2014 05 15

NBA: „Heat“ į finalą pateko ant LeBrono Jameso pečių, „Spurs“ – po užtikrintos pergalės

Ketvirtadienį NBA buvo sužaistos lemiamos pusfinalio rungtynės. Į lygos konferencijų finalus prasibrovė titulą ginantys „Miami Heat“ krepšininkai ir „San Antonio Spurs“.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

„Miami Heat“ – „Brooklyn Nets“ 96:94 (23:22, 19:27, 24:26, 30:19) (serija 4-1)

Penktosiose Rytų konferencijos pusfinalio serijos rungtynėse „Heat“ nukovė „Nets“ ir ketvirtus metus iš eilės pateko į finalą.

Likus žaisti pusę paskutinio kėlinio „Heat“ atsiliko 83:91, tačiau pelnė 12 taškų be atsako ir laimėjo rungtynes. Pergalę išplėšė veterano Ray Alleno tritaškis rungtynių pabaigoje. Tačiau visų rungtynių metu „Heat“ kaip visada rėmėsi LeBrono Jameso pagalba – 29 taškai, 9 atkovoti kamuoliai ir 5 rezultatyvūs perdavimai. Dwyane'as Wade'as pridėjo 28 taškus, Chrisas Boshas – 16.

Rungtynių pabaigoje „Nets“ turėjo galimybę žaisti pratęsimą ir galbūt pratęsti pusfinalio seriją, tačiau Joe Johnsonas nesugebėjo atkovoti kamuolio. LeBronas Jamesas kamuolį sugriebė pirmas.

Nepaisant to,  „Nets“ krepšininkas J.Johnsonas buvo rezultatyviausias su 34 taškais. Tuo tarpu, „Nets“ vidurio puolėjas Kevinas Garnettas šiose atkrintamosiose kovose buvo visai nepastebimas. Šiose rungtynėse jis tepelnė du taškus.

Rytų konferencijos finale „Heat“ susitiks su „Wizards“ arba „Pacers“.

„Heat“: LeBronas Jamesas 29 (15/17 baudų, 9 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kl.), Dwyane'as Wade'as 28, Chrisas Boshas 16, Ray Allenas 13 (1/7 trit.).

„Nets“: Joe Johnsonas 34 (7 atk. kam.), Paulas Pierce'as 19, Deronas Williamsas 17 (4 rez. perd.), Shaunas Livingstonas 8.

„San Antonio Spurs“ – „Portland Trail Blazers“ 104:82 (19:19, 32:25, 26:19, 27:19) (serija 4-1)

Šiose rungtynėse buvo daug mažiau intrigos ir daug užtikrintesnė „Spurs“ pergalė bei patekimas į Vakarų konferencijos finalą. Finale San Antonio ekipa žais trečią kartą iš eilės, Praėjusį sezoną po septynerių rungtynių kovos jie nusileido „Miami Heat“ krepšininkams.

„Spurs“ įrodė, kad gali būti galingi ir be traumą patyrusio Tony Parkerio. Jis turėjo palikti aikštelę jau pirmajame kėlinyje. Antrojo kėlinio pradžioje vėl žengė į aikštę, tačiau pasitraukė vos po minutės ir patraukė į rūbinę.

Nugalėtojams po 22 taškus pelnė Danny Greenas ir Kawhi Leonardas. Patty Millsas pridėjo 18 taškų, o Timas Duncanas surinko 16 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

„Blazers“ ekipoje LaMarcus Aldridge'as surinko 21 tašką, Damianas Lillardas pridėjo 17 taškų ir 10 perdavimų.

Vakarų konferencijos finale „Spurs“ susitiks su „Oklahoma City Thunder“ arba „Los Angeles Clippers“ ekipa.

„Spurs“: Danny Greenas (4/6 trit., 9 atk. kam.) ir Kawhi Leonardas (7 atk. kam., 5 per. kam.) po 22, Patty Millsas 18 (3 per. kam.), Timas Duncanas 16 (8 atk. kam., 3 rez. perd.).

„Blazers“: LaMarcusas Aldridge'as 21 (10 atk. kam.), Damianas Lillardas 17 (10 rez. perd.), Wesley Matthewsas 14, Robinas Lopezas 12 (9 atk. kam.), Nicolas Batumas 10 (12 atk. kam., 5 rez. perd.).