės gimnazija – Gruzija
3. Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazija – Belgija
4. Tauragės Versmės gimnazija – Slovėnija
5. Šilutės pirmoji gimnazija – Ukraina
6. Šilalės Dariaus ir Girėno vidurinė mokykla – Rusija

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek