2014 01 09

NBA: Jono Valančiūno dvigubas dublis ir Donato Motiejūno rezultatyvus grįžimas į „Rockets“

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį NBA „Toronto Raptors“ (17/17) klubas su Jonu Valančiūnu 112:91 (26:25, 24:29, 34:20, 28:17) nugalėjo „Detroit Pistons“ (14/22) ekipą. Pergalę šventė ir į NBA grįžusio Donato Motiejūno klubas – „Houston Rockets“ 113:99 (24:28, 28:29, 33:15, 28:27) palaužė „Los Angeles Lakers“ (14/22).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Pirmajame kėlinyje komandos žaidė apylygiai, įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo – 12:12. Per pirmąsias 12 minučių nė vienai komandai nepavyko susikrauti solidesnio pranašumo, prieš antrąjį ketvirtį „Raptors“ pirmavo vos vienu tašku 26:25.

Prasidėjus antrajam kėliniui „Raptors“ smeigė du tritaškius iš eilės ir pradėjo tolti – 36:28. Detroito klubas taip lengvai nepasidavė ir surengė spurtą, po kurio išsiveržė į priekį – 40:39. Iki ilgosios pertraukos Toronto ekipai susigrąžinti iniciatyvos nepavyko – ji atsiliko 50:54.

Tritaškiais „Raptors“ pradėjo ir trečiąjį kėlinį – po taiklių T.Rosso ir D.DeRozano šūvių Toronto ekipa pirmavo 58:54. Šį kartą „Raptors“ jau neleido varžovams paversti jų darbo niekais ir kontroliavo žaidimą. Įpusėjus kėliniui įspūdingu dėjimu varžovų krepšį sudrebino J.Valančiūnas – 69:62. Likus 4 min. iki trečio kėlinio pabaigos Toronto klubas įgijo dviženklę persvarą – 77:66.

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas. „Raptors“ ne tik neleido varžovams mažinti skirtumo, bet ir vis labiau tolo nuo „Pistons“. Toronto ekipa mačą laimėjo 112:91.

J.Valančiūnas per 26 min. pelnė 16 taškų (7/9 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, 2 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

„Raptors“: K.Lowry 21, D.DeRozanas 19, T.Rossas 17, A.Johnsonas 10.

„Pistons“: B.Jenningsas 22, R.Stuckey 14, J.Smithas ir K. Caldwellas-Pope po 13, G.Monroe (11 atk. kam.) 11.

Į NBDL išsiųstas D.Motiejūnas nespėjo ten sužaisti nė vienerių rungtynių. Kadangi Hjustono ekipai dėl traumų negalėjo padėti  Chandleris Parsonsas, Omeras Ašikas ir Gregas Smithas, lietuvis jau trečiadienį buvo grąžintas į „Rockets“.

Hjustono klubas namuose 113:99 (24:28, 28:29, 33:15, 28:27) įveikė „Los Angeles Lakers“ (14/22) ekipą.

Du kėlinius komandos žaidė apylygiai, trečiojo kėlinio viduryje „Rockets“ dar pirmavo vos vienu tašku. Tačiau tada Hjustono klubas surengė spurtą ir iki ketvirčio pabaigos susikrovė 13-os taškų persvarą – 85:72.

Paskutiniame kėlinyje „Lakers“ nesugebėjo atsitiesti ir pralaimėjo 99:113.

D.Motiejūnas per 10 min. pasižymėjo 6 taškais (2/3 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 2/2 baudos), 5 sugriebtais kamuoliais, 1 rezultatyviu perdavimu, 1 blokuotu varžovo metimu ir 1 asmenine pražanga.

„Rockets“: J.Hardenas 38, D.Howardas (13 atk. kam.) 20, T.Jonesas (13 atk. kam.) 15, J.Linas 13.

„Lakers“: N.Youngas 25, P.Gasolis (12 atk. kam.) ir J.Meeksas po 21, W.Johnsonas ir J.Hillas po 10.

Balsuokite už Joną Valančiūną, kad šis patektų į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes. Tai galite daryti taip: Balsuokite per „Facebook“ – komentuokite NBA „Facebook“ puslapyje arba NBA komandos puslapyje.

Komentare būtinai paminėkite „Jonas Valanciunas #NBABallot #VoteJV“. Balsuoti per „Facebook“ galite kasdien. Balsuokite per „Twitter“ – siųskite „Twitter“ žinutę būtinai paminėdami „Jonas Valanciunas #NBABallot #VoteJV“.

Persiųstos žinutės ir mėgstamos žinutės nesiskaičiuoja. Balsuoti per „Twitter“ galite kasdien. Balsuokite per „Instagram“, siųskite sukurtą nuotrauką komentare būtinai paminėdami „Jonas Valanciunas #NBABallot #VoteJV“. Komentarai ant draugų nuotraukų nesiskaito – tai turi būti jūsų išsiųsta nuotrauka. Balsuoti per „Instagram“ galite kasdien. Balsuokite interneto puslapyje – parinkite Joną vienu iš žaidėjų. Balsuoti šiame interneto puslapyje galite kasdien.

Kiti rezultatai:

„Los Angeles Clippers“ – „Boston Celtics“ 111:105 (32:23, 27:32, 29:27, 23:23)

„Portland Trail Blazers“ – „Orlando Magic“ 110:94 (24:24, 21:27, 26:24, 39:19)

„Minnesota Timberwolves“ – „Phoenix Suns“ 103:104 (23:27, 24:26, 30:19, 26:32)

„New Orleans Pelicans“ – „Washington Wizards“ 96:102 (28:28, 16:33, 22:26, 30:15)

„Brooklyn Nets“ – „Golden State Warriors“ 102:98 (22:32, 37:20, 16:24, 27:22)

„Atlanta Hawks“ – „Indiana Pacers“ 97:87 (25:12, 24:20, 30:34, 18:21)

„San Antonio Spurs“ – „Dallas Mavericks“ 112:90 (25:16, 20:22, 37:24, 30:28)