Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NBA lygos galva Davidas Sternas: „Nieko iš žaidėjų nekontroliuojame. Beveik nieko“

D.Sternas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / NBA lygos komisaras Davidas Sternas
Šaltinis: Eurobasket.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) komisaras Davidas Sternas – ypač įdomi asmenybė. Tai protingas ir inteligentiškas žmogus su puikiais vadybininko įgūdžiais. Jo vadovaujama lyga jau pasiekė neįtikėtiną populiarumą ir nenustoja tobulėti. Jis niekada nestokoja idėjų, planų, visiškai atsidavęs darbui, tačiau rado laiko pabendrauti su ESPN apžvalgininku Billu Simmonsu.

– Davidai, kodėl nusprendėte, kad „Visų žvaigždžių“ savaitgalis turi vykti Los Andžele? Miestas juk buvo jį surengęs vos prieš septynerius metus.

– Jie turi puikią areną „Stalpes Center“. Be to, mums ir mūsų svečiams patiko renginys 2004 metais, todėl nutarėme ten grįžti.

– Nepamirškime, kad šiame mieste rungtyniauja viena ryškiausių lygos žvaigždžių Blake'as Griffinas ir žaidžia dabartiniai NBA čempionai.

– Jūs visiškai teisus. Aš labai džiaugiuosi, kad toks vaikinas atsirado NBA, lygai reikėjo tokio krepšininko. Net „Clippers“ išvykos mačuose susirenka daugybė žiūrovų. Visi nori pamatyti Griffiną. Jis nuostabus.

– Tokios žvaigždės jums ir reikėjo? Žaidžia puikiai, nekalba, ko nereikia, nekonfliktiškas...

– Visi mūsų žaidėjai kalba teisingai (juokiasi).

– Su jumis nebendravome nuo 2010 metų liepos, kai LeBronas Jamesas televizijos šou paskelbė pereinąs į „Heat“. Turbūt pirmą kartą lyga niekaip negalėjo paveikti žvaigždės?

– Mes lygoje nieko iš žaidėjų nekontroliuojame. Beveik nieko.

– Kaip vertinate L.Jameso pasirodymą tame šou?

– Man jis nepatiko. LeBronas – geras vaikinas. Nemanau, kad jis vertas tų žodžių, kuriuos apie jį pasakė nusivylę sirgaliai. Manau, jei Jamesas turėtų galimybę ką nors pakeisti, jis viską darytų kitaip ir praneštų „Cavaliers“ apie savo pasitraukimą iš anksto.

– L.Jamesui pavyks grįžti į ankstesnį lygį?

– Visiškai tuo įsitikinęs. Jį nušvilpia žiūrovai, bet ne dėl blogo žaidimo, o dėl to, kad „Heat“ – labai pajėgi komanda. Visiems rūpi sirgti prieš ją. L.Jameso, kaip krepšininko, sugebėjimai niekad nekėlė abejonių.

– Šis sezonas ypač intriguoja ir yra įspūdingas. Sutinkate?

– Taip. Mūsų lygoje daug puikių klubų. Aš išskirčiau „Spurs“. Jo treneriai nuveikia milžinišką darbą, turi komandą su didžiulėmis rotacijos galimybėmis. Ką kalbėti – pas juos puikiai žaidžia ir žmonės be meniskų. Bus įdomu pažiūrėti ir į „Bulls“, kai Joakimas Noah atsigaus po traumos. Derrickas Rose'as puikus, Boozeris pasveiko ir „buliai“ demonstruoja nuostabų žaidimą. O dar yra „Celtics“, „Heat“, „Lakers“ ir dar daugybė pajėgių komandų: „Magic“, „Thunder“, „Hornets“. „Hawks“ kol kas nedemonstruoja žaidimo, kokį galėtų. Pažiūrėkite į kovą dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas. Žiūrovai turėtų būti patenkinti.

– Pastaruoju metu NBA žaidėjai tapo kur kas kultūringesni ir protingesni. Anksčiau daug vaikinų ateidavo į lygą ir negalėdavo atsiskleisti, o dabar dauguma talentingų žaidėjų kur kas rimčiau žiūri į darbą ir pasiekia užsibrėžtus tikslus. Kaip manote, ar turėjote tam įtakos? Visgi jūs įvedėte amžiaus limitą, sudarėte algų naujokams „lentelę“ ir panašiai.

– Tiesą pasakius, nežinau. Norėčiau taip manyti. Man patiko, kaip šia tema pasisakė Kevinas Durantas. Jis pareiškė, kad jei būtų atėjęs į NBA iškart iš mokyklos, nepalankęs koledžo, tai visą laisvą laiką būtų žaidęs vaizdo žaidimus. Užteko metų universitete, kad jis subręstų. Tai tik vienas pavyzdys. Galiu pridėti, kad dauguma vaikinų vertina tai, ką jiems davė krepšinis, ir turi padėti artimiesiems, bendrauti su vaikais, dalyvauti labdaros akcijose. Ir vis daugiau krepšininkų tai daro ne dėl savireklamos. Tai jiems patinka.

