2012 11 17

NBA čempionate „Blazers“ po pratęsimo nukovė „Rockets“ ekipą, o nugalėtojams trys žaidėjai pelnė 91 tašką

NBA čempionate penktadienį sužaisti 9 mačai, kuriuose netrūko intrigos bei pratęsimų. Po papildomo kėlinio pralaimėjimą turėjo pripažinti „Houston Rockets“ klubas, nusileidęs „Portland Trail Blazers“ krepšininkams 117:119 (27:22, 31:29, 21:27, 32:33, 6:8).
Prancūzijos rinktinės žaidėjas Nicolasas batumas sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes „Blazers“ ekipos sudėtyje – pelnė 35 taškus.
Prancūzijos rinktinės žaidėjas Nicolasas Batumas sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes „Blazers“ ekipos sudėtyje – pelnė 35 taškus. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Į dukterinę NBA lygą pažaisti lietuvį Donatą Motiejūną nusiuntęs „Rockets“ klubas du pirmuosius ketvirčius diktavo savo sąlygas, tačiau  po to atidavė iniciatyvą ir patyrė penktąjį pralaimėjimą.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Rockets“ ekipos puolėjas Marcusas Morrisas tolimu metimu  išlygino rezultatą, tačiau per pratęsimą Hjustono komandai pritrūko sėkmės.

Pažymėtina, jog tai buvo antrosios šių komandų rungtynės iš eilės, kai klubams teko žaisti papildomas penkias minutes.

„Blazers“ ekipą į 5-ąją pergalę NBA čempionate vedė trys krepšininkai, kurie kartu pelnė net 91 tašką iš 119 įmestų: Nicolasas Batumas įmetė 35 taškus, LaMarcusas Aldridge'as – 29, Damianas Lillardas – 27.

„Rockets“ komandoje pasižymėjo 29 taškus įmetęs ekipos naujokas 80 mln. JAV dolerių sutartį penkeriems metams pasirašęs Jamesas Hardenas.

Šešiomis pergalėmis iš eilės NBA čempionate startavusi „New York Knicks“ ekipa suklupo Memfyje.  Rytų konferencijos lyderius 105:95 (29:25, 25:24, 31:18, 20:28) įveikė „Memphis Grizzlies“ klubas, kuris dabar savo sąskaitoje turi 7 laimėjimus ir vos vieną nesėkmę.

Penkioliktąją pergalę iš eilės savo aikštelėje iškovojusiam Memfio klubui 24 taškus pelnė Marcas Gasolis, 20 – Zachas Randolphas, 17 – Rudy Gay'us.

Niujorko komandoje išsiskyrė Carmelo Anthony, įmetęs 20 taškų.

Šiose rungtynėse arbitrai skyrė net šešias technines pražangas. Keturias „Knicks“ ir dvi „Grizzlies“ krepšininkams.
Naujasis „Los Angels Lakers“ ekipos treneris Mike'as D'Antoni penktadienį galėjo tik džiaugtis – jo ekipa namie 114:102 (35:30, 27:27, 30:27, 22:18) įveikė „Phoenix Suns“ krepšininkus.

Nugalėtojams 31 tašką pelnė Kobe Bryantas, 22 – Metta Worldas Peace'as, 18 – Dwightas Howardas.
Svečių gretose išsiskyrė Goranas Dragičius – 22 taškai, Luisas Scola – 18 taškų.