2012 02 19

NBA: įspūdingas Blake'o Griffino dvigubas dublis – 22 taškai, 20 atkovotų kamuolių, „Bulls“ suklupo prieš autsaiderius

Dešimtąją pergalę iš eilės Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate iškovojo San Antonijaus „Spurs“ (22/9) klubas, kuris svečiuose po pratęsimo 103:100 (15:26, 30:17, 25:24, 25:28, 8:5) palaužė Los Andželo „Clippers“ (19/10) krepšininkus.
Blake'as Griffinas
Blake'as Griffinas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Likus žaisti 30 sekundžių svečiai dar buvo priekyje (92:91), tačiau Chrisas Paulas ir Blake'as Griffinas realizavo keturis baudų metimus iš eilės ir išvedė Los Andželo klubą į priekį (95:92). Visgi Gary Nealas likus 5 sekundėms pataikė iš toli ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Prasidėjus paskutinei pratęsimo minutei rezultatas ir vėl buvo lygus (98:98), bet tritaškį pataikė tas pats G.Nealas, du baudos metimus pridėjo T.Parkeris ir rungtynių baigtis buvo nuspręsta.

Nugalėtojams 30 taškų pelnė T.Parkeris (10 rez. perd.), 17 – G.Nealas (tritaškiai 5/8), 13 – Mattas Bonneris (tritaškiai 3/6), po 11 – Timas Duncanas (17 atk. kam.) ir Danielis Greenas, 10 – Dejuanas Blairas.

22 taškus aikštės šeimininkams surinko B.Griffinas (20 atk. kam.), po 21 – Chrisas Paulas (6 rez. perd.) ir Randy Foye (tritaškiai 4/10), 13 – Caronas Butleris, po 8 – Deanadre Jordanas (7 atk. kam.) ir Maurice'as Williamsas.

San Antonijaus klubas Vakarų konferencijoje žengia antras, o Los Andželo ekipa užima trečiąją poziciją.

NBA pirmenybėse be Derricko Rose'o rungtyniavę Čikagos „Bulls“ (25/8) krepšininkai, namuose rezultatu 85:97 (19:34, 26:25, 11:14, 29:24) turėjo pripažinti Naujojo Džersio „Nets“ (9/23) ekipos pranašumą.

Jau pirmosiomis minutėmis „Nets“ krepšininkų žaidimas buvo tarsi šaltas dušas šeimininkams. Pirmajam kėliniui įpusėjus svečių persvara buvo nepadori – 3:22.

Lipti iš duobės „Bulls“ krepšininkai pradėjo antrajame kėlinyje. Likus žaisti 2 minutes iki didžiosios pertraukos šeimininkai priartėjo iki 7 taškų (45:52).

Po didžiosios pertraukos „Nets“ vėl ėmė kontroliuoti situaciją aikštelėje ir netrukus atitrūko 19 taškų skirtumu. „Bulls“ sukurti intrigos šiame mače nepavyko. Naujojo Džersio vyrai užtikrintai laikėsi priekyje ir lemiamame ketvirtyje.

Šia pergale „Nets“ komandai pavyko nutraukti 8 iš eilės pralaimėjimų seriją.

„Bulls“ lyderis D.Rose'as praleido penktąsias rungtynes iš eilės dėl nugaros skausmų.

Tuo tarpu „Nets“ vidurio puolėjas Brookas Lopezas, vyriausiojo trenerio Avery Johnsono teigimu, sekmadienį turėtų sugrįžti į rikiuotę, rungtynėse su Milvokio „Bucks“ komanda.

Nugalėtojus į pergalę vedė Deronas Williamsas. Amerikietis per 42 minutes pelnė 29 taškus (4/17 dvit., 5/9 trit., 6/7 baud.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei blokavo 2 varžovų metimus.

„Bulls“: Carlosas Boozeris (9 atk. kam.) ir Mike'as Jamesas (7 rez. perd.) po 16, Tajus Gibsonas (9 atk. kam.) ir Luolas Dengas (5/12 dvit., 8 atk. kam.) po 14, C.J.Watsonas (0/3 trit.) 10.

„Nets“: Deronas Williamsas 29, Krisas Humphriesas (10/15 dvit., 18 atk. kam.) 24, Marshonas Brooksas (5/13 dvit., 2/6 trit.) 19, Sheldenas Williamsas (2/7 dvit., 14 atk. kam.) 8.