2014 04 19 /22:43

Pirmasis NBA atkrintamųjų varžybų mačas sėkmingai kovojusiam Jonui Valančiūnui apkarto: „Raptors“ nusileido „Nets“ 87:94

Nacionalinėje krepšinio asociacijos lygoje (NBA) šeštadienį startavo atkrintamosios varžybos, kuriose pirmą kartą savo sportinėje karjeroje pasirodė lietuvis Jonas Valančiūnas, atstovaujantis „Toronto Raptors“ ekipai. Tačiau pirmasis tokio rango mačas lietuviui nebuvo „saulėtas“: nors J.Valančiūnas pasirodė puikiai ir net pagerino vieną ekipos rekordą, jo klubas „Raptors“ pirmoje šio sezono atkrintamųjų varžybų dvikovoje nusileido „Brooklyn Nets“ 87:94 (21:29, 25:21, 16:17, 25:27).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Serijos iki keturių pergalių šios poros rezultatas tapo 1:0 „Nets“ naudai.

Kitas mačas taip pat bus žaidžiamas Toronte balandžio 22 dieną. Trečiojo kėlinio pabaigoje 17-ąjį kamuolį atkovojęs J.Valančiūnas pagerino „Raptors“ klubo per vienerias atkrintamųjų varžybų rungtynes atkovotų kamuolių rekordą.

Iki šiol geriausią rezultatą buvo užfiksavęs Keonas Clarkas, kuris 2002 metų pavasarį per atkrintamųjų susitikimą sugriebė 16 kamuolių.

Lietuvos krepšinio rinktinės vidurio puolėjas J.Valančiūnas per 34 minutes pelnė 17 taškų (7/13 dvitaškiai, 3/4 baudos metimai), sugriebė 18 kamuolių, blokavo 2 varžovų metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė ir 6 sykius suklydo.

„Raptors“: K.Lowry 22, G.Vasquezas 18, J.Valančiūnas 17 (18 atk. kam.), D.Derozanas 14 (3/13 metimai), P.Pattersonas 9.

„Nets“: D.Williamsas ir J.Johnsonas po 24, P.Pierce‘as 15, Sh.Livingstonas 10.

Pasibaigus reguliariam sezonui, „Raptors“ Rytų konferencijoje buvo iškovojusi 48 pergalės ir patyrusi 34 pralaimėjimus bei užėmė trečią vietą. Tuo tarpu Toronto ekipos varžovai su 44 pergalėmis ir 38 pralaimėjimais Rytuose liko šešti.

„Nets“ yra brangiausia visų laikų NBA ekipa – jos išlaidos atlyginimams ir prabangos mokesčiui šiemet sudarys 190 mln. JAV dolerių.

Šį sezoną „Nets“ ir „Raptors“ žaidė keturis kartus ir pasidalijo po 2 pergales.

Šios ketvirtfinalio poros nugalėtojas konferencijos pusfinalyje susitiks su „Miami Heat“ ir „Charlotte Bobcats“ poros nugalėtoja.

-----------------

Aikštės šeimininkai sėkmingai pradėjo susitikimą J.Valančiūno dėka, kuris pelnė pirmuosius 8 iš 11 taškų – 11:7. Tačiau vėliau svečiai visiškai perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas ir įgijo dviženklį pranašumą. Visgi Kanados ekipai pavyko sumažinti skirtumą iki vienženklio – 21:29 po pirmojo ketvirčio.

Antrasis kėlinys sėkmingiau prasidėjo aikštės šeimininkams, kurie, tiesa be lietuvio pagalbos, išlygino rezultatą – 35:35. Visgi varžovai po dviejų kėlinių turėjo nedidelę persvarą – 46:50.

Po didžiosios pertraukos „Raptors“ pelnė 5 taškus be atsako ir po ilgos pertraukos vėl pirmavo – 51:50. Ilgai svečiai pirmauti Toronto krepšininkams neleido, kadangi įpusėjus kėliniui jau turėjo 4 taškų persvarą – 57:53.

Rungtynės buvo sustabdytos 15 minučių, kadangi sugedo virš krepšių esantys laikrodžiai. Kadangi jų keitimas užtruko, buvo nuspręsta tęsti susitikimą jiems neveikiant ir arenos pranešėjui skelbiant, kiek liko laiko iki atakos pabaigos.

Po užsitęsusios pertraukėlės „Nets“ padvigubino pranašumą – 61:53. „Raptors“ neketino paleisti varžovų į priekį – DeMaro DeRozano baudos metimai ir J.Valančiūno dvitaškis leido šeimininkams priartėti – 57:61.

Bruklino klubas buvo sugebėjęs nutolti iki 8 taškų (67:59), tačiau paskutinę sekundę K.Lowry pataikė tritaškį ir prieš lemiamą mačo atkarpą pagerino Toronto komandos padėtį – 62:67.

Lemiamame ketvirtyje  „Nets“ po 5 minučių kovos pirmavo 73:71, bet šeimininkai sugebėjo išlyginti rezultatą 73:73.

Nors „Raptors“ buvo išsiveržusi į priekį 76:75, „Nets“ vėl pabėgo 82:76, o likus kovoti 2 min.33 sek. J.Valančiūnas pelnė savo 15-ąjį tašką – 82:78.

Po Paulo Pirece'o dvitaškio „Nets“, likus kovoti 1 min., pirmavo 86:78, tačiau šeimininkai nebuvo linkę nusileisti ir po tritaškio priartėjo iki 81:86. Tačiau P.Pierce'as vėl įmetė du taškus ir „Raptors“ situacija tapo nepavydėtina.

„Nets“ pirmaujant 90:83, J.Valančiūnas  įmetė dar du taškus, tačiau iki mačo pabaigos buvo likę žaisti 13 sek. Per likusias sekundes šeimininkai nesugebėjo sukurti stebuklo ir „Nets“ iškovojo pergalę 94:87.

„Raptors“ stipriausioje pasaulio lygoje žaidžia 19-ą sezoną ir į atkrintamąsias varžybas pateko vos šeštą kartą.

Pastarąjį kartą Kanados ekipa tarp 8 geriausių konferencijos komandų pateko 2007-2008 metų sezone, tačiau tuomet jau pirmajame rate serijoje iki keturių pergalių 1:4 neprilygo „Orlando Magic“ krepšininkams.