2011 12 26

NBA startas – „Heat“ revanšas prieš „Mavericks“ ir dramatiškos „Knicks“ bei „Bulls“ pergalės

Sekmadienį, pirmąją šv. Kalėdų dieną, penkeriomis rungtynėmis startavo ilgai lauktas NBA lygos reguliarusis sezonas.
LeBronas Jamesas vedė „Heat“ į pergalę.
LeBronas Jamesas vedė „Heat“ į pergalę. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Heat“ revanšas

Jau pirmajame naujojo sezono mače akis į akį susitiko praėjusio finalo dalyvės. Dalaso „Mavericks“ (0/1) krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje buvo patiesti ant menčių. NBA čempionai rezultatu 94:105 (17:32, 24:30, 24:35, 29:8) nesugebėjo atsilaikyti prieš Majamio „Heat“ (1/0) krepšininkus.

Jau pirmojo kėlinio pradžioje svečiai iš Majamio ėmė įrodinėti savo pranašumą ir pamėgino pabėgti nuo varžovų, tačiau ilgai netrukus „Mavericks“ krepšininkai sugebėjo išlyginti rezultatą (11:11). Ketvirčiui įpusėjus, šeimininkai ėmė strigti puolime ir atsirado spragų gynyboje, kuo pasinaudojęs „Heat“ klubas sugebėjo įgyti solidžią 15 taškų persvarą (17:32). Antrajame kėlinyje žaidimas išsilygino, tačiau NBA čempionams sumažinti deficito nepavyko – ketvirčio pabaigoje praraja tarp komandų išaugo iki 21 taško (41:62).

Po didžiosios pertraukos „Heat“ ekipa nesumažino apsukų ir toliau tolo nuo savo oponentų su didžiuliu pagreičiu. Visgi, ketvirtajame kėlinyje pagerinę gynybą „Mavericks“ krepšininkai sugebėjo sušvelninti deficitą, tačiau skirtumas buvo pernelyg didelis ir pergalės išplėšti nepavyko.

„Mavericks“: Jasonas Terry (4/10 trit.) 23, Dirkas Nowitzki 21, Shawnas Marionas 12, Delonte Westas 10, Jasonas Kiddas 9.

„Heat“: LeBronas Jamesas (10 atk. kam., 6 rez. perd.) 37, Dwyane'as Wade'as (8 atk. kam., 6 rez. perd.) 26, Udonis Haslemas (14 atk. kam.) ir Jamesas Jonesas po 9.

„Lakers“ paskutinėmis sekundėmis pralaimėjo „Bulls“

NBA sezono starte Los Andželo „Lakers“ (0/1) ekipa patyrė skaudžią nesėkmę namuose. „Lakers“ klubas rezultatu 87:88 (20:22, 29:34, 20:12, 18:20) paskutinėmis rungtynių sekundėmis buvo priverstas pripažinti Čikagos „Bulls“ (1/0) krepšininkų pranašumą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kuriuos į priekį tempė Kobe Bryanto ir Pau Gasolio duetas. Visgi, pirmojo ketvirčio pabaigoje, svečiai spurtavo 12:2 ir įgijo 2 taškų persvarą (20:22). Antrajame kėlinyje sąlygas taip pat diktavo „Bulls“ ekipa, kuri sėkmingiau atakavusi varžovų krepšį, susikrovė 7 taškų pranašumą (49:56).

Po didžiosios pertraukos Los Andželo krepšininkai kilo į lemiamą kovą ir po ilgos laiko susigrąžino turėtą persvarą (69:68). Ketvirtajame kėlinyje, „Lakers“ surengė sėkmingą atkarpą ir galėjo pasidžiaugti dviženklia persvara (82:71), tačiau tuomet prabilo Luolas Dengas bei Derrickas Rose'as. Šių krepšininkų dėka svečiai prisivijo oponentus (87:86).

Kėlinyje likus žaisti apie 5 sekundes, D.Rose'as sugebėjo prasiveržti krepšio link ir pataikyti sudėtingą metimą, kuris išvedė „Bulius“ į priekį. Po paprašytos Mike'o Browno minutinės pertraukėlės, lemiamas metimas buvo patikėtas K.Bryantui, tačiau pastarojo bandymą veržtis krepšio link sustabdė L.Dengas ir „Lakers“ kapituliavo.

„Lakers“: Kobe Bryantas (7 atk. kam., 6 rez. perd., 8 kld.) 28, Pau Gasolis (8 atk. kam.) 14, Steve'as Blake'as 12, Devinas Ebanksas 8, Troy Murphy (8 atk. kam.) 7.

„Bulls“: Derrickas Rose'as (5 rez. perd., 5 kld.) 22, Luolas Dengas (7 atk. kam.) 21, Carlosas Boozeris 15, Joakimas Noah (9 atk. kam.), Richardas Hamiltonas, Ronnie Breweris ir C.J. Watsonas po 6.

