2012 04 02

NBA: „Heat“ žvaigždės sutriuškintos Bostone, Kobe Bryantas prie „Lakers“ pergalės prisidėjo 40 taškų

Rajonas Rondo penktą kartą šį sezoną atliko trigubą dublį, o jo vedama Bostono „Celtics“ (30/22) komanda namuose 91:72 (29:19, 20:25, 31:12, 11:16) lengvai susitvarkė su Majamio „Heat“ (37/14) komanda.
Rajono Rondo prasiveržimas
Rajono Rondo prasiveržimas / Scanpix/AP nuotr.

„Celtics“ krepšininkai į priekį pabėgo jau nuo pirmojo kėlinio pradžios, o ketvirčiui artėjant link pabaigos pelnė 5 taškus be atsako ir įgijo dviženklę taškų persvarą (21:10). Visgi NBA vicečempionai nesutriko ir antrajame kėlinyje sumažino savo atsilikimą iki minimalaus (34:33).

Tačiau po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai nokautavo savo varžovus, kuomet trečiojo kėlinio metu spurtavo 23-4 ir buvo priekyje 24 taškais (78:54). „Celtics“ svečius iš Floridos traiškė ir lemiamo ketvirčio metu, o vienu metu jų pranašumas siekė 29 taškus (89:60).

Neįtikėtinai šiose rungtynėse žaidė R.Rondo, kuris per 37 minutes pelnė 16 taškų (6/11 dvit., 1/2 trit., 1/3 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 14 rezultatyvių  perdavimų, gavo bloką, po 2 kartus prasižengė ir suklydo.

„Keturi ar penki vyrukai šiandien prie manęs priėjo ir paprašė žaisti agresyviai bei jiems parodyti, koks geras įžaidėjas aš esu. Aš tiesiog išėjau į aikštę ir stengiausi būti puikus“, – nesikuklino R.Rondo.

LeBronas Jamesas šiose rungtynėse neatliko nei vieno rezultatyvaus perdavimo. Tai antras kartas atleto karjeroje, kuomet jis aikštę palieka neatlikęs rezultatyvaus perdavimo.

R.Rondo šį sezoną tai buvo penktasis trigubas dublis. Per pastaruosius 25 sezonus, tik du „Celtics“ krepšininkai per sezoną atliko bent penkis trigubus dublius – tai Larry Birdas ir Antoine'as Walkeris.

„Celtics“: Paulas Pierce'as 23 (6/13 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud., 7 atk. kam.), Brandonas Bassas (10/10 baud., 10 atk. kam.) ir Rajonas Rondo (11 atk. kam., 14 rez. perd.) po 16, Avery Bradley 13, Kevinas Garnettas 10 (8 atk. kam.).

„Heat“: LeBronas Jamesas 23 (11/20 dvit., 1/2 baud., 4 atk. kam.), Dwyane'as Wade'as 15 (8 atk. kam.), Shane'as Battieras 11.

Kobe Bryantas reabilitavosi

Antrąją pergalę iš eilės iškovojo Los Andželo „Lakers“ (33 ir 20) klubas, namuose 120:112 (27:26, 30:28, 32:22, 31:36) nugalėjęs Oklendo „Golden State Warriors“ (20 ir 31) krepšininkus. Pastariesiems tai buvo penktoji nesėkmė iš eilės.

Šeštadienį mače su „Hornets“ pataikęs tik 3 metimus iš 21 ir surinkęs vos 11 taškų, „Lakers“ lyderis Kobe Bryantas reabilitavosi: į „Warrios“ krepšį jis įmetė 40 taškų, pataikydamas 16 metimų iš 28.

26 taškus „Lakers“ ekipai pelnė ispanas Pau Gasolis (11 atk. kam., 6 rez. perd.) ir 23 – Ramonas Sessionsas (9 rez. perd.). Svečiams Davidas Lee įmetė 27 taškus, Klay'us Thompsonas – 18, Nate'as Robinsonas – 17.