Namų sienos serbams nepadėjo – „Lietuvos rytas“ ir vėl įveikė „Partizan“ 85:76

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Belgrado „Partizan“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Belgrado „Partizan“
0

Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir išvykoje rado jėgų palaužti serbų sirgalių armijos palaikomą Belgrado „Partizan“ bei jau gali džiaugtis kelialapiu į Europos taurės turnyro „Last 32“ etapą. Sostinės krepšininkai pirmame E grupės antrojo rato mače palaužė Belgrado ekipą 85:76 (18:16, 20:16, 26:26, 21:18) ir su penkiomis pergalėmis bei vienu pralaimėjimu tapo savo grupės lyderiais. Serbai ir toliau lieka su vienu laimėjimu. Virginijaus Šeškaus vedama Vilniaus komanda pirmoje tarpusavio akistatoje namuose serbus sutriuškino 92:65.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Lietuvos ryto“ komanda oficialiai kelialapį į „Last 32“ etapą gali gauti jau kitame ture, jei laimės prieš Ploješčio „CSU Asesoft“, o dar vieną nesėkmę E grupėje patirs Jeruzalės „Hapoel“.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa šios dienos dvikovą su ties praraja Europos taurės turnyre stovinčiu Belgrado „Partizan“ klubu pradėjo itin sėkmingai – jau kėlinio viduryje vilniečiai pirmavo 12:2.

Atsitokėję nuo nokdauno, serbai pradėjo vytis svečius ir tai jiems pasisekė padaryti pirmojo ketvirčio pabaigoje, kai po Nikolos Milutinovo taškų rezultatas tapo lygus 16:16. Tačiau tai buvo vienintelis kartas, kai šeimininkai bent lygiai žaidė su svečiais.

Antrojo kėlinio pradžioje Vilniaus žaidėjai vėl šovė į priekį 24:16, o serbai Lietuvos klubą vijosi iki pat pabaigos. Bet sėkmingas „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjo Antano Kavaliausko darbas po krepšiais lėmė, kad „Partizan“ ir po dviejų kėlinių atsiliko – 32:38.

Antrojo kėlinio pradžioje Vilniaus žaidėjai vėl šovė į priekį 24:16, o serbai Lietuvos klubą vijosi iki pat jo pabaigos. Bet sėkmingas „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjo Antano Kavaliausko darbas po krepšiais lėmė, kad „Partizan“ ir po dviejų kėlinių atsiliko – 32:38.

A.Kavaliauskas po dviejų kėlinių buvo įmetęs 13 taškų, o didžiausia rakštimi „Lietuvos rytui“ buvo Milanas Macvanas, pasižymėjęs 14 taškų.

Po didžiosios pertraukos ir toliau vyko „katės-pelės“ dvikova: vilniečiai sugebėdavo pabėgti 6-12 taškų skirtumu, o šeimininkai tirpdė šią persvarą, tačiau nė karto nesugebėjo priartėti bent iki vieno taško skirtumo.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Lietuvos rytas“ po T.Leslie ir G.Oreliko taškų pabėgo net 13 taškų skirtumu – 75:62 ir atrodė, kad pergalė yra kišenėje.

Tačiau serbai dar pabandė surengti savotišką šturmą ir sumažino atsilikimą iki 71:78. Tačiau tai buvo viskas, ką tądien jie galėjo parodyti, – „Lietuvos rytas“ ramiai užbaigė dvikovą ir laimėjo 85:76.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 23 (7 atk. kam.), G.Orelikas 21 (6 rez. perd.), M.Gecevičius 17 (6 rez. perd.), T.Leslie 12, A.Juškevičius 8, B.Baronas ir M.Moseris – po 2.

„Partizan“: M.Macvanas 22, E.Muričius 14, M.Tepičius, N.Milutinovas  ir D.Gagičius – po 8, M.Andričius 6, A.Milutinovičius 5, V.Marinkovičius 3, B.Dallo 2.