„Knicks“ palaužė „Celtics“

Atidarymo rungtynėse pergalę po atkaklios kovos šventė ambicingus planus kelianti Niujorko „Knicks“ (1/0) ekipa. Mike'o D'Antoni auklėtiniai namuose 106:104 (34:23, 28:29, 17:35, 27:17) palaužė Bostono „Celtics“ (0/1) klubą.

Bostono komanda šiame susitikime vertėsi be Paulo Pierce'o, o  varžybų metu kelio traumą patyrė ir ant parketo daugiau nebepasirodė „Knicks“ naujokas Imanas Shumpertas.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Niujorko „Knicks“ ekipa ir antrajame kėlinyje po Tysono Chandlerio baudos metimų šeimininkai buvo atitrūkę į priekį 17 taškų persvara (32:49).

Vis tik „Knicks“ pranašumo neišlaikė ir trečiajame kėlinyje rezultatas tapo lygus (69:69), o šio ketvirčio pabaigoje svečiai jau buvo priekyje 8 taškais.

Savų žiūrovų palaikomi Niujorko krepšininkai rankų nuleisti neketino ir ketvirtajame kėlinyje likus žaisti kiek daugiau nei minutei rezultatas tapo lygus 104:104.

Carmelo Anthony iki susitikimo pabaigos likus 14 sekundžių pataikė du baudos metimus ir išvedė komandą į priekį (106:104), o paskutinėmis sekundėmis Marquiso Danielso ir Kevino Garnetto metimai skriejo pro šalį ir „Knicks“ šventė pirmą pergalę.

„Knicks“: Carmelo Anthony 37 (13/15 baud., 8 atk. kam.), Amare Stoudemire'as 21, Toney Douglasas 19, Imanas Shumpertas 11, Landry Fieldsas ir Tysonas Chandleris po 7.

„Celtics“: Rajonas Rondo 31 (13 rez. perdav.), Ray Allenas ir Brandonas Bassas (11 atk. kam.) po 20, Kevinas Garnettas 15, Jermaine'as O'Nealas 6.

„Clippers“ startavo pergale

Pergale 2011-2012 metų sezoną pradėjo Los Andželo „Clippers“ (1/0) komanda, svečiuose 105:86 (24:20, 17:23, 34:25, 30:18) nukovusi Ouklendo „Warriors“ (0/1) krepšininkus.

Ketvirtame kėlinyje sužaidus keturias minutes latvis Andris Biedrins pataikė dvitaškį ir išvedė „Warriors“ į priekį – 81:82. Tačiau tuomet „Clippers“ spurtavo 10:1 ir susikrovė solidesnę persvarą – 91:82.

Galiausiai Chrisas Paulas pataikė tris metimus iš vidutinio nuotolio paeiliui ir „Warriors“ teko susitaikyti su pralaimėjimu – 97:84.

Ch.Paulas „Clippers“ gretose debiutavo galingai. Įžaidėjas per 37 minutes pelnė 20 taškų (6/9 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 5/6 baudos metimai), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo bei 4 sykius prasižengė.

„Clippers“: Blake'as Griffinas 22 (7 atk. kam.), Chauncey Billupsas 21, Chrisas Paulas 20 (9 rez. perd.), Mo Williamsas ir Brianas Cookas po 8.

„Warriors“: Davidas Lee 21 (12 atk. kam.), Monta Ellisas 15 (8 rez. perd.), Brianas Rushas 12 (2/2 tritaškiai), Andris Biedrins 10 (8 atk. kam.), Dorrellas Wrightas 8 (9 atk. kam.).

Laimėjo ir „Thunder“

Pirmajame naujojo NBA lygos sezono mače laimėjo ir Oklahomos „Thunder“ (1/0) krepšininkai, kurie namuose 97:89 (27:22, 28:19, 26:22, 16:26) įveikė Orlando „Magic“ (0/1) klubą.

Įpusėjus antrajam kėliniui „Thunder“ laimėjo atkarpą 18:5 ir atitrūko į priekį 17 taškų persvara, o paskutiniojo ketvirčio pradžioje skirtumui išaugus iki 22 taškų atžymos (85:63), mačo nugalėtojas tapo aiškus.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Kevinas Durantas. Amerikietis per 37 minutes surinko 30 taškų (9/15 dvit., 2/4 trit., 6/11 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, bet 4 kartus suklydo ir sykį pažeidė taisykles.

„Thunder“: Kevinas Durantas 30, Jamesas Hardenas 19, Russellas Westbrookas 14 (5/15 dvit., 7 atk. kam., 7 kld.), Thabo Sefolosha ir Ericas Maynoras po 8.

„Magic“: Ryanas Andersonas 36 (6/12 dvit., 10 atk. kam.), Jameeras Nelsonas 18, Dwightas Howardas 11 (15 atk. kam.)., Vonas Waferis 9.