2011 06 27

Lietuvos krepšininkės pralaimėjo Čekijai ir ketvirtfinalyje kausis su Europos čempionėmis

Lietuvos krepšinio rinktinė pralaimėjimu baigė antrąjį Europos krepšinio čempionato etapą. Kovoje dėl pirmosios vietos E grupėje lietuvės 59:63 (22:14, 14:21, 8:14, 15:14) pralaimėjo pasaulio vicečempionei Čekijai. Lietuvos krepšininkės grupėje liko antros ir ketvirtfinalyje susitiks su čempionių titulą ginančia Prancūzijos rinktine.
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė / fibaeurope.com nuotr.

Ketvirtfinalio rungtynes su Prancūzija Lietuvos krepšininkės žais ketvirtadienį 21.30 val.

Pirmojo kėlinio pradžioje nė vienai rinktinei nepavykdavo atitrūkti ir įgyti apčiuopiamesnę persvarą. Tik pirmajam ketvirčiui artėjanč link pabaigos ir lietuvėms pirmaujant 16:14 surengė mažą spurta 6:0 ir prieš antrąjį kėlinį įgyjo 8 taškų persvarą.

Antrajame kėlinyje lietuvės papuolė į duobę ir išvaistė turėtą 12 taškų persvarą. Net penki čekių tritaškiai iš 12 pasiekė tikslą, o Čekijos komandos puolimą tempė dvi krepšininkės. Lietuvėms nepavyko apsiginti prieš K.Elhotovą ir E.Viteckovą , kurios kartu pelnė 27 iš 35 Čekijos komandos pelnytų taškų.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos komanda vėl strigo priešininkių gynybos gniaužtuose. Prarastos iniciatyvos nesisekė susigrąžinti, o prabėgus penkioms minutėms lietuvės tebuvo pelniusios vieną tašką. Atkarpą 1:10 laimėjusios Čekijos krepšininkės įgijo šešių taškų pranašumą (37:43). Antroje kėlinio dalyje lietuvės kiek sėkmingiau rezgė atakas (39:43, 41:45, 43:46), tačiau per dešimt minučių įmetė 8 taškus ir prieš lemiamą ketvirtį nuo čekių atsiliko 5 taškais (44:49).

Paskutinį ketvirtį lietuvės pradėjo kiek susikausčiusios. Po taiklaus tritaškio metimo E.Viteckovos, komandas skyrė aštuoni taškai, tačiau lietuvės nepalūžo. Tris taškus po ilgos pertraukos pataikė R.Valentienė (49:52), čia pat du taškus pridėjo G.Petronytė ir komandas skyrė vienas taškas. Persvarą į savo rankas Lietuva susigrąžino įpusėjus kėliniui (54:52), tačiau po to vėl leido varžovėms surengti spurtą 6:0. (54:58).

Paskutines kėlinio minutes lietuvaitės taškus pelnė nuo baudų metimo linijos ir skirtumas pamažu mažėjo (55:58, 56: 58, 57:58).  Vis dėlto E.Viteckovos tritaškis sugrąžino čekėms keturių taškų pranašumą, kurio lietuvės nesugebėjo panaikinti. Per paskutinę ataką visi trys lietuvaičių tritaškiai skriejo pro šalį ir Čekijos komanda šventė labai svarbią pergalę.

Statistika:

Lietuva: Aušra Bimbaitė 15 (8 atk.kam., 3/8 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai,3/4 baudos), Gintarė Petronytė 11 (5 atk.kam., 3/8 dvitaškiai, 5/6 baudos), Sandra Linkevičienė 9 (7 atk.kam.), Marina Solopova, Rima Valentienė ir Vaida Sipavičiūtė (6 atk.kam.) po 6, Agnė Abromaitė 3, Eglė Šulčiūtė 2, Giedė Paugaitė 1.

Čekija: Eva Viteckova 26 (7 atk.kam., 5/12 dvitaškiai, 4/10 tritaškiai, 4/4 baudos), Katerina Elhotova 15, Ilona Burgrova (11 atk.kam.) ir Petra Kulichova (7 atk.kam.) po 8.