– Numatėte, kad atstovauti JAV rinktinei bus tokia garbė kaip dabar?

– Tikėjausi to. Tačiau nesitikėjau, kad mūsų rinktinė žais taip gerai. Dabar kiekvienas nori patekti į nacionalinę komandą.

– Žinoma, dabar visus domina lokauto tema. Tarkim, jums nepavyks laiku susitarti su žaidėjų profsąjunga dėl naujos kolektyvinės sutarties. Prieštarautumėte tam, kad kai kurie krepšininkai lokauto metu kurį laiką žaistų Europoje?

– Ne. Tai rimta problema, tačiau lokauto metu krepšininkas yra laisvas ir gali žaisti bet kur.

– Šį sezoną jau įvyko įdomus precendentas. NBA nupirko „Hornets“ klubo kontrolinį akcijų paketą. Nejaugi neradote kito būdo, kaip ištraukti į krizę patekusią komandą?

– Nedaryčiau iš to sensacijos. Privalėjome ką nors daryti, kad komanda patektų į geras rankas, ir stengsimes ją padaryti pajėgesnę. Pajutome, kad ankstesnis savininkas prarado situacijos kontrolę, ir įsiterpėme. Jis išvis atsisakė įdėti pinigų į klubo ir visos organizacijos plėtrą. Tai nepriimtina. Įsigiję „Hornets“ sustiprinome vadybą, įdiegėme naują bilietų pardavimo programą, aptarėme komandos ateitį su miesto meru ir valstijos gubernatoriumi, jie puikiai palaikė mūsų iniciatyvą. Tikiuosi, tai padės mums padaryti „širšes“ patrauklias potencialiam pirkėjui, kuris norėtų palikti ekipą Luizianoje. Patikėkite, turime daugybę norinčių įsigyti „Hornets“ ir išvežti komandą į kitą miestą.

– O jūs prieš?

– Taip. Ne tam pirkome klubą.

– O jei „Hornets“ laimėtų čempionatą, Larry O'Brieno taurę įteiktumėte sau?

– Mąsčiau apie tai (juokiasi). Atsakymas: ne.

– O kam?

– Komandos reikalus valdantiems Jackui Sperlingui ir Hughui Webberiui. Iš tiesų NBA beveik nesikiša į „Hornets“ valdymo reikalus. Mes rūpinamės tik bilietų pardavimu, patariame dėl personalo samdymo ir klubo stabilios finansinės padėties. Suprantate, nutarėme padėti komandai, kurios vertė pastaraisiais mėnesiais buvo labai kritusi. Jei to nebūtume padarę, galėjome ją prarasti. Pažiūrėsime, gal ir suklydome, tačiau aš taip nemanau.

– Sąmokslų teorijos šalininkus domina štai kas. Jūs neseniai kalbėjote, kad norite mažinti komandų skaičių lygoje. O dabar valdote vieną iš 30-ies NBA klubų, o netrukus bus derybos su žaidėjų profsąjunga dėl naujos kolektyvinės sutarties. Nebandote panaudoti „Hornets“ kaip kozirio? Juk galite tiesiog išbraukti komandą iš lygos, tai būtų rimtas Jūsų politinis žingsnis.

– Ne tik sąmokslo teorijos šalininkai yra panašaus požiūrio. Kai kurių klubų savininkai mano, kad komandų skaičiaus sumažinimas būtų naudingas lygai. Tačiau jų kol kas mažuma, todėl kol kas nieko konkrečiai neplanuojama. Stengiamės padaryti viską, kad išformuoti „Hornets“ ekipą arba perkelti ją į kitą miestą būtų nenaudinga. Tai viskas, ką apie tai galiu pasakyti.

– O kaip manote, ar JAV arba Kanadoje yra toks miestas, neturintis NBA komandos, tačiau ji ten anksčiau ar vėliau turėtų atsirasti?

– Negaliu taip kategoriškai kalbėti. Sietle planuojama statyti naują areną ir šis miestas vertas grįžti į NBA žemėlapį. Su mumis buvo susisiekusios trys tarpusavyje nesusijusios investuotojų grupės iš Las Vegaso. Į mus kreipėsi iš Anahaimo ir Vankuverio.

– Kokiuose miestuose yra NBA reikalavimus atitinkančios arenos?

– Kanzase. Pitsberge puiki arena, Sent Luise, Tampoje. Nebuvau Tampos arenoje, tačiau girdėjau apie ją teigiamų atsiliepimų.

Eurobasket.lt
Komentarai
Temos NBA
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek