2011 11 30

Moterų Eurolyga: „VIČI-Aistėms“ turkės per stiprios

Be Sandros Linkevičienės žaidusioms Kauno „VIČI-Aistėms“ nepavyko savo aikštėje atsirevanšuoti Stambulo „Galatasaray MP“ komandai už nesėkmę pirmajame moterų Eurolygos turnyro rate. Kaunietės nusileido varžovėms rezultatu 66:84 (13:19, 16:26, 14:20, 23:19).
Rungtynių akimirka / R.Dačkaus/Fotodiena.lt nuotr.

Po lygios rungtynių pradžios, „Galatarasay MP“ spurtavo pirmojo kėlinuko pabaigoje ir susikrovė 8 taškų persvarą po Dianos Taurasi metimo – 8:16. Puikiai pirmąsias 10 minučių žaidusi Tatsiana Likhtarovič tolimu metimu sumažino komandos atsilikimą iki 5 taškų.

Tik antrajame kėlinuke aikštelėje pasirodžiusi Ivanka Matovič išnaudojo savo ūgį ir ėmė rinkti taškus metimais iš po krepšio. „VIČI-Aistės“ pakeitė gynybos sistemą, tačiau varžovės įmesdavo net labai sudėtingus metimus.

Isil Alben pataikė du tritaškius iš eilės, vieną iš jų – viena ranka nuo lentos, baigiantis atakai skirtam laikui, Tina Charles pridėjo dvitaškį. „Galatarasay MP“ persvara išaugo iki 17 taškų – 20:37.

„VIČI-Aistėms“ prieš didžiąją pertrauką po taiklių Aijos Putninos ir Vaidos Sipavičiūtės metimų pavyko sumažinti atsilikimą iki 12 taškų, tačiau gynyboje kaunietės nesugebėjo sustabdyti T. Charles.

Antrąją rungtynių pusę „VIČI-Aistės“ pradėjo pagerinta gynyba ir 8:0 (38:47) laimėta atkarpa. Be to, ketvirtą kartą prasižengė D. Taurasi. Po Stambulo komandos trenerių paprašytos minutės petraukėlės kaunietės dukart suklydo ir buvo nubaustos – 38:56. „Galatasaray MP“. Baigiantis kėlinukui, R. Valentienė buvo nubausta nesportine pražanga. Po Epiphanny Prince baudų metimų varžovių persvara perkopė 20 taškų ribą.

Per likusias 10 minučių keletą kartų skirtumas  sumažėjo iki 17 taškų, po taiklių tolimų kauniečių metimų. Tačiau dvikovos pabaigoje „Galatasaray MP“ dar kartą spurtavo ir pirmavo 60:84. Per paskutinę minutę Courtnay Pilypaitis pelnė 4 taškus rinko tik „VIČI-Aistės“.

„VIČI-Aistėms“ T. Likhtarovič pelnė 17, A. Kemežys – 10, R. Valentienė – 9 taškus. „Galatasaray MP“ komandai E. Prince surinko 16, I. Alben – 15 taškų.