Dvitaškiai: Čekija 15/46 (33 proc.) – Lietuva 12/38 (32 proc.)

Tritaškiai: Čekija 7/18 (39 proc.) – Lietuva 6/25 (24 proc.)

Baudų metimai: Čekija 12/13 (92 proc.) – Lietuva 17/22 (77 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Čekija 45 – Lietuva 42

Rezultatyvūs perdavimai: Čekija 15 – Lietuva 11

Klaidos: Čekija 10 – Lietuva 8

Perimti kamuoliai: Čekija 4 – Lietuva 3

Blokai: Čekija 5 – Lietuva 2.

Čekijos rinktinė FIBA pasaulio reitinge užima 4 vietą, Lietuvos – 17-ą. Paskutinį kartą Čekija ir Lietuva kovojo 2007 m. Europos moterų krepšinio čempionate. Tuomet kovą dėl 5-osios vietos triuškinančiu rezultatu 93:54 laimėjo čekės.

Primename, kad tiesioginį kelialapį į 2012-ųjų Londono olimpines žaidynes iškovos tik Europos čempionės, o antrąją-penktąją vietas užėmusios komandos kovos atrankos turnyre.

1 kėlinys 1min.

Lietuvos krepšininkės rungtynes pradeda tokiu startiniu penketu: G.Petronytė, A.Šulčiūtė, R.Valentienė, A.Bimbaitė ir S.Linkevičienė.

Pirmasis A.Bimbaitės bandymas pelnyti tris taškus nepasiekia tikslo, tačiau po čekių klaidos lietuvės vėl rezga savo ataką.

Pirmuosius du taškus pelno ir lietuvių sąskaitą atidaro G.Petronytė.

1 kėlinys 2min.

Čekės išlygina rezultatą (2:2), tačiau dar du taškus šįkart baudos metimais pelno G.Petronytė.

Taiklus tritaškis metimas. Į Lietuvos rinktinės krepšį. (4:5).

1 kėlinys 3min.

Varžovę pergudrauja ir šeštąjį tašką iš eilės pelno aukštaūgė G.Petronytė. (6:5).

Toliau aikštelėje siaučia Gintarė. Dar du jos taškai ir lietuvės įgija trijų taškų pranašumą.

1 kėlinys 4min.

A.Bimbaitė – trys taškai. Visgi nespėja lietuvės apsiginti ir persvara siekia du taškus 11:9.

1 kėlinys 6min.

Tęsiasi rezultatyvus krepšinis: tritaškiu metimu čekės persvėrė rezultatą, tačiau lietuvės įmetė du taškus, o netrukus R.Valentienė smeigė dar vieną tritaškį. 16:12.

1 kėlinys 8min.

Keturių taškų skirtumas komandas skyrė sužaidus kiek daugiau nei septynias minutes. Lietuvės apsigina, o V.Spavičiūtė pelno dar du taškus ir Lietuvos rinktinės persvara išauga iki 6 taškų. Pirmoji minutės pertraukėlė.

Naujienos iš kitų rungtynių mūsų grupėje:

Trečiąją pergalę iškovojo ir išsaugojo galimybes užimti antrąją vietą Europos vicečempionės Rusijos krepšininkės, 62:59 (8:20, 14:7, 21:19, 19:13) palaužusios Didžiosios Britanijos ekipos pasipriešinimą.

1 kėlinys 9min.

Sėkminga gynyba, sėkmingas puolimas: 22:14.

1 kėlinys 10min.

Aidi pirmojo kėlinio arena. Paskutinėje atakoje M.Sauliūtė nepataiko iš vidutinio nuotolio, tad komandas skiria tie patys šeši taškai.

2 kėlinys 1min.

Antrąjį kėlinį čekės pradeda taikliais baudų metimais. Skirtumas mažėja iki keturių.

2 kėlinys 2min.

