Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NBA lokautas: kur dingo garsiausi pasaulio krepšininkai?

Oficialioje NBA lygos svetainėje nebeliko jokių dabartinių žvaigždžių nuotraukų.
nba.com nuotr. / Oficialioje NBA lygos svetainėje nebeliko jokių dabartinių žvaigždžių nuotraukų.
Šaltinis: krepsinis.net
0
A A

Atsivertę Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) internetinę svetainę neapsigaukite – lyga nepakeitė savo puslapio dizaino. Svetainės išvaizda tiksliai atskleidžia dabartinę NBA situaciją ir leidžia pajusti lokauto padarinius.

Liepos 1-ąją paskelbus lokautą, NBA tarsi nustojo egzistuoti. Jokių krepšininkų nuotraukų ar su jais susijusios vaizdo medžiagos, jokių užuomazgų apie dabartines NBA žvaigždes. Pastebimi tik lygos komisaro Davido Sterno, komandų trenerių ir karjeras baigusių krepšininkų veidai.

Įdomu, kad paskelbus lokautą, lyga pašalino visas su dabartiniais NBA žaidėjais susijusias nuotraukas. Daugiau nei 400 krepšinio profesionalų tarsi išnyko. Negana to, kai kurios lygos ekipos savo oficialiuose puslapiuose neteikia jokios informacijos apie klubo sudėtį. Ekipų internetinės svetainės taip pat nepublikuoja jokių nuotraukų, kuriose būtų matyti žaidėjai. Fotografijose dominuoja treneriai, klubų šokėjos, su komanda susijusi atributika ir simbolika.

Be to, krepšininkų nuotraukas ar vaizdo medžiagą uždrausta naudoti ir reklamose. Visgi NBA tarsi dingo iš žemės paviršiaus ne tik virtualioje erdvėje.

Nuo liepos 1-osios visiškai suvaržytas krepšininkų bendravimas su klubo vadovais, treneriais ir komandos personalu. Uždrausta bendrauti bet kokia forma. Žaidėjai taip pat negali naudotis klubo baze. Tiesa, surakintos ir NBA ekipų vadovų rankos. Jiems negalima viešai kalbėti apie lygos lokautą. Už visus išvardytus nusižengimus grasinama milijoninėmis baudomis.

NBA visgi ieško būdų, kaip toliau populiarinti lygą. Tokias akcijas kaip „Krepšinis be sienų“ NBA rengs ir toliau, tačiau lygą populiarins ne dabartinės žvaigždės, bet karjeras baigę NBA krepšininkai. Tuo tarpu NBA televizija savo žiūrovams siūlo stebėti rungtynes ir įvairius įvykius iš lygos istorijos. Svarbiausia sąlyga – jokios informacijos apie dabartinius NBA atstovus.

„Nemanome, kad šiuo metu tinkama naudoti dabartinių žaidėjų nuotraukas ir vaizdo medžiagą“, – kalbėjo NBA atstovas Mike'as Bassas.

Tuo tarpu tokie lygos veiksmai jau ir sulaukė kritikos. Sporto teisių programos direktorius Gabe'as Fieldmanas tikino, kad toks NBA žingsnis yra simboliškas, bet klubų vadovai ne tik sustabdė lygos veiklą, tačiau ir neleidžia žaidėjams reklamuotis. Amerikietis pripažino, jog NBA teisiškai neturi pagrindo taip elgtis.

„Reikėtų šalinti ir NBA sirgalius už tai, kad jie taria žaidėjų vardus ir pavardes“, – juokavo H.Waltersas.

Sporto agentas Happy Waltersas juokavo: „Reikėtų šalinti ir NBA sirgalius už tai, kad jie taria žaidėjų vardus ir pavardes.“

„Pašalinau visas savo nuotraukas iš visų tinklalapių, pardaviau visus savo drabužius ir sportinę aprangą „Suns“ komandai“, – taip pat juokavo ir NBA veteranas Steve'as Nashas.

Specialistai spėlioja, kiek gali užsitęsti toks NBA sąstingis. 1998–1999 m. lokautas tęsėsi apie pusmetį, lygos reguliarusis sezonas sutrumpėjo iki 50 rungtynių. Visiškai realu, jog komandų vadovams ir žaidėjų sąjungai pavyks susiderėti dar ir prieš naująjį sezoną, bet jokių konkrečių prognozių ir vilčių dar nėra.

krepsinis.net
Temos Krepšinis, NBA
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek