2014 02 21 /09:28

NBA: blankiai žaidusio Donato Motiejūno „Rockets“ pralaimėjo po pratęsimo, „Heat“ be vargo įveikė „Thunder“

Penktadienį NBA reguliariajame sezone buvo sužaistos trejos rungtynės. NBA čempionai „Miami Heat“ neturėjo vargo su Vakarų konferencijos lyderiais „Oklahoma Thunder“, „Denver Nuggets“ įveikė „Milwaukee Bucks“, o Donato Motiejūno atstovaujamas „Houston Rockets“ po pratęsimo nusileido „Golden State Warriors“.
Chandleris Parsonsas ir Donatas Motiejūnas
Chandleris Parsonsas ir Donatas Motiejūnas / „Scanpix“/„USA Today Sports“ nuotr.

„Houston Rockets“ – „Golden State Warriors“ 99:102 (24:20, 19:27, 24:24, 22:18)

„Rockets“ likus kelioms sekundėms iki lemiamo ketvirčio pabaigos pirmavo 89:87, tačiau nesugebėjo apsiginti nuo paskutinės varžovų atakos. Stephenas Curry smeigė dvitaškį ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Hjustono ekipai jėgų papildomos minutėms neužteko. Kone visą laiką iniciatyvą savo rankose laikę šeimininkai. Jie išsiveržę į priekį 92:89, įpusėjus pratęsimui pirmavo 98:95 ir galiausiai laimėjo rungtynes 102:99.

12 minučių aikštelėje praleidęs D.Motiejūnas pelnė 5 (dvitaškiai 1/3, tritaškiai 1/2) taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei kartą prasižengė.

„Golden State Warriors“: J.Hardenas 39, Chandleris Parsonsas 21 , Dwightas Howardas 11, Jeremy Linas 9.

„Houston Rockets“: Davidas Lee 28, S.Curry 25, Jardanas Crawfordas ir Klay’us Thompsonas 12, Andre Iguodala 11.

„Miami Heat“ (39/14) – „Oklahoma Thunder“ (43/13) 103:81 (34:17, 20:30, 22:18, 27:16)

„Heat“ ekipa buvo kovingai nusiteikusi nuo pat mačo pradžios. Jau pirmajame kėlinyje LeBronas Jamesas savo sąskaitoje turėjo 16 taškų, o Majamio klubo persvara siekė 17 – 34:17.

Nors antrajame kėlinyje Oklahomos krepšininkai surengė spurtą ir kiek sumažino deficitą, jų viltis kovoti dėl pergalės „Heat“ sužlugdė jau trečiajame ketvirtyje. Majamio klubas spurtavo 21:8, susikrovė solidžią persvarą ir laimėjo mačą 103:81.

„Thunder“ klubą į priekį traukė jo lyderis Kevinas Durantas, pelnęs 28 taškus.

Majamio klubo žvaigždė L.Jamesas taip pat nesnaudė – įmetė 33 (dvitaškiai 14/17, tritaškiai 1/5, baudos 2/5) taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Vis dėlto „Heat“ iki mačo pabaigos turėjo versti be vieno svarbiausių žaidėjų. S.Ibaka ketvirtajame kėlinyje smogė į veidą besiveržiančiam po krepšiu L.Jamesui. Krepšininkui dėl kraujuojančios nosies teko palikti aikštę, į kurią vėliau jis jau nebesugrįžo.

„Heat“: L. Jamesas 33, Dwyane‘as Wade‘as ir Chrisas Boshas (8 atk. kam.) po 24, Mario Chalmersas 9.

„Thunder“: Kevinas Durantas 28, Russellas Westbrookas 16, Serge‘as Ibaka 14, Reggie Jacksonas 9.

„Denver Nuggets“ – „Milwaukee Bucks“ 101:90 (31:22, 19:20, 28:25, 23:23)

Visus taškus ant „i“ Denverio ekipa sudėliojo ketvirtajame kėlinyje. „Nuggets“ surengė spurtą 12:2 ir padidino savo pranašumą iki 15-os. „Bucks“ per likusį laiką nesugebėjo atsitiesti ir krito prieš varžovus 90:101.

„Bucks“ išlieka vienintelė NBA ekipa šį sezoną, kuri nesugebėjo iškovoti bent dviejų pergalių iš eilės.

„Nuggets“: Kennethas Fariedas 26, Wilsonas Chandleris 15, J.J. Hicksonas (10 atk. kam.) ir Timofėjus Mozgovas po 14, Randy Foye 12.

„Bucks“: Caronas Butleris 17, Ersanas Ilyasova (11 atk. kam.) 14, Nate‘as Woltesas ir Johnas Hensonas po 12, Giannis Antetokounmpo ir O.J. Mayo po 11.