2014 03 10

NBA: „Raptors“ ir „Rockets“ pergales pasiekė be svaraus lietuvių indėlio, Jamesas Hardenas prilygo Michaelui Jordanui

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį NBA lygoje rungtynes sužaidė „Toronto Raptors“ ir „Houston Rockets“ klubai. Abi komandos šventė pergales, nors Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas ypatingai prie pergalių neprisidėjo. Donatui Motiejūnui taškų pelnyti nepavyko, tačiau jo komandos draugas Jamesas Hardenas pasiekė įspūdingą rezultatą.
Jonas Valančiūnas ir Nikola Pekovičius
Jonas Valančiūnas ir Nikola Pekovičius / „Scanpix“ nuotr.

„Toronto Raptors“ – „Minnesota Timberwolves“ 111:104 (33:33, 20:19, 30:24, 28:28)

Svečiuose žaidę Toronto krepšininkai iškovojo jau trečią pergalę iš eilės. Tai buvo devintoji „Raptors“ krepšininkų pergalė per 11 paskutiniųjų reguliariojo sezono rungtynių.

Starto penkete rungtyniavęs Jonas Valančiūnas savo ekipai pelnė 4 taškus, po krepšiais atkovojo 9 (4 – puolime) kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 varžovų metimus, dusyk suklydo bei trissyk prasižengė. Daugiau nei per 24 žaidimo minutes (24:18) J.Valančiūnas pataikė 2 dvitaškius metimus iš 4.

Svariausiai prie pergalės prisidėjo DeMaras DeRozanas (25 tšk.) ir trigubu dubliu ketvirtą kartą per savo karjerą NBA lygoje pasižymėjęs Kyle'as Lowry'is – 20 taškų, 12 sugriebtų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Po 15 taškų į arenos šeimininkų krepšį įmetė Amiras Johnsonas, Terrence'as Rossas ir Steve'as Novakas, 12 – Greivis Vasquezas.

„Timberwolves“ gretose rezultatyviu žaidimu pasižymėjo Kevinas Love'as (26 tšk. ir 11 atk. kam.), Kevinas Martinas (20 tšk.), Nikola Pekovičius (17 tšk. bei 11 sugriebtų kamuolių), Corey'is Breweris (17 tšk.) ir Ricky'is Rubio (8 taškai).

„Portland Trail Blazers“ – „Houston Rockets“ 113:118 (30:28, 24:19, 31:26, 21:33, 7:12)

Dramatiškoje kovoje su pratęsimu pergalę išplėšė „Rockets“ krepšininkai. Pergalės kalvis Jamesas Hardenas pasiekė įspūdingą rezultatą – prilygo legendiniam Michaelui Jordanui. Jam pavyko pelnyti 41 tašką, atkovoti 10 kamuolių, atlikti 6 rezultatyvius perdavimus ir 6 kartus perimti kamuolį. Tai pirmas kartas, kai toks rezultatas buvo užfiksuotas nuo 1985–1986 metų sezono, kai aikštelėje siautėjo M.Jordanas.

Tuo tarpu lietuviui Donatui Motiejūnui taškais prie pergalės prisidėti nepavyko. Per 8 minutes aikštelėje jis atkovojo 3 kamuolius, kartą suklydo ir kartą prasižengė.

Jeremy Linas „Rockets“ pelnė 26 taškus, 17 – Dwightas Howardas (12 atk. kam.), 16 – Chandleris Parsonsas, 12 – Patrickas Beverley.

Pralaimėjusiųjų gretose rezultatyviausiai žaidė LaMarcusas Aldridge'as (28 tšk. ir 12 atk. kam.), Wesley'is Matthewsas (26 tšk.), Damianas Lillardas (21 tšk.), Robinas Lopezas (11 tšk. bei 11 sugriebtų kamuolių) ir Maurice'as Williamsas (10 taškų).

Tai buvo penkiolikta „Rockets“ pergalė per 17 paskutinių rungtynių.

„Denver Nuggets“ – „New Orleans Pelicans“ 107:111

„Detroit Pistons“ – „Boston Celtics“ 111:118

„Sacramento Kings“ – „Brooklyn Nets“ 89:104

„Indiana Pacers“ – „Dallas Maverics“ 94:105

„Pheonix Suns“ – „Golden State Warriors“ 107:113