2011 05 19

NBA: puikią gynybą Čikagoje pademonstravusi „Heat“ lygina serijos rezultatą

Antrosiose NBA Rytų konferencijos finalo rungtynėse Žydrūno Ilgausko Majamio „Heat“ klubas trečiadienį svečiuose 85:75 (19:26, 29:20, 23:19, 14:10) nugalėjo Čikagos „Bulls“ krepšininkus bei išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1-1.
LeBronas Jamesas ir Dwyane'as Wade'as
LeBronas Jamesas ir Dwyane'as Wade'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 3 Čikaga Gynyba NBA

Sekmadienį pirmąsias rungtynes išvykoje Majamio komanda varžovams pralaimėjo 82:103 (23:20, 25:28, 15:24, 19:31).

Lietuvis trečiadienio mačui vėl nebuvo registruotas.

Likus rungtyniauti 4 minutes ir 35 sekundes rezultatas dar buvo lygus (73:73), tačiau tuomet svečiai pelnė 5 taškus be atsako ir truktelėjo į priekį – 78:73. Nors Tajus Gibsonas buvo priartinęs „Bulls“ (75:78), tačiau per likusias 3 minutes taškus rinko tik Majamio žaidėjai, kurie ir šventė pergalę.

Nugalėtojams LeBronas Jamesas pelnė 29 taškus (10 atk. kam.), Dwayne'as Wade‘as – 24 (9 atk. kam.), Udonis Haslemas – 13, Chris Boshas pridėjo 10 taškų (8 atk. kam.).

Pralaimėjusiems Derrickas Rose‘as įmetė 21 tašką (7/23 metimai „iš žaidimo“), Luolas Dengas – 13, Joakimas Noah surinko 9 taškus (8 atk. kam.).

Rungtynėse nebuvo išvengta kraujo praliejimo. Ketvirtajame kėlinyje mačas kelioms minutėms buvo sustabdytas, nes net dviems žaidėjams pasipylė kraujas. „Bulls“ centrui Omerui Asikui – iš kaklo, „Heat“ žvaigždei Dwyane'ui Wadei – iš alkūnės. Krepšininkai susidūrė, O.Asikui bandant sustabdyti D.Wade'o dėjimą iš viršaus.

„Bulls“ treneris pažymėjo, jog varžovai šįkart žymiai agresyviau kovojo dėl kamuolių, ir tai iš dalies lėmė jų pergalę. „Šįkart jie kovėsi dėl kiekvieno atšokusio kamuolio“, – pažymėjo Tomas Thibodeau. Jei pirmose serijos rungtynėse „Bulls“ pagal šį rodiklį buvo pranašenė 45-33, tai šįkart kovą dėl kamuolių laimėjo „Heat“ – 45:41.

„Jei jums nepatinka gynybinis krepšinis, šios rungtynės jums neturėjo patikti“, – sakė LeBronas Jamesas. Jis ir visa „Heat“ komanda Čikagos krepšininkams leido atakuoti vos 34 proc. taiklumu, o „Bulls“ lyderis Derrickas Rose'as pataikė vos 7 metimus iš 23. „Šiandien pramečiau daug metimų. Būna ir tokių vakarų“, – sakė D.Rose'as.

Rungtynes „United Center“ arenoje stebėjo ir buvusi „Bulls“ žvaigždė Dennisas Rodmanas. Dar prieš rungtynes žurnalistams jis kalbėjo: „Man patinka dabartinė “Bulls„ komanda. Man patinka Joakimas Noah. Kartais jis bėgioja tarsi galvą praradęs, bet man tai patinka. Panašus į mane, tik aukštesnis. Tomas (Thibodeau) subūrė puikią komandą. Jis yra gynybinio braižo treneris, o savo komandoje turi žaidėjus, kurie supranta, kad krepšinis prasideda nuo gynybos“.

Trečiąsias bei ketvirtąsias Rytų konferencijos finalo serijos rungtynes ekipos sekmadienį ir antradienį žais Majamyje.