A.Bimbaitė švysteli dar vieną tritaškį ir tampa rezultatyviausia mūsų komandos žaidėja. Jos sąskaitoje - 8 taškai.

2 kėlinys 3min.

Antrajame kėlinyje prabėga dvi minutės, o skirtumas auga. Du S.Linkevičienės taškai ir plius 9. (27:16).

2 kėlinys 4min.

Atkarpą 4:0 laimi čekės, tirpdydamos skirtumą iki septynių taškų.

2 kėlinys 5min.

Po du taškus baudų metimais pelno ir lietuvės, ir čekės. 29:22.

2 kėlinys 6min.

Taškus lietuvaitės pelno nuo baudų metimo linijos. Po du taškus įmeta S.Linkevičienė ir G.Petronytė, o skirtumas pirmą kartą tampa dviženklis: 33:22.

2 kėlinys 8min.

K. Elhotova pataiko iš toli, vėliau čekės apsigina tris kartus iš eilės, tačiau ir pačios puola nesėkmingai 33:25.

2 kėlinys 9min.

Ilgą taškų sausrą nutraukia M.Solopova, ji pataiko iš toli, nors čia pat čekės atsako tuo pačiu ir kėlinio antroje pusėje perima iniciatyvą į savo rankas. 36:30.

2 kėlinys 10min.

Nebespėja gynyboje mūsų merginos ir skirtumas nuo 11 sumažėja iki minimumo 36:35.

Paskutinę atkarpą čekės laimi 8:0 ir du kėliniai baigiasi minimaliai Lietuvos komandos persvara 36:35. Net 16 taškų čekėms pelnė E. Vitecková.

3 kėlinys 1min.

Trečiąjį kėlinį taikliu dvitaškiu pradeda čekės ir jos po ilgos pertraukos persveria rezultatą 36:37.

3 kėlinys 3min.

Nesiklijuoja lietuvaitėms puolimas ir trečiojo kėlinio pradžioje. Dar du taškus įmetusios čekės turi dviejų taškų pranašumą. 37:39.

3 kėlinys 5min.

Mūsų merginos kėlinyje tepelnė vieną tašką, o čekės jau įmetė aštuonis ir atitolo nuo lietuvių: 37:43.

3 kėlinys 6min.

Psichologiškai svarbūs du lietuvių taškai. Skirtumas mažėja iki šešių.

3 kėlinys 7min.

Lietuvės be atsako pelno 4 taškus ir skirtumas mažėja iki keturių taškų 41:45.

3 kėlinys 9min.

Po A.Bimbaitės dvitaškius skirtumas mažėja iki trijų, tačiau čia pat čekės įmeta du taškus ir dar išprovokuoja lietuvių pražangą.

4 kėlinys 1min.

21-ąjį tašką savo komandai tritaškiu metimu pelno E. Vitecková ir skirtumas išauga iki aštuonių taškų.

4 kėlinys 4min.

Tris taškus po ilgos pertraukos pelno R.Valentienė, čia pat du taškus pridėjo G.Petronytė ir teliko vienas taškas: 51:52.

4 kėlinys 5min.

Lietuvės pagaliau susigrąžina turėtą pranašumą. Iš toli pataiko M.Solopova 54:52.

4 kėlinys 7min.

Šešis taškus iš eilės pelniusios čekės vėl priekyje 58:54 ir iki mačo pabaigos lieka kiek daugiau nei dvi minutės.

4 kėlinys 8min.

Minus trys 55:58. Lieka dvi minutės.

4 kėlinys 9min.

Minus du. Lieka pusantros minutės.

Paskutines kėlinio minutes lietuvaitės taškus pelnė nuo baudų metimo linijos ir skirtumas pamažu mažėjo (55:58, 56: 58, 57:58).

4 kėlinys 10min.

Atsiliekame dviem taškais 59:61.

Rungtynes lietuvės pralaimi 59:63, o per paskutinę ataką visi trys lietuvaičių tritaškiai skriejo pro šalį. Ketvirtfinalyje Lietuvos lauks galinga Prancūzijos rinktinė.