Septintojo turo rungtynes vilniečiai lapkričio 26-ąją žais namuose su Ploješčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) ekipa, kuriai išvykoje skaudžiai pralaimėjo 83:103.

Antrosios konferencijos E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 5 1 510:457

2. Bandirmos „Banvit“ (Turkija) 4 1 408:370

3. Ploješčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) 3 2 402:389

4. Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) 2 3 353:385

5. Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) 1 4 380:402

6. Belgrado „Partizan NIS“ (Serbija) 1 5 416:466

Į kitą varžybų etapą – „Last 32“ turnyrą – pateks keturi geriausi kiekvienos grupės klubai, prie kurių prisijungs dvylika į Europos klubinio turnyro Eurolygos „Top 16“ etapą nepatekusių komandų. Tada 32 ekipos bus padalintos į aštuonias grupes po keturias.

Dvi stipriausios grupės ekipos iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą.

Europos taurės savininkas automatiškai iškovos kelialapį į 2015-2016 metų sezono Eurolygos vyrų krepšinio turnyrą.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Partizan“ – „Lietuvos rytas“ 76:85 (16:18, 16:20, 26:26, 18:21).

10 min. Serbai siekė mažinti skirtumą, tačiau galingai žaidęs A.Kavaliauskas to daryti neleido: po jo 21 taško „Lietuvos rytas“ pirmavo 83:72. Per kitas dvi atakas serbai įmetė 4 taškus, lietuviai – du. Tad „Lietuvos rytas“ laimėjo 85:76.

8 min. M.Gecevičius įmetė vieną baudą, šeimininkai atsakė dvitaškiu. Tačiau ramusis A.Kavaliauskas ir vėl padidino skirtumą iki dviženklio – 81:71.

7 min. Serbai pakilo į lemiamą šturmą – įmetė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki 69:78.

5 min. Po T.Leslie taškų Vilniaus ekipa įgijo didžiausią persvarą – 75:62. Nors oponentai atsakė dvitaškiu, tas pats T.Leslie smeigė tritaškį – 78:64.

4 min. T.Leslie įmetė vieną baudą iš dviejų, o G.Orelikas įsmeigė tritaškį ir rezultatas tapo 73:62.

2 min. Komandos „keitėsi“ taškais, tačiau laiku iššovė M.Gecevičius – įmetė tritaškį ir „Lietuvos rytas“ pabėgo 69:60. Kitoje atakoje šeimininkai sumažino skirtumą dviem taškais.

Trečiasis kėlinys: „Partizan“ – „Lietuvos rytas“ 58:64 (16:18, 16:20, 26:26).

10 min. D.Gagičius ištirpdė „Lietuvos ryto“ persvarą iki 58:62. Šeimininkai pradėjo spausti vilniečius, tačiau B.Baronas sugebėjo įmesti ir „Lietuvos rytas“ po trijų kėlinių pirmavo 64:58.

9 min. Po M.Gecevičiaus dvitaškio „Lietuvos rytas“ padidino atotrūkį iki 60:54, bet serbai ir vėl pradėjo lipti ant kulnų – 60:56.

8 min. A.Kavaliauskas padidino skirtumą iki 56:50, bet E.Muričius sugebėjo pasižymėti dviem taškais.

7 min.  Sėkmingai sužaidę atkarpą serbai sumažino skirtumą iki 4 taškų – 50:54.

6 min. M.Tepičius įmetė du tritaškius ir sumažino atsilikimą iki 45:51. Tačiau Belgrado areną nutildė tritaškį įmetęs G.Orelikas – 54:45.

5 min. Po dar vienos greitos atakos T.Leslie įkrovė kamuolį į krepšį ir „Lietuvos rytas“ įgijo 12 taškų pranašumą – 49:37.

4 min. Po greitos atakos A.Juškevičius įmetė du taškus, gavo teisę mesti baudos metimą, tačiau nepataikė – 47:37.

