2012 02 05

Naujoko Kyrie Irvingo vedama „Cavaliers“ ekipa patiesė NBA čempionus

Pirmojo naujokų biržos šaukimo Kyrie Irvingo vedama Klyvlendo „Cavaliers“ (9/13) ekipa savo arenoje 91:88 (15:24, 28:27, 27:13, 21:24) įveikė Dalaso „Mavericks“ (14/11) klubą.
Jasonas Terry ir Kyrie Irvingas
Jasonas Terry ir Kyrie Irvingas / „Scanpix“ nuotr.

Ketvirtajame kėlinyje, po Jasono Terry tritaškio šeimininkų deficitas buvo išaugęs iki 4 taškų (81:85), tačiau tai buvo paskutinieji Dalaso krepšininkų taškai „iš žaidimo“. Per likusias keturias dvikovos minutes svečiai prametė visus penkis metimus, o taškus rinko tik baudų metimo linijos.

Po šio tritaškio „Cavaliers“ krepšininkai trijų minučių atkarpą laimėjo 8-1 ir šeimininkai priekyje buvo per vieną tolimą metimą (89:86). Vis tik kitoje atakoje prieš J.Terry buvo prasižengta ir po jo dviejų taiklių baudos metimų skirtumas tarp komandų buvo minimalus (89:88).

Tada iniciatyvos ėmėsi K.Irvingas – pataikė metimą iš po krepšio ir padidino savo ekipos pranašumą iki 3 taškų (91:88). Per likusias 15 dvikovos sekundžių J.Terry ir Brandano Wrighto tolimi metimai skriejo pro šalį ir „Cavaliers“ šventė dramatišką pergalę prieš NBA čempionus.

Dirkas Nowitzki šiose rungtynėse įmetė 24 taškus ir visų laikų rezultatyviausių lygos krepšininkų sąraše pakilo į 22 vietą, aplenkęs Elginą Baylorą. Vokietis savo sąskaitoje dabar turi 23 154 taškus.

K.Irvingas nugalėtojams per 36 minutes įmetė 20 taškų (8/14 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir kartą suklydo.

„Cavaliers“: Kyrie Irvingas 20 (7 rez. perd.), Antawnas Jamisonas 19 (9 atk. kam., 0/3 trit.), Andersonas Varejao 17 (17 atk. kam.), Alonzo Gee 12, Omri Casspi 9.

„Mavericks“: Dirkas Nowitzkis 24 (8 atk. kam.), Jasonas Terry 17 (4/8 trit.), Brandanas Wrigthas (8 atk. kam.) ir Delonte'as Westas (7 rez. perd.) po 11, Brendanas Haywoodas 10 (5 atk. kam.).