2011 10 19

„Montepaschi“ su Rimantu Kaukėnu ir Kšyštofu Lavrinovičiumi sugadino „Unics“ debiutą Eurolygoje

Pergale naująjį Eurolygos sezoną pradėjo du lietuvius savo gretose turinti Sienos „Montepaschi“ (Italija) ekipa, kuri D grupės rungtynėse svečiuose 79:71 (20:24, 23:20, 21:11, 15:16) palaužė Kazanės „Unics“ (Rusija) krepšininkus. Jiems šios rungtynės buvo pirmosios stipriausiame Europos krepšinio klubų turnyre.
Lynnas Greeras ir Kšištofas Lavrinovičius.
Lynnas Greeras ir Kšyštofas Lavrinovičius. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kiek sėkmingiau susitikimą pradėję aikštės šeimininkai pirmoje mačo pusėje dažniau buvo priekyje, o sužaidus šešias minutes antrajame kėlinyje po Nathano Jawai baudos metimo skirtumas tapo dviženklis – 42:32. Visgi dar iki didžiosios pertraukos Italijos čempionai spurtavo 11:2, o Bo McCalebbas tritaškiu paskutinę sekundę sumažino „Montepaschi“ atsilikimą iki minimumo – 43:44.

Antroje dvikovos pusėje aikštelėje jau dominavo Sienos klubas. Nors trečiajame kėlinyje sužaidus septynias minutes komandas dar skyrė vos taškas (52:53), du iš eilės Marco Carraretto tritaškiai padėjo svečiams gerokai atitrūkti – 64:55. Po Rimanto Kaukėno tolimo metimo ketvirtojo kėlinio viduryje Italijos čempionai įgijo dviženklę persvarą (69:59), kurios per likusį laiką Jevgenijaus Pašutino auklėtiniams panaikinti jau nepavyko.

24 minutes aikštelėje praleidęs R.Kaukėnas pelnė 14 (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 2/4, baudos 4/4) taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 4 ir prarado 3 kamuolius, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei 5 sykius pažeidė taisykles.

Kšyštofas Lavrinovičius per 24 minutes surinko 6 (dvitaškiai 1/7, tritaškiai 1/1, baudos 1/5) taškus, sugriebė 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 varžovų metimus, kartą suklydo, išprovokavo 5 varžovų pražangas bei 2 sykius prasižengė.

„Unics“: H.Domercantas 30 (tritaškiai 4/6, baudos 10/11, 7 atk. kam., 35 naud. bal.), N.Jawai 11 (9 atk. kam.), T.Lyday 9 (dvitaškiai 1/5), K.McCarthy 7.

„Montepaschi“: B.McCalebbas 17, R.Kaukėnas 14, D.Andersenas 13 (dvitaškiai 2/8), N.Zisis 9.