3 min. Serbai atsakė tritaškiu, tačiau T.Leslie ir A.Juškevičius vėl patraukė Vilniaus komandą į priekį – 45:37.

1 min. M.Gecevičius įmetė savo pirmąjį tritaškį – 41:32, varžovai atsakė dvitaškiu.

Antrasis kėlinys: „Partizan“ – „Lietuvos rytas“ 32:38 (16:18, 16:20).

10 min. B.Dallo sumažino serbų atsilikimą iki 32:36, tačiau A.Kavaliauskas žaidė pagirtinai – įmetė jau 13-ąjį tašką ir padidino atotrūkį iki 38:32.

8 min. M.Macvanas įmetė antrąjį „Partizan“ tritaškį ir sumažino atsilikimą iki 30:35.

7 min. Po A.Kavaliausko taiklaus metimo su bauda „Lietuvos rytas“ atitrūko 33:27.

6 min. Komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis. Tačiau serbas M.Andričius įsūdė tritaškį ir skirtumas sumažėjo iki 25:28.

5 min.  Ekipos sužaidė greitą atkarpą ir lengvai rasdavo kelių krepšių link – 26:20 svečių naudai.

4 min. Pirmuosius savo taškus mače įmetė M.Gecevičius, pridėjo dvitaškį T.Leslie – 24:16 pirmavo „Lietuvos rytas“.

3 min. Nė viena komanda 3 minutes negalėjo įmesti – baudomis pirmuosius taškus šiame kėlinyje pelnė A.Juškevičius.

Pirmasis kėlinys: „Partizan“ – „Lietuvos rytas“ 16:18.

10 min. N.Milutinovas išlygino rezultatą – 16:16. Paskutinėje atakoje A.Kavaliauskas įmetė dvitaškį ir vilniečiai kėlinį laimėjo 18:16.

9 min. A.Kavaliauskas apramino aistras, bet tuoj pat į lietuvio dvitaškį tuo pačiu atsakė N.Milutinovas – 14:16.

8 min. „Partizan“ padidino spaudimą, sėkmingiau pradėjo kovoti dėl kamuolių ir sumažino atsilikimą iki vieno metimo – 12:14.

7 min. Po traumos į aikštę sugrįžęs M.Mooseris ir vėl padidino skirtumą iki 10-ties taškų, tačiau M.Macvanas įmetė du taškus su bauda – 7:14.

5 min. Po A.Kavaliausko dvitaškio vilniečiai įgijo dviženklę persvarą – 12:2. Šeimininkai šiek tiek sumažino atsilikimą 4:12.

4 min. G.Orelikas įmetė vienąs po kito du tritaškius ir vilniečiai pabėgo 10:2.

3 min. E.Muričius dviem baudų metimais sumažino atsilikimą iki 2:4.

2 min. Po G.Oreliko ir A.Juškevičiaus taškų „Lietuvos rytas“ pirmavo 4:0.

„Partizan“ starto sudėtis: M.Tepičius, E.Muričius, D.Gagičius, N.Milutinovas, V.Marinkovičius.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: M.Gecevičius, A.Kavaliauskas, G.Orelikas, A.Juškevičius, T.Leslie.

-----------------------------

Virginijaus Šeškaus vedama Vilniaus komanda pirmoje tarpusavio akistatoje namuose užtikrintai nurungė serbus 92:65. Be šios pergalės „Lietuvos rytas“ E grupėje turi dar tris laimėjimus ir tik vieną pralaimėjimą – komanda su turkų „Banvit“ užima pirmąsias dvi vietas.

„Partizan“ situacija turnyre yra priešinga: Belgrado komanda įveikė vos vieną varžovę ir užima paskutinę vietą turnyrinėje lentelėje.

Tai ji padarė praėjusią savaitę, kai namie 76:69 pranoko taip pat sėkmingai žengusią Ploješčio „CSU Asesoft“.