2014 12 10

NBA: Jono Valančiūno dvigubo dublio nepakako palaužti LeBrono Jameso „Cavaliers“

Šeštą nesėkmę 22-ose NBA reguliariojo sezono rungtynėse patyrė, tačiau penkiolikos ekipų Rytų konferencijos lyderio poziciją išsaugojo Jono Valančiūno atstovaujamas „Toronto Raptors“ klubas.
Jonas Valančiūnas ir LeBronas Jamesas
Jonas Valančiūnas ir LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

Antradienį svečiuose 20,5 tūkst. žiūrovų akivaizdoje „Raptors“ krepšininkai 101:105 (33:26, 30:29, 25:26, 13:24) turėjo pripažinti aštuntą pergalę iš eilės iškovojusios bei ketvirtojoje pozicijoje Rytų konferencijoje esančios „Cleveland Cavaliers“ (13 pergalių ir 7 pralaimėjimai) komandos pranašumą, nors trečiajame kėlinyje dar turėjo 14 taškų pranašumą.

Starto penkete žaidęs lietuvis vėl pasižymėjo dvigubu dubliu – pelnė 18 taškų ir po krepšiais atkovojo 15 (5 – puolime) kamuolių. Be to, jis trissyk suklydo bei dukart prasižengė. Per 36 su puse žaidimo minutės (36:30) J.Valančiūnas pataikė 6 dvitaškius metimus iš 7 ir realizavo visus 6 baudų metimus.

18 taškų į nugalėtojų krepšį įmetė Terrence'as Rossas, 16 – Kyle'as Lowry'is (14 rezultatyvių perdavimų), po 12 – Jamesas Johnsonas ir Patrickas Pattersonas, 10 – Amiras Johnsonas.

Arenos šeimininkų gretose 35 taškais (10 – per ketvirtąjį kėlinį) prie pergalės prisidėjo LeBronas Jamesas (4 rezultatyvūs perdavimai), pataikęs 2 tritaškius iš 5, 10 dvitaškių iš 16 ir realizavęs visus 9 baudų metimus.

18 taškų nugalėtojams pelnė Dionas Waitersas, 17 – Kevinas Love'as, 13 – Kyrie'is Irvingas, po 8 – Andersonas Varejao ir Tristanas Thompsonas.

Paskutinį kartą NBA čempionate aštuonias pergales iš eilės „Cavaliers“ krepšininkai iškovojo 2010 metų kovo mėnesį.